Amelia - en to el translation catalogue (3429 entries)

en: "Book now" Button Type
el: Τύπος κουμπιού «Κάντε κράτηση τώρα»

en: "Go back" Button Type
el: Τύπος κουμπιού "Επιστροφή"

en: "I'm not a robot" checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου «Δεν είμαι ρομπότ»

en: "Paying now" Button Type
el: Κουμπιά επιλογής

en: "Payment Method" View
el: Προβολή «Μέθοδος πληρωμής»

en: # of Hours in appointment
el: Αριθμός ωρών στο ραντεβού

en: # of appointments
el: Ραντεβού

en: # of bookings
el: Αριθμός κρατήσεων

en: 'Back' button style
el: Στυλ κουμπιού «Πίσω»

en: 'Book' button style
el: Στυλ κουμπιού «Βιβλίο»

en: 'Book another' button style
el: Στυλ κουμπιού «Κράτηση άλλου»

en: 'Book now' button style
el: Στυλ κουμπιού «Κάντε κράτηση τώρα»

en: 'Booking Date and Time' sets the limit based on when the booking is made, regardless of the appointment date. 'Appointment Date and Time' sets the limit based on the scheduled appointment itself.
el: Η «Ημερομηνία και ώρα κράτησης» ορίζει το όριο με βάση την ημερομηνία πραγματοποίησης της κράτησης, ανεξάρτητα από την ημερομηνία του ραντεβού. Η «Ημερομηνία και ώρα ραντεβού» ορίζει το όριο με βάση το ίδιο το προγραμματισμένο ραντεβού.

en: 'Bringing anyone with you' popup
el: Αναδυόμενο παράθυρο «Φέρτε όποιον θέλετε μαζί σας»

en: 'Cancel' button style
el: Στυλ κουμπιού «Ακύρωση»

en: 'Change password' button style
el: Στυλ κουμπιού «Αλλαγή κωδικού πρόσβασης»

en: 'Close' button style
el: Στυλ κουμπιού «Κλείσιμο»

en: 'Confirm' button style
el: Στυλ κουμπιού «Επιβεβαίωση»

en: 'Continue' button style
el: Στυλ κουμπιού «Συνέχεια»

en: 'Customer panel' button style
el: Στυλ κουμπιού «Πίνακας πελατών»

en: 'Delete' button style
el: Στυλ κουμπιού «Διαγραφή»

en: 'Filter' button style
el: Στυλ κουμπιού «Φίλτρο»

en: 'Finish' button style
el: Στυλ κουμπιού «Τέλος»

en: 'Join waiting list' button style
el: Στυλ κουμπιού «Εγγραφή στη λίστα αναμονής»

en: 'Learn more' button
el: Κουμπί «Μάθετε περισσότερα»

en: 'Learn more' button style
el: Στυλ κουμπιού «Μάθετε περισσότερα»

en: 'New Event' button style
el: Στυλ κουμπιού «Νέο συμβάν»

en: 'New appointment' button style
el: Στυλ κουμπιού «Νέο ραντεβού»

en: 'Read more' button style
el: Στυλ κουμπιού «Διαβάστε περισσότερα»

en: 'Save changes' button style
el: Στυλ κουμπιού «Αποθήκευση αλλαγών»

en: 'Scan e-ticket' button
el: Κουμπί «Σάρωση ηλεκτρονικού εισιτηρίου»

en: 'Send' button style
el: Στυλ κουμπιού «Αποστολή»

en: 'Set password' button style
el: Στυλ κουμπιού «Ορισμός κωδικού πρόσβασης»

en: 'Sign in' button style
el: Στυλ κουμπιού «Σύνδεση»

en: 'View employee' button style
el: Στυλ κουμπιού «Προβολή υπαλλήλου»

en: 'View in package' button
el: Κουμπί «Προβολή στο πακέτο»

en: +more
el: Περισσότερα

en: +{count} more
el: +{count} περισσότερα

en: 1/1 width
el: 1/1 πλάτος

en: 1/2 width
el: 1/2 πλάτος

en: 10h
el: 10ω

en: 10min
el: 10λ

en: 11h
el: 11ω

en: 12h
el: 12ω

en: 12min
el: 12λ

en: 15min
el: 15λ

en: 1 day
el: 1 μέρα

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: 1 year
el: 1 έτος

en: 1h
el: 1ω

en: 1h 30min
el: 1ω 30λ

en: 1min
el: 1 λεπτό

en: 20min
el: 20λ

en: 2 days
el: 2 μέρες

en: 2 weeks
el: 2 εβδομάδες

en: 2 years
el: 2 χρόνια

en: 2h
el: 2ω

en: 2min
el: 2 λεπτά

en: 30min
el: 30λ

en: 3 days
el: 3 μέρες

en: 3 months
el: 3 μήνες

en: 3 weeks
el: 3 εβδομάδες

en: 3 years
el: 3 χρόνια

en: 3h
el: 3ω

en: 45min
el: 45λ

en: 4 days
el: 4 μέρες

en: 4 weeks
el: 4 εβδομάδες

en: 4h
el: 4ω

en: 5 days
el: 5 μέρες

en: 5min
el: 5λ

en: 6 days
el: 6 μέρες

en: 6 months
el: 6 μήνες

en: 6h
el: 6ω

en: 8h
el: 8ω

en: 9h
el: 9ω

en: <p>The <strong>Amelia</strong> plugin requires PHP version 5.5 or greater.</p>
el: <p>Το πρόσθετο <strong>Amelia</strong> χρειάζεται έκδοση PHP 5.5 ή νεότερη.</p>

en: AM - Booking view
el: AM - Προβολή κρατήσεων

en: AM - Catalog Booking
el: Μέσος όρος κρατήσεων

en: AM - Catalog view
el: AM - Προβολή καταλόγου

en: AM - Customer Panel
el: AM - Πίνακας πελατών

en: AM - Employee Panel
el: AM - Πίνακας υπαλλήλων

en: AM - Events Calendar Booking
el: AM - Ημερολόγιο εκδηλώσεων Κρατήσεις

en: AM - Events List Booking
el: Μέσος όρος κρατήσεων

en: AM - Events view
el: AM - Προβολή εκδηλώσεων

en: AM - Search view
el: AM - Προβολή αναζήτησης

en: AM - Step Booking
el: AM - Βήμα Κράτηση

en: API Key
el: Κλειδί API

en: API Key copied to clipboard.
el: Το κλειδί API αντιγράφηκε στο πρόχειρο.

en: API base URL:
el: Βασική διεύθυνση URL API:

en: API setup
el: Ρύθμιση API

en: A percentage deposit is calculated based on the total booking price. A fixed amount can either be multiplied by the number of people or applied as a single total amount.
el: Το ποσοστό της προκαταβολής υπολογίζεται με βάση τη συνολική τιμή της κράτησης. Ένα σταθερό ποσό μπορεί είτε να πολλαπλασιαστεί με τον αριθμό των ατόμων είτε να εφαρμοστεί ως ενιαίο συνολικό ποσό.

en: A server error occurred. Please try again later.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα διακομιστή. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: A single booking may include multiple attendees (spots).
el: Μια μεμονωμένη κράτηση μπορεί να περιλαμβάνει πολλούς συμμετέχοντες (θέσεις).

en: About
el: Σχετικά

en: About Event
el: Προσθήκη υπηρεσίας

en: About Package
el: Σχετικά με το πακέτο

en: About Service
el: Προσθήκη υπηρεσίας

en: About event
el: Σχετικά με την εκδήλωση

en: About package
el: Σχετικά με το πακέτο

en: About service
el: Σχετικά με την υπηρεσία

en: About this Event
el: Σχετικά με αυτή την εκδήλωση

en: About this event
el: Σχετικά με αυτή την εκδήλωση

en: Accent
el: Έμφαση

en: Accent text
el: Κείμενο με τονισμό

en: Accept payments for bookings and services via PayPal.
el: Δέξου πληρωμές για κρατήσεις και υπηρεσίες μέσω PayPal.

en: Accept payments seamlessly through the Mollie payment gateway.
el: Δέχεστε πληρωμές απρόσκοπτα μέσω της πύλης πληρωμών Mollie.

en: Accept payments via Razorpay, ideal for Indian businesses.
el: Δέχεστε πληρωμές μέσω Razorpay, ιδανικό για ινδικές επιχειρήσεις.

en: Access link
el: Σύνδεσμος πρόσβασης

en: Access link success
el: Επιτυχής πρόσβαση στον σύνδεσμο

en: Access your financial data in seconds
el: Αποκτήστε πρόσβαση στα οικονομικά σας δεδομένα σε δευτερόλεπτα

en: Account ID
el: Ποσό

en: Action
el: Δράση

en: Action-based notification
el: Ειδοποίηση βάσει ενέργειας

en: Action Triggered
el: Ενέργεια που ενεργοποιήθηκε

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate with Envato
el: Ενεργοποίηση με Envato

en: Activated with Envato
el: Ενεργοποιήθηκε με Envato

en: Activation
el: Ενεργοποίηση

en: Activation settings
el: Ρυθμίσεις ενεργοποίησης

en: Active
el: Ενεργό

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Attendee
el: Προσθήκη συμμετέχοντα

en: Add Break
el: Προσθήκη διαλείμματος

en: Add Coupon
el: Προσθήκη κουπονιού

en: Add Customer
el: Προσθήκη πελάτη

en: Add Date
el: Προσθήκη ημερομηνίας

en: Add Date Range
el: Προσθήκη εύρους ημερομηνιών

en: Add Day Off
el: Προσθήκη αργίας

en: Add Extra
el: Προσθήκη προσθέτων

en: Add Google Map API Key to show Google static map on "Locations" page.
el: Προσθήκη κλειδιού API Google Map για την εμφάνιση στατικού χάρτη Google στη σελίδα «Τοποθεσίες».

en: Add Meta Pixel to track ad conversions and optimize marketing.
el: Προσθέστε το Meta Pixel για να παρακολουθείτε τις μετατροπές διαφημίσεων και να βελτιστοποιείτε το μάρκετινγκ.

en: Add Period
el: Προσθήκη τελείας

en: Add Pricing Category
el: Προσθήκη κατηγορίας τιμών

en: Add Special Day
el: Προσθήκη ειδικής ημέρας

en: Add Stripe address fields
el: Προσθήκη πεδίων διεύθυνσης Stripe

en: Add Webhook
el: Προσθήκη Webhook

en: Add a Google Analytics tracking code to your booking page to gain insights into visitor behavior.
el: Προσθέστε έναν κωδικό παρακολούθησης Google Analytics στη σελίδα κρατήσεων για να αποκτήσετε πληροφορίες σχετικά με τη συμπεριφορά των επισκεπτών.

en: Add a redirect URL for cases when a customer attempts to book a time slot that has already been taken.
el: Προσθέστε μια διεύθυνση URL ανακατεύθυνσης για περιπτώσεις όπου ένας πελάτης προσπαθεί να κάνει κράτηση για ένα χρονικό διάστημα που έχει ήδη κλειστεί.

en: Add appointment
el: Προσθήκη ραντεβού

en: Add booking
el: Προσθήκη κράτησης

en: Add category
el: Προσθήκη κατηγορίας

en: Add custom field
el: Προσθήκη προσαρμοσμένου πεδίου

en: Add custom notification
el: Προσθήκη προσαρμοσμένης ειδοποίησης

en: Add customer
el: Προσθήκη πελάτη

en: Add date range
el: Προσθήκη εύρους ημερομηνιών

en: Add day(s)
el: Προσθήκη ημέρας/ημερών

en: Add day off
el: Προσθήκη ημέρας αργίας

en: Add duration
el: Προσθήκη διάρκειας

en: Add element (button, link...) ID, that will manually load amelia shortcode content
el: Προσθέστε το στοιχείο (κουμπί, σύνδεσμος...) ID, το οποίο θα φορτώνει χειροκίνητα το περιεχόμενο του σύντομου κώδικα amelia.

en: Add event
el: Προσθήκη συμβάντος

en: Add event attendees
el: Προσθήκη συμμετεχόντων σε εκδήλωση

en: Add extra
el: Πρόσθετα

en: Add more Appointments
el: Προσθήκη περισσότερων ραντεβού

en: Add more appointments
el: Προσθήκη περισσότερων ραντεβού

en: Add multiple employees to your booking system, manage their schedules, and assign them to services or events, making it easy to scale your business and coordinate your team.
el: Προσθέστε πολλούς υπαλλήλους στο σύστημα κρατήσεων, διαχειριστείτε τα προγράμματά τους και αναθέστε τους υπηρεσίες ή εκδηλώσεις, διευκολύνοντας την επέκταση της επιχείρησής σας και τον συντονισμό της ομάδας σας.

en: Add option
el: Προσθήκη επιλογής

en: Add package
el: Προσθήκη πακέτου

en: Add period
el: Προσθήκη τελείας

en: Add pricing category
el: Προσθήκη κατηγορίας τιμών

en: Add rule
el: Προσθήκη κανόνα

en: Add services
el: Προσθήκη υπηρεσιών

en: Add special day
el: Προσθήκη ειδικής ημέρας

en: Add to Calendar
el: Προσθήκη στο ημερολόγιο

en: Add to calendar
el: Προσθήκη στο ημερολόγιο

en: Add tracking
el: Προσθήκη παρακολούθησης

en: Add work hours
el: Προσθήκη ωρών εργασίας

en: Additional information
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Additional people
el: Πρόσθετα άτομα

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: After
el: Μετά

en: After account activation, subscribers will be created as customers in Amelia
el: Μετά την ενεργοποίηση του λογαριασμού, οι συνδρομητές θα δημιουργηθούν ως πελάτες στην Amelia.

en: After with space
el: Μετά, με κενό

en: Agencies
el: Πρακτορεία

en: Alert content
el: Περιεχόμενο ειδοποίησης

en: Alert message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: All
el: Όλα

en: All Locations
el: Όλες οι τοποθεσίες

en: All Services
el: Όλες οι υπηρεσίες

en: All appointments are selected
el: Όλα τα ραντεβού έχουν επιλεγεί

en: All appointments will be scheduled with the status selected here.
el: Όλα τα ραντεβού θα προγραμματίζονται με την κατάσταση που επιλέγεται εδώ.

en: All appointments will be selected later
el: Όλα τα ραντεβού θα επιλεγούν αργότερα

en: All assigned services
el: Όλες οι ανατεθείσες υπηρεσίες

en: All bookings
el: Μέσος όρος κρατήσεων

en: All customers
el: Όλοι οι πελάτες

en: All employees
el: Όλοι οι εργαζόμενοι

en: All events
el: Όλα τα γεγονότα

en: All extras
el: Όλα τα έξτρα

en: All locations
el: Όλες οι τοποθεσίες

en: All packages
el: Όλα τα πακέτα

en: All services
el: Όλες οι υπηρεσίες

en: All services are booked separately
el: Όλες οι υπηρεσίες κρατούνται ξεχωριστά

en: All services are booked separately.
el: Όλες οι υπηρεσίες κρατούνται ξεχωριστά.

en: All slots are selected
el: Όλες οι θέσεις είναι επιλεγμένες

en: All tickets have already been scanned
el: Όλα τα εισιτήρια έχουν ήδη σαρωθεί.

en: Allow additional people
el: Επιτρέψτε πρόσθετα άτομα

en: Allow admin to book appointment at any time
el: Επιτρέψτε στον διαχειριστή να κλείνει ραντεβού ανά πάσα στιγμή

en: Allow admin to book over an existing appointment
el: Επιτρέψτε στον διαχειριστή να κάνει κράτηση για ένα υπάρχον ραντεβού

en: Allow booking above maximum capacity
el: Να επιτρέπεται η κράτηση πάνω από τη μέγιστη χωρητικότητα

en: Allow booking without a prior login
el: Να επιτρέπεται η κράτηση χωρίς προηγούμενη σύνδεση

en: Allow bringing more people
el: Επιτρέψτε την προσέλκυση περισσότερων ατόμων

en: Allow clients to secure bookings with partial payments.
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να εξασφαλίζουν κρατήσεις με μερικές πληρωμές.

en: Allow customers and employees to quickly sign in using their Facebook account, making the login process faster, simpler, and more secure.
el: Επιτρέψτε στους πελάτες και τους υπαλλήλους να συνδέονται γρήγορα χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό τους στο Facebook, καθιστώντας τη διαδικασία σύνδεσης ταχύτερη, απλούστερη και ασφαλέστερη.

en: Allow customers and employees to quickly sign in using their Google account, making the login process faster, simpler, and more secure.
el: Επιτρέψτε στους πελάτες και τους υπαλλήλους να συνδέονται γρήγορα χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό τους Google, καθιστώντας τη διαδικασία σύνδεσης ταχύτερη, απλούστερη και ασφαλέστερη.

en: Allow customers to book multiple services in a single transaction for a streamlined experience.
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να κάνουν κράτηση για πολλαπλές υπηρεσίες σε μία μόνο συναλλαγή, για μια απλοποιημένη εμπειρία.

en: Allow customers to book repeating appointments with customizable recurrence.
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να κλείνουν επαναλαμβανόμενα ραντεβού με προσαρμόσιμη συχνότητα.

en: Allow customers to cancel packages
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να ακυρώσουν πακέτα

en: Allow customers to choose employee on the customer panel
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να επιλέγουν υπάλληλο στον πίνακα πελατών

en: Allow customers to delete their profile
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να διαγράψουν το προφίλ τους

en: Allow customers to pay full amount
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να πληρώνουν το πλήρες ποσό

en: Allow customers to pay total appointment amount
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να πληρώνουν το συνολικό ποσό του ραντεβού

en: Allow customers to pay total event amount
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να πληρώσουν το συνολικό ποσό της εκδήλωσης

en: Allow customers to reschedule their own appointments
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να αναπρογραμματίσουν τα ραντεβού τους

en: Allow customers to see other attendees
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να βλέπουν τους άλλους συμμετέχοντες

en: Allow employees to manage appointments and events with ease. Customize colors to match your branding and improve usability.
el: Επιτρέψτε στους υπαλλήλους να διαχειρίζονται εύκολα τα ραντεβού και τις εκδηλώσεις. Προσαρμόστε τα χρώματα ώστε να ταιριάζουν με την επωνυμία σας και βελτιώστε τη χρηστικότητα.

en: Allow employees to manage customers
el: Επιτρέψτε στους υπαλλήλους να διαχειρίζονται τους πελάτες

en: Allow employees to manage their appointments
el: Επιτρέψτε στους υπαλλήλους να διαχειρίζονται τα ραντεβού τους

en: Allow employees to manage their days off
el: Επιτρέψτε στους υπαλλήλους να διαχειρίζονται τις ημέρες αδείας τους

en: Allow employees to manage their events
el: Επιτρέψτε στους υπαλλήλους να διαχειρίζονται τις εκδηλώσεις τους

en: Allow employees to manage their schedule
el: Επιτρέψτε στους υπαλλήλους να διαχειρίζονται το πρόγραμμά τους

en: Allow employees to manage their services
el: Επιτρέψτε στους υπαλλήλους να διαχειρίζονται τις υπηρεσίες τους

en: Allow employees to manage their special days
el: Επιτρέψτε στους υπαλλήλους να διαχειρίζονται τις ειδικές ημέρες τους

en: Allow multiple bookings per customer
el: Να επιτρέπονται πολλαπλές κρατήσεις ανά πελάτη

en: Allow payment via Payment Link
el: Επιτρέψτε την πληρωμή μέσω συνδέσμου πληρωμής

en: Allow the same customer to book more than once
el: Να επιτρέπεται στον ίδιο πελάτη να κάνει περισσότερες από μία κρατήσεις

en: Allow the short description below the booking form to support Amelia Booking Plugin and spread the word about it.
el: Επιτρέψτε την σύντομη περιγραφή κάτω από τη φόρμα κράτησης να υποστηρίζει το Amelia Booking Plugin και να διαδώσει την είδηση σχετικά με αυτό.

en: Alpha sender ID
el: Αναγνωριστικό αποστολέα άλφα

en: Alpha sender ID can't be empty
el: Το αναγνωριστικό αποστολέα Alpha δεν μπορεί να είναι κενό

en: Already have an account?
el: Έχετε ήδη λογαριασμό;

en: Also cancel and delete future events
el: Ακύρωση και διαγραφή μελλοντικών εκδηλώσεων

en: Also cancel future events
el: Ακύρωση μελλοντικών εκδηλώσεων

en: Also delete future events
el: Διαγράψτε επίσης μελλοντικά συμβάντα

en: Also open future events
el: Ανοίξτε επίσης μελλοντικές εκδηλώσεις

en: Amelia - Booking view
el: Amelia - Προβολή κρατήσεων

en: Amelia - Catalog Booking
el: Μέσος όρος κρατήσεων

en: Amelia - Catalog view
el: Amelia - Προβολή καταλόγου

en: Amelia - Customer Panel
el: Amelia - Πίνακας πελατών

en: Amelia - Employee Panel
el: Amelia - Πίνακας εργαζομένων

en: Amelia - Events
el: Αμέλια - Εκδηλώσεις

en: Amelia - Events Calendar
el: Amelia - Ημερολόγιο εκδηλώσεων

en: Amelia - Events List
el: Amelia - Λίστα εκδηλώσεων

en: Amelia - Search view
el: Amelia - Προβολή αναζήτησης

en: Amelia - Step-By-Step Booking
el: Amelia - Βήμα-βήμα κράτηση

en: Amelia Add to calendar page
el: Amelia Προσθήκη στη σελίδα ημερολογίου

en: Amelia Profile Settings
el: Ρυθμίσεις προφίλ Amelia

en: Amelia Users Settings
el: Ρυθμίσεις χρηστών Amelia

en: Amount
el: Ποσό

en: An email with details of your booking has been sent to you.
el: Σας έχει σταλεί email με τα στοιχεία της κράτησής σας

en: An unexpected error occurred. Please try again later.
el: Παρουσιάστηκε ένα απροσδόκητο σφάλμα. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Any Employee
el: Οποιοσδήποτε εργαζόμενος

en: Any Employee Option Visibility:
el: Ορατότητα οποιασδήποτε επιλογής υπαλλήλου:

en: Any Location
el: Οποιαδήποτε τοποθεσία

en: Apple Calendar
el: Ημερολόγιο Google

en: Apple Calendar (Personal)
el: Ημερολόγιο Apple (Προσωπικό)

en: Apple Calendar setup
el: Ρύθμιση Ημερολογίου Apple

en: Application (client) ID
el: Αναγνωριστικό εφαρμογής (πελάτη)

en: Application fee amount (%)
el: Ποσό τέλους αίτησης (%)

en: Applied for all assigned services
el: Εφαρμόζεται για όλες τις ανατεθείσες υπηρεσίες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply 'Booking close' settings to all recurring events
el: Εφαρμογή των ρυθμίσεων «Κλείσιμο κρατήσεων» σε όλα τα επαναλαμβανόμενα συμβάντα

en: Apply 'Booking open' settings to all recurring events
el: Εφαρμογή των ρυθμίσεων «Κράτηση ανοιχτή» σε όλα τα επαναλαμβανόμενα συμβάντα

en: Apply Changes to Events
el: Εφαρμογή αλλαγών σε συμβάντα

en: Apply on
el: Εφαρμογή

en: Apply this to all recurring events
el: Εφαρμόστε αυτό σε όλα τα επαναλαμβανόμενα συμβάντα

en: Apply to All Days
el: Εφαρμογή σε όλες τις μέρες

en: Apply to all days
el: Εφαρμόζεται σε όλες τις ημέρες

en: Apply to future recurring events
el: Εφαρμογή σε μελλοντικά επαναλαμβανόμενα γεγονότα

en: Appointment
el: Ραντεβού

en: Appointment Canceled
el: Το ραντεβού ακυρώθηκε

en: Appointment Date:
el: Ημερομηνία ραντεβού:

en: Appointment ID
el: Αριθμός ραντεβού

en: Appointment Info
el: Στοιχεία ραντεβού

en: Appointment Repeats
el: Επαναλήψεις ραντεβού

en: Appointment booked
el: Σημειώσεις ραντεβού

en: Appointment can't be rescheduled
el: Δεν είναι δυνατή η αναπρογραμματισμός του ραντεβού

en: Appointment canceled
el: Το ραντεβού ακυρώθηκε

en: Appointment date
el: Ημερομηνία ραντεβού

en: Appointment date & time
el: Ημερομηνία και ώρα ραντεβού

en: Appointment deposit
el: Προκαταβολή ραντεβού

en: Appointment details
el: Λεπτομέρειες ραντεβού

en: Appointment duration
el: Διάρκεια ραντεβού

en: Appointment end time
el: Ώρα λήξης του ραντεβού

en: Appointment has been created.
el: Η συνάντηση έχει δημιουργηθεί.

en: Appointment has been deleted
el: Το ραντεβού έχει διαγραφεί

en: Appointment has been deleted.
el: Το ραντεβού έχει διαγραφεί.

en: Appointment has been rescheduled
el: Το ραντεβού μεταφέρθηκε

en: Appointment has been saved
el: Το ραντεβού αποθηκεύτηκε

en: Appointment has been updated.
el: Το ραντεβού έχει ενημερωθεί.

en: Appointment information
el: Πληροφορίες ραντεβού

en: Appointment initial date
el: Αρχική ημερομηνία ραντεβού

en: Appointment initial date & time
el: Αρχική ημερομηνία και ώρα του ραντεβού

en: Appointment initial end time
el: Αρχική ώρα λήξης του ραντεβού

en: Appointment initial start time
el: Αρχική ώρα έναρξης του ραντεβού

en: Appointment is removed from the cart.
el: Το ραντεβού αφαιρέθηκε από το καλάθι αγορών.

en: Appointment management guide
el: Οδηγός διαχείρισης ραντεβού

en: Appointment not found.
el: Δεν βρέθηκε ραντεβού.

en: Appointment note
el: Σημείωση ραντεβού

en: Appointment note has been updated.
el: Η σημείωση για το ραντεβού έχει ενημερωθεί.

en: Appointment notes
el: Σημειώσεις ραντεβού

en: Appointment price
el: Τιμή ραντεβού

en: Appointment repeats
el: Επαναλήψεις ραντεβού

en: Appointment space name
el: Όνομα χώρου ραντεβού

en: Appointment start time
el: Ώρα έναρξης ραντεβού

en: Appointment status
el: Η κατάσταση του ραντεβού άλλαξε σε

en: Appointment status has been changed to
el: Η κατάσταση του ραντεβού άλλαξε σε

en: Appointment status has been updated.
el: Η κατάσταση του ραντεβού έχει ενημερωθεί.

en: Appointment title
el: Τίτλος ραντεβού

en: Appointments
el: Ραντεβού

en: Appointments booked
el: Σημειώσεις ραντεβού

en: Appointments from the first package expire on:
el: Σημειώσεις ραντεβού

en: Appointments in this package
el: Σημειώσεις ραντεβού

en: Appointments in this service
el: Υπάρχει διαθεσιμότητα ραντεβού για αυτή την υπηρεσία

en: Appointments to book
el: Ραντεβού για κράτηση

en: Appointments waiting list
el: Λίστα αναμονής ραντεβού

en: Approve appointment link
el: Εγκρίνετε τον σύνδεσμο ραντεβού

en: Approved
el: Εγκρίθηκε

en: Are you sure? This action can't be undone.
el: Είστε σίγουροι; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to block this customer?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον πελάτη;

en: Are you sure you want to cancel and delete this event?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να ακυρώσετε και να διαγράψετε αυτό το συμβάν;

en: Are you sure you want to cancel this appointment?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να ακυρώσετε αυτό το ραντεβού;

en: Are you sure you want to cancel this event?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να ακυρώσετε αυτό το συμβάν;

en: Are you sure you want to cancel this package?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτή την πληρωμή;

en: Are you sure you want to cancel your attendance?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να ακυρώσετε τη συμμετοχή σας;

en: Are you sure you want to close this event?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να κλείσετε αυτό το συμβάν;

en: Are you sure you want to delete selected attendee?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τον επιλεγμένο συμμετέχοντα;

en: Are you sure you want to delete selected attendees?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τους επιλεγμένους συμμετέχοντες;

en: Are you sure you want to delete these items?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτά τα στοιχεία;

en: Are you sure you want to delete this appointment?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτό το ραντεβού;

en: Are you sure you want to delete this category?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτή την κατηγορία;

en: Are you sure you want to delete this coupon?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτό το κουπόνι;

en: Are you sure you want to delete this customer?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον πελάτη;

en: Are you sure you want to delete this employee?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτό τον εργαζόμενο;

en: Are you sure you want to delete this event?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το συμβάν;

en: Are you sure you want to delete this event booking?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτήν την κράτηση εκδήλωσης;

en: Are you sure you want to delete this location?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτή την τοποθεσία;

en: Are you sure you want to delete this notification?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτήν την ειδοποίηση;

en: Are you sure you want to delete this package?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το πακέτο;

en: Are you sure you want to delete this package booking?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτήν την κράτηση πακέτου;

en: Are you sure you want to delete this resource?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτή την υπηρεσία;

en: Are you sure you want to delete this service?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτή την υπηρεσία;

en: Are you sure you want to delete this tax?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτό το πρόσθετο;

en: Are you sure you want to delete your profile? You will lose access to all your bookings and access to the customer panel.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το προφίλ σας; Θα χάσετε την πρόσβαση σε όλες τις κρατήσεις σας και την πρόσβαση στον πίνακα πελατών.

en: Are you sure you want to duplicate this appointment?
el: Σίγουρα θέλετε να δημιουργήσετε διπλότυπο γι αυτό το ραντεβού;

en: Are you sure you want to duplicate this category?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αντιγράψετε αυτήν την κατηγορία;

en: Are you sure you want to duplicate this coupon?
el: Σίγουρα θέλετε να δημιουργήσετε διπλότυπο γι αυτό το κουπόνι;

en: Are you sure you want to duplicate this employee?
el: Σίγουρα θέλετε να δημιουργήσετε διπλότυπο αυτού του εργαζόμενου;

en: Are you sure you want to duplicate this event?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αντιγράψετε αυτό το συμβάν;

en: Are you sure you want to duplicate this location?
el: Σίγουρα θέλετε να δημιουργήσετε διπλότυπο αυτής της τοποθεσίας;

en: Are you sure you want to duplicate this package?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αντιγράψετε αυτό το πακέτο;

en: Are you sure you want to duplicate this resource?
el: Σίγουρα θέλετε να δημιουργήσετε διπλότυπο αυτής της υπηρεσίας;

en: Are you sure you want to duplicate this service?
el: Σίγουρα θέλετε να δημιουργήσετε διπλότυπο αυτής της υπηρεσίας;

en: Are you sure you want to hide this coupon?
el: Σίγουρα θέλετε να αποκρύψετε αυτό το κουπόνι;

en: Are you sure you want to hide this employee?
el: Σίγουρα θέλετε να αποκρύψετε αυτό τον εργαζόμενο;

en: Are you sure you want to hide this event?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αποκρύψετε αυτό το συμβάν;

en: Are you sure you want to hide this location?
el: Σίγουρα θέλετε να αποκρύψετε αυτή την τοποθεσία;

en: Are you sure you want to hide this package?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αποκρύψετε αυτό το πακέτο;

en: Are you sure you want to hide this resource?
el: Σίγουρα θέλετε να αποκρύψετε αυτή την υπηρεσία;

en: Are you sure you want to hide this service?
el: Σίγουρα θέλετε να αποκρύψετε αυτή την υπηρεσία;

en: Are you sure you want to hide this tax?
el: Σίγουρα θέλετε να αποκρύψετε αυτή την τοποθεσία;

en: Are you sure you want to open this event?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να ανοίξετε αυτό το συμβάν;

en: Are you sure you want to refund this payment?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτή την πληρωμή;

en: Are you sure you want to reset your form settings?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις ρυθμίσεις της φόρμας;

en: Are you sure you want to show this coupon?
el: Σίγουρα θέλετε να εμφανίσετε αυτό το κουπόνι;

en: Are you sure you want to show this employee?
el: Σίγουρα θέλετε να εμφανίσετε αυτό τον εργαζόμενο;

en: Are you sure you want to show this event?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να εμφανίσετε αυτό το συμβάν;

en: Are you sure you want to show this location?
el: Σίγουρα θέλετε να εμφανίσετε αυτή την τοποθεσία;

en: Are you sure you want to show this package?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να εμφανίσετε αυτό το πακέτο;

en: Are you sure you want to show this resource?
el: Σίγουρα θέλετε να εμφανίσετε αυτή την υπηρεσία;

en: Are you sure you want to show this service?
el: Σίγουρα θέλετε να εμφανίσετε αυτή την υπηρεσία;

en: Are you sure you want to show this tax?
el: Σίγουρα θέλετε να εμφανίσετε αυτή την τοποθεσία;

en: Are you sure you want to skip the setup? Once skipped, the guided setup will no longer be available. All settings will need to be configured later.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να παραλείψετε τη ρύθμιση; Μόλις παραλείψετε τη ρύθμιση, η καθοδηγούμενη ρύθμιση δεν θα είναι πλέον διαθέσιμη. Όλες οι ρυθμίσεις θα πρέπει να διαμορφωθούν αργότερα.

en: Are you sure you want to unblock this customer?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον πελάτη;

en: Assigned
el: Ανατέθηκε

en: Assigned Services
el: Ανατεθειμένες υπηρεσίες

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Attachment upload path
el: Διαδρομή μεταφόρτωσης συνημμένων

en: Attendee
el: Συμμετέχων

en: Attendee Asc
el: Συμμετέχων Asc

en: Attendee Desc
el: Περιγραφή συμμετέχοντα

en: Attendee code
el: Κωδικός συμμετέχοντα

en: Attendee has been saved
el: Ο συμμετέχων έχει αποθηκευτεί

en: Attendee have been deleted
el: Οι συμμετέχοντες έχουν διαγραφεί

en: Attendee have not been deleted
el: Οι συμμετέχοντες δεν έχουν διαγραφεί

en: Attendees
el: Συμμετέχοντες

en: Attendees Allowed
el: Επιτρεπόμενοι συμμετέχοντες

en: Attendees Export Format
el: Μορφή εξαγωγής συμμετεχόντων

en: Attendees have been deleted
el: Οι συμμετέχοντες έχουν διαγραφεί

en: Attendees have not been deleted
el: Οι συμμετέχοντες δεν έχουν διαγραφεί

en: Auto-Reply Message
el: Μήνυμα αυτόματης απάντησης

en: Auto-approve booking after payment
el: Αυτόματη έγκριση κράτησης μετά την πληρωμή

en: Auto-fill your details using:
el: Συμπληρώστε αυτόματα τα στοιχεία σας χρησιμοποιώντας:

en: Automate communication with notifications triggered by booking status, time, or custom rules
el: Αυτοματοποιήστε την επικοινωνία με ειδοποιήσεις που ενεργοποιούνται από την κατάσταση της κράτησης, την ώρα ή προσαρμοσμένους κανόνες.

en: Automated invoices for a smoother payment experience
el: Αυτοματοποιημένα τιμολόγια για μια πιο ομαλή εμπειρία πληρωμής

en: Automatically calculate and apply taxes for hassle-free compliance and accurate billing.
el: Αυτόματος υπολογισμός και εφαρμογή φόρων για εύκολη συμμόρφωση και ακριβή τιμολόγηση.

en: Automatically calculate and apply taxes to your services and events, ensuring accurate billing and hassle-free compliance with every transaction.
el: Υπολογίστε και εφαρμόστε αυτόματα τους φόρους στις υπηρεσίες και τις εκδηλώσεις σας, εξασφαλίζοντας ακριβή τιμολόγηση και απρόσκοπτη συμμόρφωση με κάθε συναλλαγή.

en: Automatically create Amelia Customer user
el: Αυτόματη δημιουργία χρήστη Amelia Customer

en: Automatically create Amelia Customers from WP Users
el: Αυτόματη δημιουργία πελατών Amelia από χρήστες WP

en: Automatically create Zoom meetings for bookings and notify customers and employees.
el: Δημιουργήστε αυτόματα συναντήσεις Zoom για κρατήσεις και ειδοποιήστε τους πελάτες και τους υπαλλήλους.

en: Automatically generate invoices for every booking, making payments easier, more transparent, and fully streamlined for both you and your clients.
el: Δημιουργήστε αυτόματα τιμολόγια για κάθε κράτηση, καθιστώντας τις πληρωμές ευκολότερες, πιο διαφανείς και πλήρως απλοποιημένες τόσο για εσάς όσο και για τους πελάτες σας.

en: Automatically update the booking status to "Approved" after a successful payment is completed through the payment link.
el: Αυτόματη ενημέρωση της κατάστασης της κράτησης σε «Εγκρίθηκε» μετά την επιτυχή ολοκλήρωση της πληρωμής μέσω του συνδέσμου πληρωμής.

en: Availability
el: Διαθεσιμότητα

en: Available
el: Διαθέσιμος

en: Available date background
el: Διαθέσιμο ιστορικό ημερομηνιών

en: Available date text
el: Κείμενο διαθέσιμης ημερομηνίας

en: Available from Pro license
el: Διαθέσιμες εικόνες

en: Available from Standard license
el: Διαθέσιμες εικόνες

en: Available from Starter license
el: Διαθέσιμες εικόνες

en: Available in Elite licence
el: Διαθέσιμο με άδεια Elite

en: Available in package
el: Διαθέσιμο σε πακέτο

en: Avoid double-booking by automatically coordinating shared rooms, equipment, or tools
el: Αποφύγετε τις διπλές κρατήσεις συντονίζοντας αυτόματα τους κοινόχρηστους χώρους, τον εξοπλισμό ή τα εργαλεία.

en: Away
el: Απών

en: Back
el: Επιστροφή

en: Back button
el: Κουμπί επιστροφής

en: Back to
el: Επιστροφή

en: Back to appointments
el: Επιστροφή στα ραντεβού

en: Back to packages
el: Επιστροφή στα πακέτα

en: Back to recurring settings
el: Επιστροφή στις επαναλαμβανόμενες ρυθμίσεις

en: Background
el: Ιστορικό

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Background Gradient Angle
el: Γωνία διαβάθμισης φόντου

en: Background Gradient Color 1
el: Χρώμα φόντου με διαβάθμιση 1

en: Background Gradient Color 2
el: Χρώμα φόντου με διαβάθμιση 2

en: Badge
el: Εμβλήματα

en: Badge color
el: Χρώμα εμβλήματος

en: Badge label
el: Ετικέτα σήματος

en: Badges setup
el: Ρύθμιση εμβλημάτων

en: Balance
el: Ισορροπία

en: Base Price:
el: Βασική τιμή:

en: Basic
el: Βασικό

en: Beauty
el: Ομορφιά

en: Before
el: Πριν

en: Before enabling the recurring option, ensure that all required fields are set, including the service, employee, date, time, and location (if applicable).
el: Πριν ενεργοποιήσετε την επιλογή επαναλαμβανόμενης χρέωσης, βεβαιωθείτε ότι έχουν συμπληρωθεί όλα τα απαιτούμενα πεδία, συμπεριλαμβανομένων των πεδίων υπηρεσία, υπάλληλος, ημερομηνία, ώρα και τοποθεσία (εάν ισχύει).

en: Before with space
el: Πριν, με κενό

en: Begins
el: Ξεκινά

en: Birthday
el: Γενέθλια

en: Birthday greeting
el: Χαιρετισμός γενεθλίων

en: Block
el: Μπλοκ

en: Block booking times that overlap with busy events in the employee’s Apple Calendar.
el: Αποκλείστε ώρες κράτησης που επικαλύπτονται με πολυάσχολες εκδηλώσεις στο Apple Calendar του υπαλλήλου.

en: Block booking times that overlap with busy events in the employee’s Outlook Calendar.
el: Αποκλείστε τις ώρες κράτησης που επικαλύπτονται με πολυάσχολες εκδηλώσεις στο ημερολόγιο Outlook του υπαλλήλου.

en: Block customer
el: Αποκλεισμός πελάτη

en: Body text
el: Κείμενο

en: Book
el: Κράτηση

en: Book Appointment
el: Κλείστε το ραντεβού

en: Book Now
el: Κράτηση

en: Book Package
el: Πακέτο βιβλίων

en: Book This Package
el: Κάντε κράτηση για αυτό το πακέτο

en: Book This Service
el: Υπηρεσία αλληλογραφίας

en: Book another
el: Κράτηση

en: Book appointment
el: Κλείστε ραντεβού

en: Book event
el: Εκδήλωση βιβλίου

en: Book next appointment
el: Κλείστε το επόμενο ραντεβού

en: Book now
el: Κράτηση

en: Book option on employee dialog
el: Επιλογή βιβλίου στο παράθυρο διαλόγου υπαλλήλου

en: Book package
el: Πακέτο βιβλίων

en: Book subtab name
el: Όνομα υποκαρτέλας βιβλίου

en: Book this event
el: Κάντε κράτηση για αυτή την εκδήλωση

en: Book this service
el: Κλείστε αυτή την υπηρεσία

en: Book time-based appointments with configurable durations, prices, and availability.
el: Κλείστε ραντεβού με βάση το χρόνο, με ρυθμιζόμενη διάρκεια, τιμές και διαθεσιμότητα.

en: Booked
el: Έχετε ήδη κλείσει αυτό το ραντεβού

en: Booked Appointments
el: Κλείστε το ραντεβού

en: Booked customer (full name, email, phone)
el: Κρατημένος πελάτης (πλήρες όνομα, email, τηλέφωνο)

en: Booking
el: Πόσο χρόνο πριν ανοίγει η διαθεσιμότητα των ραντεβού

en: Booking #{count}
el: Κράτηση #{count}

en: Booking Appointment
el: Κλείσιμο ραντεβού

en: Booking Approved with Issues
el: Κράτηση εγκεκριμένη με προβλήματα

en: Booking Canceled
el: Η κράτηση ακυρώθηκε

en: Booking Closes
el: Κλείσιμο κρατήσεων

en: Booking Closes Asc
el: Κλείσιμο κρατήσεων Asc

en: Booking Closes Desc
el: Κλείσιμο κρατήσεων Desc

en: Booking Confirmed
el: Η κράτηση επιβεβαιώθηκε

en: Booking Details
el: Λεπτομέρειες κράτησης

en: Booking Failed
el: Η κράτηση απέτυχε

en: Booking Form
el: Έναρξη ραντεβού

en: Booking Forms 1.0
el: Φόρμες κράτησης 1.0

en: Booking ID
el: Πόσο χρόνο πριν ανοίγει η διαθεσιμότητα των ραντεβού

en: Booking Opens
el: Έναρξη κρατήσεων

en: Booking Opens Asc
el: Έναρξη κρατήσεων Asc

en: Booking Opens Desc
el: Έναρξη κρατήσεων Desc

en: Booking Overview
el: Επισκόπηση κρατήσεων

en: Booking Processed
el: Η κράτηση έχει ολοκληρωθεί

en: Booking Rejected
el: Η κράτηση απορρίφθηκε

en: Booking added
el: Προστέθηκε κράτηση

en: Booking can't be canceled
el: Η κράτηση δεν μπορεί να ακυρωθεί

en: Booking canceled
el: Η κράτηση ακυρώθηκε

en: Booking closes
el: Η κράτηση κλείνει

en: Booking closes when event starts
el: Οι κρατήσεις κλείνουν όταν ξεκινά η εκδήλωση

en: Booking date
el: Ημερομηνία κράτησης

en: Booking form on customer profile enabled
el: Ενεργοποίηση φόρμας κράτησης στο προφίλ πελάτη

en: Booking form on employee profile enabled
el: Ενεργοποίηση φόρμας κράτησης στο προφίλ υπαλλήλου

en: Booking form tab enabled
el: Ενεργοποίηση καρτέλας φόρμας κράτησης

en: Booking form type
el: Τύπος φόρμας κράτησης

en: Booking form type on employee profile page
el: Τύπος φόρμας κράτησης στη σελίδα προφίλ υπαλλήλου

en: Booking has been updated.
el: Η κράτηση έχει ενημερωθεί.

en: Booking invoice
el: Τιμολόγιο κράτησης

en: Booking is canceled
el: Η χρονοθυρίδα δεν είναι διαθέσιμη

en: Booking is currently unavailable. Please try again later.
el: Η κράτηση δεν είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Booking is unavailable
el: Η χρονοθυρίδα δεν είναι διαθέσιμη

en: Booking not found
el: Έναρξη ραντεβού

en: Booking not paid
el: Έναρξη ραντεβού

en: Booking on employee page tab name
el: Κράτηση στην καρτέλα της σελίδας υπαλλήλου

en: Booking opens
el: Έναρξη κρατήσεων

en: Booking opens immediately
el: Οι κρατήσεις ανοίγουν αμέσως

en: Booking price
el: Τιμή κράτησης

en: Booking rescheduled
el: Αναπρογραμματισμός κράτησης

en: Booking source
el: Πηγή κράτησης

en: Booking start
el: Έναρξη κράτησης

en: Booking status changed
el: Η κατάσταση της κράτησης άλλαξε

en: Booking status has been changed to
el: Η κατάσταση της κράτησης έχει αλλάξει σε

en: Booking tab name
el: Όνομα καρτέλας κράτησης

en: Booking time slots will depend on the service duration
el: Η κράτηση χρονοθυρίδων θα εξαρτάται από τη διάρκεια της υπηρεσίας.

en: Booking type
el: Τύπος κράτησης

en: Bookings
el: Κρατήσεις

en: Boost engagement by reaching clients instantly on a platform they use every day
el: Αυξήστε την αφοσίωση των πελατών σας επικοινωνώντας άμεσα μαζί τους μέσω μιας πλατφόρμας που χρησιμοποιούν καθημερινά.

en: Boost revenue with bundled service packages
el: Αυξήστε τα έσοδά σας με πακέτα υπηρεσιών

en: Boost revenue with valuable extras
el: Αυξήστε τα έσοδά σας με πολύτιμα πρόσθετα

en: Boost team productivity with automated updates and fewer manual tasks.
el: Αυξήστε την παραγωγικότητα της ομάδας σας με αυτόματες ενημερώσεις και λιγότερες χειροκίνητες εργασίες.

en: Border color
el: Χρώμα περιγράμματος

en: Break Hours
el: Διάλειμμα

en: Breaks
el: Διαλείμματα

en: Bringing Anyone With You
el: Προβολή της επιλογής "θα φέρετε κάποιον μαζί"

en: Bringing anyone with you
el: Φέρτε όποιον θέλετε μαζί σας

en: Bringing anyone with you?
el: Προβολή της επιλογής "θα φέρετε κάποιον μαζί"

en: Buffer Time
el: Κενός χρόνος

en: Buffer Time After: {value}
el: Χρόνος αναμονής μετά: {value}

en: Buffer Time Before: {value}
el: Χρόνος αναμονής πριν: {value}

en: Buffer time after
el: Χρόνος αναμονής μετά

en: Buffer time before
el: Χρόνος αναμονής πριν

en: Build tailored forms across services, events, and customer profiles using custom fields. Capture exactly the details you need with checkboxes, text areas, and more, turning every booking and registration into a powerful intake process.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένα έντυπα για υπηρεσίες, εκδηλώσεις και προφίλ πελατών χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία. Καταγράψτε ακριβώς τις λεπτομέρειες που χρειάζεστε με πλαίσια επιλογής, περιοχές κειμένου και άλλα, μετατρέποντας κάθε κράτηση και εγγραφή σε μια ισχυρή διαδικασία εισαγωγής.

en: Bundle multiple appointments or services at discounted rates to encourage customers to book more.
el: Συνδυάστε πολλαπλά ραντεβού ή υπηρεσίες με μειωμένες τιμές για να ενθαρρύνετε τους πελάτες να κάνουν περισσότερες κρατήσεις.

en: Busy
el: Απασχολημένος

en: Busy slots
el: Πολυάσχολα slots

en: Button
el: Κουμπί

en: Button Type
el: Κουμπιά επιλογής

en: Button style
el: Στυλ κουμπιού

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: By booking this time slot you will book appointment on top of existing group appointment!
el: Κλείνοντας αυτό το χρονικό διάστημα, θα κλείσετε ραντεβού επιπλέον του υπάρχοντος ομαδικού ραντεβού!

en: By continuing, you will set the appointment to a time slot that already has an existing appointment!
el: Συνεχίζοντας, θα ορίσετε το ραντεβού σε ένα χρονικό διάστημα που έχει ήδη ένα υπάρχον ραντεβού!

en: By entering your phone number you agree to receive messages via WhatsApp
el: Εισάγοντας τον αριθμό τηλεφώνου σας, συμφωνείτε να λαμβάνετε μηνύματα μέσω WhatsApp.

en: Calculated
el: Υπολογισμένο

en: Calculated package price
el: Υπολογισμένη τιμή πακέτου

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Camera not supported by this browser.
el: Η κάμερα δεν υποστηρίζεται από αυτόν τον browser.

en: Camera permission denied. Please allow camera access and try again.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στην κάμερα. Επιτρέψτε την πρόσβαση στην κάμερα και δοκιμάστε ξανά.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancel Appointment
el: Ακύρωση ραντεβού

en: Cancel Event
el: Ακύρωση εκδήλωσης

en: Cancel Package
el: Ακυρώθηκε

en: Cancel and Delete
el: Ακύρωση και διαγραφή

en: Cancel appointment
el: Ακύρωση ραντεβού

en: Cancel appointment link
el: Σύνδεσμος ακύρωσης ραντεβού

en: Cancel event
el: Ακύρωση εκδήλωσης

en: Cancel event link
el: Ακύρωση συνδέσμου εκδήλωσης

en: Cancel following
el: Ακύρωση παρακολούθησης

en: Cancel package
el: Ακύρωση πακέτου

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: Canceled By Admin
el: Ακυρώθηκε από τον διαχειριστή

en: Canceled By Attendee
el: Ακύρωση από τον συμμετέχοντα

en: Canceled by admin
el: Ακυρώθηκε από τον διαχειριστή

en: Canceled by attendee
el: Ακύρωση από τον συμμετέχοντα

en: Cancellation Failed
el: Η ακύρωση απέτυχε

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Capacity
el: Διαθεσιμότητα

en: Capacity:
el: Διαθεσιμότητα:

en: Card
el: Κουμπιά επιλογής

en: Card color
el: Χρώμα κάρτας

en: Card content
el: Περιεχόμενο κάρτας

en: Card field
el: Πεδίο κάρτας

en: Card number
el: Αριθμός κάρτας

en: Card payment
el: Πληρωμή με κάρτα

en: Cards
el: Κάρτες

en: Cards and buttons
el: Κάρτες και κουμπιά

en: Carrier
el: Μεταφορέας

en: Cart
el: Kαλάθι

en: Cart appointments details
el: Εκκρεμή ραντεβού

en: Cart description
el: Περιγραφή

en: Cart purchased
el: Καλάθι αγορών

en: Catalog
el: Μέσος όρος κρατήσεων

en: Catalog Booking
el: Μέσος όρος κρατήσεων

en: Catalog Booking Form
el: Φόρμα κράτησης καταλόγου

en: Catalog Package
el: Πακέτο καταλόγου

en: Catalog Service
el: Υπηρεσία καταλόγου

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories positions updated successfully.
el: Οι θέσεις των κατηγοριών ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Categories sidebar
el: Πλαϊνή στήλη κατηγοριών

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category:
el: Κατηγορία:

en: Category ID
el: Αναγνωριστικό κατηγορίας

en: Category Input Field
el: Τοπωνύμιο

en: Category has been created.
el: Η κατηγορία έχει δημιουργηθεί.

en: Category has been deleted.
el: Η κατηγορία έχει διαγραφεί.

en: Category has been updated.
el: Η κατηγορία έχει ενημερωθεί.

en: Category name
el: Όνομα κατηγορίας

en: Centralize scheduling across all branches for clearer, simpler management
el: Κεντρικοποιήστε τον προγραμματισμό σε όλα τα υποκαταστήματα για πιο σαφή και απλή διαχείριση

en: Change Password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Change colors
el: Αλλαγή χρωμάτων

en: Change group status
el: Αλλαγή κατάστασης ομάδας

en: Change password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Charge type
el: Τύπος χρέωσης

en: Check customer's name for existing email/phone when booking
el: Ελέγξτε το όνομα του πελάτη για υπάρχον email/τηλέφωνο κατά την κράτηση

en: Check this box to generate a payment link.<br> To include it in the notification, add the payment link placeholder.
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να δημιουργήσετε έναν σύνδεσμο πληρωμής.<br> Για να τον συμπεριλάβετε στην ειδοποίηση, προσθέστε τον σύμβολο κράτησης θέσης του συνδέσμου πληρωμής.

en: Check this checkbox if you want your attendee(s) to<br/>receive an email about the event’s updated information.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε ο πελάτης να λάβει ειδοποιητήριο email για το προγραμματισμένο ραντεβού.

en: Check this checkbox if you want your customer to<br/>receive an email about the scheduled appointment.
el: Επιλέξτε το πλαίσιο αυτό αν θέλετε ο πελάτης να λάβει ειδοποιητήριο email για το προγραμματισμένο ραντεβού.

en: Check this option if you want the deposit<br> amount to be multiplied by the number<br> of people that customers add in the<br> "Bringing anyone with you" section.
el: Επιλέξτε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε το ποσό της προκαταβολής<br> να πολλαπλασιαστεί με τον αριθμό<br> των ατόμων που προσθέτουν οι πελάτες στην ενότητα<br> "Φέρτε μαζί σας οποιονδήποτε".

en: Check this option if you want to create recurring appointments
el: Σίγουρα θέλετε να δημιουργήσετε διπλότυπο γι αυτό το ραντεβού;

en: Check this option if you want your<br> customers to have the option to choose<br> whether they will pay a full amount<br> or just a deposit. If unchecked,<br> customers will only have deposit<br> as a payment option.
el: Επιλέξτε αυτήν την επιλογή αν θέλετε οι πελάτες σας στο<br> να έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν<br> αν θα πληρώσουν το πλήρες ποσό<br> ή μόνο μια προκαταβολή. Αν δεν επιλεγεί, οι πελάτες στο<br> θα έχουν μόνο την προκαταβολή<br> ως επιλογή πληρωμής.

en: Check this option if you want your customers to have the option to choose whether they will pay the full amount or just a deposit. If unchecked, customers will only be able to pay the deposit during the booking process.
el: Επιλέξτε αυτήν την επιλογή αν θέλετε οι πελάτες σας να έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν αν θα πληρώσουν το πλήρες ποσό ή μόνο μια προκαταβολή. Αν δεν επιλεγεί, οι πελάτες θα μπορούν να πληρώσουν μόνο την προκαταβολή κατά τη διαδικασία της κράτησης.

en: Check your email
el: Email πελάτη

en: Checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου

en: Checked in
el: Ελέγχθηκε

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση αγοράς

en: Choose Apple Calendar
el: Επιλέξτε Ημερολόγιο Apple

en: Choose Category
el: Επιλέξτε κατηγορία

en: Choose Date and Time
el: Επιλέξτε ημερομηνία και ώρα

en: Choose Package
el: Επιλέξτε πακέτο

en: Choose Service
el: Επιλέξτε υπηρεσία

en: Choose a Form
el: Επιλέξτε μια φόρμα

en: Choose a currency that will be used for all price based settings.
el: Επιλέξτε ένα νόμισμα που θα χρησιμοποιείται για όλες τις ρυθμίσεις που βασίζονται στην τιμή.

en: Choose a form you want to customize. The Step-by-Step 2.0 form is the new and improved version which provides you with better design and user experience, as well as better speed.
el: Επιλέξτε τη φόρμα που θέλετε να προσαρμόσετε. Η φόρμα Step-by-Step 2.0 είναι η νέα και βελτιωμένη έκδοση που σας προσφέρει καλύτερο σχεδιασμό και εμπειρία χρήστη, καθώς και μεγαλύτερη ταχύτητα.

en: Choose a group service
el: Επιλέξτε ομαδική υπηρεσία

en: Choose a time interval that will be used when defining all time based settings.
el: Επιλέξτε ένα χρονικό διάστημα που θα χρησιμοποιείται κατά τον καθορισμό όλων των ρυθμίσεων που βασίζονται στον χρόνο.

en: Choose date and time
el: Επιλέξτε ημερομηνία και ώρα

en: Choose how Amelia suggests an alternative date when the selected recurring date has no available time slots.
el: Επιλέξτε τον τρόπο με τον οποίο η Amelia προτείνει μια εναλλακτική ημερομηνία όταν η επιλεγμένη επαναλαμβανόμενη ημερομηνία δεν έχει διαθέσιμα χρονικά διαστήματα.

en: Choose how custom field data is sent in group bookings.
el: Επιλέξτε τον τρόπο αποστολής των δεδομένων των προσαρμοσμένων πεδίων στις ομαδικές κρατήσεις.

en: Choose how payments are handled for recurring appointments. If payment is collected only for the first one, the remaining appointments are paid on-site.
el: Επιλέξτε τον τρόπο διαχείρισης των πληρωμών για επαναλαμβανόμενα ραντεβού. Εάν η πληρωμή εισπράττεται μόνο για το πρώτο ραντεβού, τα υπόλοιπα ραντεβού πληρώνονται επιτόπου.

en: Choose how recurring appointments can be booked. 'Disabled' turns recurring booking off, while 'All' allows customers to choose between available recurrence options.
el: Επιλέξτε τον τρόπο με τον οποίο μπορούν να κλείνονται επαναλαμβανόμενα ραντεβού. Η επιλογή «Απενεργοποιημένο» απενεργοποιεί τις επαναλαμβανόμενες κρατήσεις, ενώ η επιλογή «Όλα» επιτρέπει στους πελάτες να επιλέξουν μεταξύ των διαθέσιμων επιλογών επαναληψιμότητας.

en: Choose layout version
el: Επιλέξτε ομαδική υπηρεσία

en: Choose the invoice format that will be used in notifications and on the customer panel.
el: Επιλέξτε τη μορφή τιμολογίου που θα χρησιμοποιείται στις ειδοποιήσεις και στον πίνακα πελατών.

en: Choose time you want to repeat appointment
el: Επιλέξτε την ώρα που θέλετε να επαναλάβετε το ραντεβού

en: Choose when the repeating ends
el: Επιλέξτε πότε θα τελειώσει η επανάληψη

en: Choose whether you want to manage services, events, or both.
el: Επιλέξτε αν θέλετε να διαχειρίζεστε υπηρεσίες, εκδηλώσεις ή και τα δύο.

en: Choosing layout of first step in step by step form
el: Επιλογή διάταξης του πρώτου βήματος στη φόρμα βήμα προς βήμα

en: Class
el: Κλάση

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Clear filters
el: Εκκαθάριση φίλτρων

en: Click "Configure" to edit the text that will appear when this placeholder is used in notifications.
el: Κάντε κλικ στο "Διαμόρφωση" για να επεξεργαστείτε το κείμενο που θα εμφανίζεται όταν χρησιμοποιείται αυτός ο χώρος κράτησης σε ειδοποιήσεις.

en: Click + Service below to get started.
el: Κάντε κλικ στο + Υπηρεσία παρακάτω για να ξεκινήσετε.

en: Click on the activation link in the e-mail we sent to
el: Κάντε κλικ στον σύνδεσμο ενεργοποίησης στο e-mail που σας στείλαμε στη διεύθυνση

en: Click to upload
el: Κάντε κλικ για να ανεβάσετε

en: Client ID
el: Κωδικός πελάτη

en: Client ID and secret
el: Αναγνωριστικό πελάτη και μυστικό

en: Client Time:
el: Ώρα πελάτη:

en: Client secret
el: Μυστικό πελάτη

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close Event
el: Κλείσιμο εκδήλωσης

en: Close Event after certain minimum is reached
el: Κλείσιμο συμβάντος μετά την επίτευξη συγκεκριμένου ελάχιστου ορίου

en: Close event when minimum capacity is reached
el: Κλείσιμο εκδήλωσης όταν επιτευχθεί η ελάχιστη χωρητικότητα

en: Closed
el: Κλειστό

en: Closes at
el: Κλείνει στις

en: Closes on
el: Κλείνει στις

en: Closes on:
el: Κλείνει στις:

en: Coaching
el: Προπόνηση

en: Code
el: Κωδικός

en: Collapse all
el: Σύμπτυξη όλων

en: Collapse menu
el: Σύμπτυξη μενού

en: Collect the information your business truly needs
el: Συγκεντρώστε τις πληροφορίες που χρειάζεται πραγματικά η επιχείρησή σας

en: Color
el: Χρώμα

en: Colors
el: Χρώματα

en: Colors & Fonts
el: Χρώματα & γραμματοσειρές

en: Comma-dot
el: Κόμμα-τελεία

en: Comma (,)
el: Κόμμα (,)

en: Company
el: Εταιρεία

en: Company Days off
el: Εταιρικές αργίες

en: Company Email:
el: Όνομα εταιρείας

en: Company Phone:
el: Εταιρικό τηλέφωνο

en: Company VAT number
el: Αριθμός ΦΠΑ εταιρείας

en: Company address
el: Εταιρική διεύθυνση

en: Company days off
el: Αργίες της εταιρείας

en: Company email
el: Όνομα εταιρείας

en: Company name
el: Όνομα εταιρείας

en: Company phone
el: Εταιρικό τηλέφωνο

en: Company website
el: Εταιρική ιστοσελίδα

en: Compared to previous range
el: Σε σύγκριση με το προηγούμενο εύρος

en: Complete booking with payment
el: Ολοκλήρωση κράτησης με πληρωμή

en: Complete booking without payment
el: Ολοκλήρωση κράτησης χωρίς πληρωμή

en: Completed
el: Ευχαριστούμε! Η κράτησή σας έχει ολοκληρωθεί και περιμένει έγκριση.

en: Configuration
el: Διαμόρφωση

en: Configure
el: Επιβεβαίωση

en: Configure notifications for waiting list updates
el: Διαμόρφωση ειδοποιήσεων για ενημερώσεις της λίστας αναμονής

en: Configure placeholder
el: Διαμόρφωση placeholder

en: Configure the cart appointments details placeholder.
el: Διαμόρφωση του χώρου κράτησης για τις λεπτομέρειες των ραντεβού του καλαθιού.

en: Configure the group appointment details placeholder.
el: Διαμορφώστε το σύμβολο κράτησης θέσης για τις λεπτομέρειες του ομαδικού ραντεβού.

en: Configure the group event details placeholder.
el: Διαμορφώστε το σύμβολο κράτησης θέσης για τις λεπτομέρειες της εκδήλωσης της ομάδας.

en: Configure the package appointments details placeholder.
el: Διαμορφώστε το σύμβολο κράτησης θέσης για τις λεπτομέρειες των ραντεβού του πακέτου.

en: Configure the recurring appointments details placeholder.
el: Διαμορφώστε το σύμβολο κράτησης θέσης για τις λεπτομέρειες των επαναλαμβανόμενων ραντεβού.

en: Configure waiting list for appointments
el: Διαμόρφωση λίστας αναμονής για ραντεβού

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Congratulations
el: Συγχαρητήρια

en: Congratulations!
el: Συγχαρητήρια

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Connect APIs effortlessly for smooth, integrated workflows.
el: Συνδέστε API χωρίς κόπο για ομαλές, ολοκληρωμένες ροές εργασίας.

en: Connect Apple Calendars to sync your personal and professional events, along with your employees’.
el: Συνδέστε τα Ημερολόγια Apple για να συγχρονίσετε τα προσωπικά και επαγγελματικά σας συμβάντα, μαζί με αυτά των υπαλλήλων σας.

en: Connect Google Calendars to sync your personal and professional events, along with your employees’.
el: Συνδέστε τα Ημερολόγια Google για να συγχρονίσετε τα προσωπικά και επαγγελματικά σας συμβάντα, καθώς και αυτά των υπαλλήλων σας.

en: Connect Outlook Calendars to sync your personal and professional events, along with your employees’.
el: Συνδέστε τα ημερολόγια του Outlook για να συγχρονίσετε τα προσωπικά και επαγγελματικά σας συμβάντα, καθώς και αυτά των υπαλλήλων σας.

en: Connect employee calendars, meeting tools, and other integrations to keep schedules perfectly synced and communication effortless across your entire team.
el: Συνδέστε τα ημερολόγια των υπαλλήλων, τα εργαλεία συσκέψεων και άλλες ενσωματώσεις για να διατηρείτε τα προγράμματα απόλυτα συγχρονισμένα και την επικοινωνία απρόσκοπτη σε ολόκληρη την ομάδα σας.

en: Connect to Apple Calendar
el: Σύνδεση με το Ημερολόγιο της Apple

en: Connect to your personal Apple Calendar
el: Συνδεθείτε με το προσωπικό σας ημερολόγιο Apple

en: Connect with web apps to automate messaging and send updates to custom URLs.
el: Συνδεθείτε με εφαρμογές ιστού για να αυτοματοποιήσετε την αποστολή μηνυμάτων και να στέλνετε ενημερώσεις σε προσαρμοσμένες διευθύνσεις URL.

en: Connect your Google Calendar here so once<br/>the appointment is scheduled it can be added<br/>to your Google Calendar automatically.
el: Συνδέστε το Google Calendar σας εδώ, ώστε μόλις προγραμματιστεί το ραντεβού<br/>, να μπορεί να προστεθεί αυτόματα<br/>στο Google Calendar σας.

en: Connect your personal Zoom account to host virtual meetings and chats.
el: Συνδέστε τον προσωπικό σας λογαριασμό Zoom για να διοργανώνετε εικονικές συναντήσεις και συνομιλίες.

en: Connected
el: Συνδεδεμένο

en: Connecting to Apple Calendar is not available. Please contact an administrator for assistance.
el: Η σύνδεση με το Ημερολόγιο Apple δεν είναι διαθέσιμη. Επικοινωνήστε με έναν διαχειριστή για βοήθεια.

en: Connecting to Google Calendar is not available. Please contact an administrator for assistance.
el: Η σύνδεση με το Google Calendar δεν είναι διαθέσιμη. Επικοινωνήστε με έναν διαχειριστή για βοήθεια.

en: Connecting to Outlook Calendar is not available. Please contact an administrator for assistance.
el: Η σύνδεση με το Ημερολόγιο του Outlook δεν είναι διαθέσιμη. Επικοινωνήστε με έναν διαχειριστή για βοήθεια.

en: Connecting to Stripe is not available. Please contact an administrator for assistance.
el: Η σύνδεση με το Stripe δεν είναι διαθέσιμη. Επικοινωνήστε με έναν διαχειριστή για βοήθεια.

en: Connecting to Zoom is not available. Please contact an administrator for assistance.
el: Η σύνδεση με το Zoom δεν είναι διαθέσιμη. Επικοινωνήστε με έναν διαχειριστή για βοήθεια.

en: Consulting
el: Συμβουλευτικές υπηρεσίες

en: Contact message
el: Μήνυμα επικοινωνίας

en: Contact support.
el: Επικοινωνήστε με την υποστήριξη.

en: Content
el: Χρώμα κειμένου

en: Content Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Content area
el: Περιοχή περιεχομένου

en: Content placeholders
el: Θέσεις κράτησης περιεχομένου

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Continue Booking
el: Συνέχεια κράτησης

en: Continue setup
el: Συνέχεια εγκατάστασης

en: Copy your API key now, as it won't be visible again.
el: Αντιγράψτε το κλειδί API τώρα, καθώς δεν θα είναι ορατό ξανά.

en: Cost
el: Κόστος

en: Could not delete category. This category has services available for booking in purchased package.
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή της κατηγορίας. Αυτή η κατηγορία διαθέτει υπηρεσίες που μπορούν να κρατηθούν στο πακέτο που αγοράσατε.

en: Could not delete category. This category has services with {count} future appointment. | Could not delete category. This category has services with {count} future appointments.
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή της κατηγορίας. Αυτή η κατηγορία περιέχει υπηρεσίες με μελλοντικά ραντεβού {count}. | Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή της κατηγορίας. Αυτή η κατηγορία περιέχει υπηρεσίες με μελλοντικά ραντεβού {count}.

en: Could not delete service. This service has {count} appointment in the future. | Could not delete service. This service has {count} appointments in the future.
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή της υπηρεσίας. Αυτή η υπηρεσία έχει {count} ραντεβού στο μέλλον. | Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή της υπηρεσίας. Αυτή η υπηρεσία έχει {count} ραντεβού στο μέλλον.

en: Could not delete user. This user has {count} appointment in the future. | Could not delete user. This user has {count} appointments in the future.
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του χρήστη. Αυτός ο χρήστης έχει {count} ραντεβού στο μέλλον. | Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του χρήστη. Αυτός ο χρήστης έχει {count} ραντεβού στο μέλλον.

en: Count Once
el: Μέτρηση μία φορά

en: Count per Person
el: Αριθμός ανά άτομο

en: Count time from
el: Μετρήστε το χρόνο από

en: Country
el: Ποσό

en: Counts one primary customer plus any additional people they add.
el: Μετρά έναν κύριο πελάτη και τυχόν επιπλέον άτομα που προσθέτουν.

en: Counts the total number of people entered, including the primary customer.
el: Μετρά τον συνολικό αριθμό των ατόμων που έχουν εισαχθεί, συμπεριλαμβανομένου του κύριου πελάτη.

en: Coupon
el: Το κουπόνι που πληκτρολογήσατε δεν είναι έγκυρο

en: Coupon Details
el: Λεπτομέρειες κουπονιού

en: Coupon Limit Reached
el: Έχει επιτευχθεί το όριο κουπονιών

en: Coupon code
el: Κουπόνια

en: Coupon field
el: Πεδίο κουπονιού

en: Coupon has been created.
el: Το κουπόνι έχει δημιουργηθεί.

en: Coupon has been deleted.
el: Το κουπόνι έχει διαγραφεί.

en: Coupon has been hidden.
el: Το κουπόνι έχει κρυφτεί.

en: Coupon has been updated.
el: Το κουπόνι έχει ενημερωθεί.

en: Coupon is now visible.
el: Το κουπόνι είναι πλέον ορατό.

en: Coupon limit reached
el: Το όριο κουπονιών έχει εξαντληθεί

en: Coupon needs to have discount or deduction
el: Το κουπόνι θα πρέπει να προσφέρει κάποιο είδος έκπτωσης

en: Coupon segment
el: Τμήμα κουπονιών

en: Coupons
el: Κουπόνια

en: Coupons overview
el: Επισκόπηση κουπονιών

en: Coupons setup
el: Ρύθμιση κουπονιών

en: Create Amelia Customers
el: Δημιουργία πελάτη

en: Create Amelia Employees
el: Δημιουργία υπαλλήλων Amelia

en: Create Appointments list
el: Εκκρεμή ραντεβού

en: Create Customers from WP Users with Amelia Customer Role
el: Δημιουργία πελατών από χρήστες WP με ρόλο πελάτη Amelia

en: Create Employees from WP Users with Amelia Employee Role
el: Δημιουργία υπαλλήλων από χρήστες WP με ρόλο υπαλλήλου Amelia

en: Create New
el: Δημιουργία νέας

en: Create a coupon code customers can enter during booking to get a discount.
el: Δημιουργήστε έναν κωδικό κουπονιού που μπορούν να εισάγουν οι πελάτες κατά την κράτηση για να λάβουν έκπτωση.

en: Create and manage recurring events with customizable schedules for flexibility and convenience.
el: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε επαναλαμβανόμενες εκδηλώσεις με προσαρμόσιμα προγράμματα για ευελιξία και ευκολία.

en: Create custom notifications that trigger based on booking status or schedule reminders, keeping customers and employees informed at exactly the right time.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες ειδοποιήσεις που ενεργοποιούνται με βάση την κατάσταση της κράτησης ή υπενθυμίσεις προγραμματισμού, ενημερώνοντας τους πελάτες και τους υπαλλήλους την κατάλληλη στιγμή.

en: Create employee
el: Δημιουργία υπαλλήλου

en: Create event
el: Δημιουργία εκδήλωσης

en: Create meetings for pending appointments
el: Δημιουργία συναντήσεων για εκκρεμείς ραντεβού

en: Create new
el: Δημιουργία νέου

en: Create new badge
el: Δημιουργία νέου σήματος

en: Create online classrooms automatically for each booked appointment or event.
el: Δημιουργήστε αυτόματα διαδικτυακές αίθουσες διδασκαλίας για κάθε κράτηση ή εκδήλωση.

en: Create resources like rooms or chairs that can be shared across services, locations, and employees.
el: Δημιουργήστε πόρους όπως αίθουσες ή καρέκλες που μπορούν να χρησιμοποιηθούν από όλες τις υπηρεσίες, τις τοποθεσίες και τους υπαλλήλους.

en: Create rooms, equipment, or other resources that can be shared across employees, services, or locations, ensuring customers only see time slots when everything they need is truly available.
el: Δημιουργήστε χώρους, εξοπλισμό ή άλλους πόρους που μπορούν να μοιραστούν μεταξύ υπαλλήλων, υπηρεσιών ή τοποθεσιών, διασφαλίζοντας ότι οι πελάτες βλέπουν μόνο τα χρονικά διαστήματα κατά τα οποία όλα όσα χρειάζονται είναι πραγματικά διαθέσιμα.

en: Create scheduled events with fixed dates, prices and capacities.
el: Δημιουργήστε προγραμματισμένα γεγονότα με καθορισμένες ημερομηνίες, τιμές και χωρητικότητα.

en: Create service
el: Δημιουργία υπηρεσίας

en: Create spaces for pending appointments
el: Δημιουργία χώρων για εκκρεμείς συναντήσεις

en: Create unique coupon codes that customers can redeem during booking-offer discounts or even free appointments to boost engagement, satisfaction, and sales.
el: Δημιουργήστε μοναδικούς κωδικούς κουπονιών που οι πελάτες μπορούν να εξαργυρώσουν κατά την κράτηση - προσφορές με εκπτώσεις ή ακόμα και δωρεάν ραντεβού για να ενισχύσετε την αφοσίωση, την ικανοποίηση και τις πωλήσεις.

en: Created On
el: Δημιουργήθηκε στις

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε στις

en: Credit Card
el: Πιστωτική κάρτα

en: Credit minimum to send reminder
el: Ελάχιστο πιστωτικό όριο για αποστολή υπενθύμισης

en: Credit or debit card:
el: Χρεωστική ή πιστωτική κάρτα:

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Current Password
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τον κωδικό SMTP

en: Current password
el: Τρέχων κωδικός πρόσβασης

en: Custom
el: Προσθήκη ειδικού πεδίου

en: Custom/regular pricing adjustments are not permitted for events with confirmed attendees.
el: Δεν επιτρέπονται προσαρμογές τιμών κατά παραγγελία/κανονικές για εκδηλώσεις με επιβεβαιωμένους συμμετέχοντες.

en: Custom Address
el: Προσαρμοσμένη διεύθυνση

en: Custom Color
el: Προσαρμοσμένο χρώμα

en: Custom Duration & Pricing
el: Προσαρμοσμένη διάρκεια και τιμολόγηση

en: Custom Field
el: Το ειδικό πεδίο προστέθηκε

en: Custom Fields
el: Ειδικά πεδία

en: Custom Pricing
el: Προσαρμοσμένη τιμολόγηση

en: Custom address
el: Προσαρμοσμένη διεύθυνση

en: Custom currency symbol
el: Προσαρμοσμένο σύμβολο νομίσματος

en: Custom field
el: Προσαρμοσμένο πεδίο

en: Custom field has been added
el: Το ειδικό πεδίο προστέθηκε

en: Custom field has been deleted.
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο έχει διαγραφεί.

en: Custom field has been saved
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο έχει αποθηκευτεί

en: Custom fields
el: Ειδικά πεδία

en: Custom fields delivery
el: Παράδοση προσαρμοσμένων πεδίων

en: Custom fields have been updated.
el: Τα προσαρμοσμένα πεδία έχουν ενημερωθεί.

en: Custom fields setup
el: Ρύθμιση προσαρμοσμένων πεδίων

en: Custom font family
el: Προσαρμοσμένη οικογένεια γραμματοσειρών

en: Custom notification
el: Προσαρμοσμένη ειδοποίηση

en: Custom notifications
el: Προσαρμοσμένες ειδοποιήσεις

en: Custom pricing
el: Προσαρμοσμένη τιμολόγηση

en: Custom pricing spots will override Maximum allowed spots value.
el: Οι προσαρμοσμένες τιμές θα αντικαταστήσουν την τιμή του μέγιστου επιτρεπόμενου αριθμού θέσεων.

en: Custom service duration
el: Προσαρμοσμένη διάρκεια υπηρεσίας

en: Customer
el: Πελάτης

en: Customer(s)
el: Πελάτης (-ες)

en: Customer Asc
el: Πελάτης Asc

en: Customer Desc
el: Πελάτης Desc

en: Customer Panel
el: Πίνακας πελατών

en: Customer Panel Page URL
el: Διεύθυνση URL της σελίδας του πίνακα ελέγχου πελατών

en: Customer Profile
el: Προφίλ πελάτη

en: Customer configuration
el: Διαμόρφωση πελάτη

en: Customer details
el: Στοιχεία πελάτη

en: Customer email
el: Email πελάτη

en: Customer filter
el: Φίλτρο πελατών

en: Customer first name
el: Όνομα πελάτη

en: Customer full name
el: Ονοματεπώνυμο πελάτη

en: Customer has already booked this appointment
el: Έχετε ήδη κλείσει αυτό το ραντεβού

en: Customer has been blocked.
el: Ο πελάτης έχει αποκλειστεί.

en: Customer has been created.
el: Ο πελάτης έχει δημιουργηθεί.

en: Customer has been deleted.
el: Ο πελάτης έχει διαγραφεί.

en: Customer has been unblocked.
el: Ο πελάτης έχει απομπλοκαριστεί.

en: Customer has been updated.
el: Ο πελάτης έχει ενημερωθεί.

en: Customer information
el: Πληροφορίες πελατών

en: Customer last name
el: Επώνυμο πελάτη

en: Customer name
el: Όνομα πελάτη

en: Customer note
el: Σημείωση πελάτη

en: Customer note has been added.
el: Προστέθηκε σημείωση πελάτη.

en: Customer note has been updated.
el: Η σημείωση πελάτη έχει ενημερωθεί.

en: Customer panel
el: Πίνακας πελατών

en: Customer panel access link
el: Σύνδεσμος πρόσβασης στον πίνακα ελέγχου πελατών

en: Customer phone
el: Τηλέφωνο πελάτη

en: Customer plus additional people
el: Πελάτης και επιπλέον άτομα

en: Customer setup
el: Ρύθμιση πελάτη

en: Customer will be redirected to this URL once he schedules the appointment.
el: Ο πελάτης θα ανακατευθυνθεί σε αυτή τη διεύθυνση URL μόλις προγραμματίσει το ραντεβού.

en: Customer will be redirected to this URL once he schedules the appointment or package.
el: Ο πελάτης θα ανακατευθυνθεί σε αυτή τη διεύθυνση URL μόλις προγραμματίσει το ραντεβού ή το πακέτο.

en: Customer will be redirected to this URL once the payment from the link is processed.
el: Ο πελάτης θα ανακατευθυνθεί σε αυτή τη διεύθυνση URL μόλις ολοκληρωθεί η πληρωμή από τον σύνδεσμο.

en: Customers
el: Πελάτες

en: Customers detected in file:
el: Πελάτες που εντοπίστηκαν στο αρχείο:

en: Customers imported from file:
el: Πελάτες που εισήχθησαν από αρχείο:

en: Customers in Waiting list
el: Πελάτες σε λίστα αναμονής

en: Customers will be redirected to this URL after booking an event.
el: Οι πελάτες θα ανακατευθύνονται σε αυτή τη διεύθυνση URL μετά την κράτηση ενός συμβάντος.

en: Customers will be redirected to this URL after scheduling an appointment.
el: Οι πελάτες θα ανακατευθύνονται σε αυτή τη διεύθυνση URL μετά τον προγραμματισμό ενός ραντεβού.

en: Customers will be redirected to this URL after they complete their payment.
el: Οι πελάτες θα ανακατευθύνονται σε αυτή τη διεύθυνση URL μετά την ολοκλήρωση της πληρωμής τους.

en: Customize
el: Προσαρμογή

en: Customize every interaction by gathering the right information for services, events, and customer records
el: Προσαρμόστε κάθε αλληλεπίδραση συλλέγοντας τις σωστές πληροφορίες για υπηρεσίες, εκδηλώσεις και αρχεία πελατών.

en: Customize offerings to match specific services and meet diverse client needs
el: Προσαρμόστε τις προσφορές ώστε να ταιριάζουν σε συγκεκριμένες υπηρεσίες και να ικανοποιούν τις διαφορετικές ανάγκες των πελατών.

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Daily occupancy
el: Καθημερινή πληρότητα

en: Danger button background color
el: Χρώμα φόντου κουμπιού κινδύνου

en: Danger button text color
el: Χρώμα κειμένου κουμπιού κινδύνου

en: Dark Theme
el: Σκούρο θέμα

en: Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου

en: Data that remains unchanged:
el: Δεδομένα που παραμένουν αμετάβλητα:

en: Data to be updated:
el: Δεδομένα προς ενημέρωση:

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Date & Time
el: Ημερομηνία & ώρα του ραντεβού

en: Date & time
el: Ημερομηνία &amp; ώρα

en: Date & time periods of the event with Lesson Space join links
el: Ημερομηνία και ώρες της εκδήλωσης με συνδέσμους συμμετοχής στο Lesson Space

en: Date Asc
el: Ημερομηνία Asc

en: Date Desc
el: Ημερομηνία Περιγραφή

en: Date Purchased Asc
el: Ημερομηνία αγοράς Asc

en: Date Purchased Desc
el: Ημερομηνία αγοράς Περιγραφή

en: Date Ranges that are not defined will use default price from ticket category.
el: Τα χρονικά διαστήματα που δεν έχουν οριστεί θα χρησιμοποιούν την προεπιλεγμένη τιμή από την κατηγορία εισιτηρίων.

en: Date and Time
el: Επιλέξτε πελάτη και υπηρεσία

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Date of Birth
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Date of birth
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Date of birth must be in the same format as chosen in your WP settings. If a date format with a comma is used, the dates should be in quotes.
el: Η ημερομηνία γέννησης πρέπει να έχει την ίδια μορφή με αυτή που έχετε επιλέξει στις ρυθμίσεις του WP. Εάν χρησιμοποιείται μορφή ημερομηνίας με κόμμα, οι ημερομηνίες πρέπει να βρίσκονται σε εισαγωγικά.

en: Date periods of the event with Lesson Space join links
el: Ημερομηνίες της εκδήλωσης με συνδέσμους συμμετοχής στο Lesson Space

en: Date picker
el: Επιλογή ημερομηνίας

en: Date purchased
el: Ημερομηνία αγοράς

en: Date range
el: Χρονικό διάστημα

en: Date ranges that are not defined will use the default price from the ticket category.
el: Για τις ημερομηνίες που δεν έχουν καθοριστεί, θα χρησιμοποιείται η προεπιλεγμένη τιμή της κατηγορίας εισιτηρίου.

en: Dates:
el: Ημερομηνίες:

en: Day
el: Ημέρα

en: Day Off
el: Ρεπό

en: Day Off name
el: Όνομα αργίας

en: Day of the Week
el: Ώρα λήξης του ραντεβού

en: Day of the week
el: Ημέρα της εβδομάδας

en: Day off name
el: Όνομα αργίας

en: Days
el: Αργίες

en: Days Off
el: Αργίες

en: Days off
el: Αργίες

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Dear %customer_full_name%, Thank you for choosing our company, %company_name%
el: Αγαπητέ %customer_full_name%, Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε την εταιρεία μας, %company_name%

en: Dear <b>%customer_full_name%</b>, <br><br>Thank you for choosing our company, <br> <b>%company_name%</b>
el: Αγαπητέ <b>%customer_full_name%</b>, <br><br>Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε την εταιρεία μας, <br> <b>%company_name%</b>

en: Deduction
el: Έκπτωση

en: Deduction Asc
el: Αφαίρεση Asc

en: Deduction Desc
el: Εκπίπτωση Desc

en: Default Label
el: Προεπιλεγμένη ετικέτα

en: Default Square location
el: Προεπιλεγμένη θέση τετραγώνου

en: Default appointment status
el: Προεπιλεγμένη κατάσταση ραντεβού

en: Default back end page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα back end

en: Default language
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Default location
el: Προεπιλεγμένη θέση

en: Default number of items per page on the back end
el: Προεπιλεγμένος αριθμός στοιχείων ανά σελίδα στο back end

en: Default number of items per page on the front end
el: Προεπιλεγμένος αριθμός στοιχείων ανά σελίδα στο front end

en: Default page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα

en: Default payment method
el: Προεπιλεγμένη μέθοδος πληρωμής

en: Default phone country code
el: Προεπιλεγμένος κωδικός χώρας

en: Default time slot step
el: Προεπιλεγμένο βήμα χρονικού διαστήματος

en: Define how far into the future customers can book appointments.
el: Ορίστε πόσο μακριά στο μέλλον μπορούν οι πελάτες να κλείνουν ραντεβού.

en: Define the maximum number of uses per customer. Once the limit is reached, the coupon will no longer be valid for that customer.
el: Ορίστε τον μέγιστο αριθμό χρήσεων ανά πελάτη. Μόλις επιτευχθεί το όριο, το κουπόνι δεν θα είναι πλέον έγκυρο για τον συγκεκριμένο πελάτη.

en: Define the time before the appointment during which customers can't book.
el: Ορίστε το χρονικό διάστημα πριν από το ραντεβού κατά το οποίο οι πελάτες δεν μπορούν να κάνουν κράτηση.

en: Define the time before the appointment during which customers can't cancel.
el: Ορίστε το χρονικό διάστημα πριν από το ραντεβού κατά το οποίο οι πελάτες δεν μπορούν να ακυρώσουν.

en: Define the time before the appointment during which customers can't reschedule.
el: Ορίστε το χρονικό διάστημα πριν από το ραντεβού κατά το οποίο οι πελάτες δεν μπορούν να αλλάξουν την ημερομηνία.

en: Define the total number of uses allowed for this coupon. Once the limit is reached, the coupon becomes inactive.
el: Ορίστε τον συνολικό αριθμό χρήσεων που επιτρέπονται για αυτό το κουπόνι. Μόλις επιτευχθεί το όριο, το κουπόνι καθίσταται ανενεργό.

en: Define which capabilities will be requested when creating an Express connected account
el: Ορίστε ποιες δυνατότητες θα ζητηθούν κατά τη δημιουργία ενός λογαριασμού συνδεδεμένου με το Express.

en: Defines the language used for notifications sent to this customer for bookings created from the admin or employee panel. If a supported language was used in a previous booking, it will be automatically selected; otherwise, you can set it manually.
el: Ορίζει τη γλώσσα που χρησιμοποιείται για τις ειδοποιήσεις που αποστέλλονται σε αυτόν τον πελάτη για κρατήσεις που δημιουργήθηκαν από τον πίνακα διαχείρισης ή τον πίνακα υπαλλήλων. Εάν σε προηγούμενη κράτηση χρησιμοποιήθηκε μια υποστηριζόμενη γλώσσα, θα επιλεγεί αυτόματα. Διαφορετικά, μπορείτε να την ορίσετε χειροκίνητα.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Amelia content
el: Διαγραφή περιεχομένου Amelia

en: Delete Event
el: Διαγραφή συμβάντος

en: Delete Notification
el: Διαγραφή ειδοποίησης

en: Delete Package Booking
el: Διαγραφή πακέτου κράτησης

en: Delete Period
el: Περίοδος

en: Delete appointment
el: Διαγραφή ραντεβού

en: Delete booking
el: Διαγραφή κράτησης

en: Delete category
el: Διαγραφή κατηγορίας

en: Delete coupon
el: Διαγραφή κουπονιού

en: Delete custom field
el: Διαγραφή προσαρμοσμένου πεδίου

en: Delete customer
el: Διαγραφή πελάτη

en: Delete employee
el: Διαγραφή υπαλλήλου

en: Delete event booking
el: Διαγραφή κράτησης εκδήλωσης

en: Delete following
el: Διαγράψτε τα εξής

en: Delete location
el: Διαγραφή τοποθεσίας

en: Delete package
el: Διαγραφή πακέτου

en: Delete profile
el: Διαγραφή προφίλ

en: Delete resource
el: Διαγραφή πόρου

en: Delete service
el: Διαγραφή υπηρεσίας

en: Delete tables, roles, files and settings once the Amelia plugin is deleted.
el: Διαγράψτε τους πίνακες, τους ρόλους, τα αρχεία και τις ρυθμίσεις μόλις διαγραφεί το πρόσθετο Amelia.

en: Delete tax
el: Διαγραφή φόρου

en: Deliver a smoother booking experience by showing customers only real, available time slots
el: Προσφέρετε μια πιο ομαλή εμπειρία κράτησης, δείχνοντας στους πελάτες μόνο πραγματικά διαθέσιμα χρονικά διαστήματα.

en: Deliver personalized messages tailored to your business tone, branding, and workflow
el: Παράδοση εξατομικευμένων μηνυμάτων προσαρμοσμένων στον τόνο, την επωνυμία και τη ροή εργασίας της επιχείρησής σας

en: Delivered
el: Παράδοση

en: Deposit
el: Κατάθεση

en: Deposit Payment
el: Κατάθεση πληρωμής

en: Deposit amount
el: Ποσό κατάθεσης

en: Deposit only
el: Μόνο κατάθεση

en: Deposit payment
el: Κατάθεση πληρωμής

en: Deposit type
el: Τύπος κατάθεσης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Details changed
el: Λεπτομέρειες που άλλαξαν

en: Did not receive the email? Check your spam filter, or
el: Δεν λάβατε το email; Ελέγξτε το φίλτρο spam ή

en: Direct charge
el: Άμεση χρέωση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disable this option to allow only individual customers to book group appointments, without the ability to bring additional people.
el: Απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να επιτρέψετε μόνο σε μεμονωμένους πελάτες να κλείνουν ομαδικά ραντεβού, χωρίς τη δυνατότητα να φέρουν επιπλέον άτομα.

en: Disabled
el: Απενεργοποίηση

en: Discard
el: Απόρριψη

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

en: Disconnect Employee
el: Αποσύνδεση υπαλλήλου

en: Disconnect account
el: Αποσύνδεση λογαριασμού

en: Disconnect employee account
el: Αποσύνδεση λογαριασμού υπαλλήλου

en: Disconnect from Apple
el: Αποσύνδεση

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Discount Asc
el: Έκπτωση Asc

en: Discount Desc
el: Περιγραφή έκπτωσης

en: Discount (%)
el: Έκπτωση (%)

en: Discount type
el: Τύπος έκπτωσης

en: Display Amelia booking forms and panels on BuddyBoss member profiles.
el: Εμφάνιση των φορμών και των πλαισίων κράτησης Amelia στα προφίλ μελών του BuddyBoss.

en: Display Field:
el: Πεδίο εμφάνισης:

en: Display events in a calendar view, allowing customers to browse, search, and book directly. A great way to highlight upcoming events in an interactive format.
el: Εμφάνιση εκδηλώσεων σε προβολή ημερολογίου, επιτρέποντας στους πελάτες να περιηγούνται, να αναζητούν και να κάνουν απευθείας κρατήσεις. Ένας εξαιρετικός τρόπος για να αναδείξετε τις επερχόμενες εκδηλώσεις σε διαδραστική μορφή.

en: Do you want to cancel following events?
el: Θέλετε να ακυρώσετε τα ακόλουθα συμβάντα;

en: Do you want to cancel this purchase?
el: Θέλετε να ακυρώσετε αυτήν την αγορά;

en: Do you want to delete following canceled events?
el: Θέλετε να διαγράψετε τα ακόλουθα ακυρωμένα συμβάντα;

en: Do you want to delete this appointment?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτό το ραντεβού;

en: Do you want to open following events?
el: Θέλετε να ανοίξετε τα ακόλουθα γεγονότα;

en: Do you want to repeat this appointment?
el: Θέλετε να επαναλάβετε αυτό το ραντεβού;

en: Do you want to update following events?
el: Θέλετε να ενημερώσετε τα ακόλουθα συμβάντα;

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Don't Import
el: Μην εισάγετε

en: Don't have an account?
el: Δεν έχετε λογαριασμό;

en: Don't send reminders within the selected time
el: Μην στέλνετε υπενθυμίσεις εντός του επιλεγμένου χρόνου

en: Don't suggest alternatives
el: Μην προτείνετε εναλλακτικές λύσεις

en: Don't use Text mode option if you already have HTML code in the description, since once this option is enabled the existing HTML tags could be lost.
el: Μην χρησιμοποιείτε την επιλογή «Λειτουργία κειμένου» αν έχετε ήδη κώδικα HTML στην περιγραφή, καθώς όταν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, οι υπάρχουσες ετικέτες HTML ενδέχεται να χαθούν.

en: Dot-comma
el: Τελεία-κόμμα

en: Download
el: Λήψη

en: Download Invoice
el: Λήψη τιμολογίου

en: Download PDF
el: Λήψη PDF

en: Download PDF Invoice
el: Λήψη PDF τιμολογίου

en: Download XML
el: Λήψη XML

en: Download XML Invoice
el: Λήψη XML Τιμολόγιο

en: Download .csv
el: Λήψη .csv

en: Download invoice
el: Λήψη τιμολογίου

en: Download your customer list instantly for reporting, marketing, or external system use, making data management faster and more convenient than ever.
el: Κατεβάστε αμέσως τη λίστα πελατών σας για αναφορές, μάρκετινγκ ή χρήση σε εξωτερικά συστήματα, καθιστώντας τη διαχείριση δεδομένων ταχύτερη και πιο βολική από ποτέ.

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Drag to rearrange columns and/or choose which ones to display.
el: Σύρετε για να αναδιατάξετε τις στήλες και/ή να επιλέξετε ποιες θα εμφανίζονται.

en: Drive bookings with irresistible coupon offers
el: Προωθήστε τις κρατήσεις με ακαταμάχητες προσφορές κουπονιών

en: Drop file here or click to upload
el: Αποθέστε το αρχείο εδώ ή κάντε κλικ για να το ανεβάσετε

en: Drop files here or click to upload
el: Αφήστε τα αρχεία εδώ ή κάντε κλικ για να τα ανεβάσετε

en: Dropdown Color
el: Χρώμα αναπτυσσόμενου μενού

en: Dropdown Text Color
el: Χρώμα κειμένου αναπτυσσόμενου μενού

en: Dropdown layout
el: Διάταξη αναπτυσσόμενου μενού

en: Dropdowns
el: Αναπτυσσόμενα μενού

en: Due
el: Προθεσμία

en: Duplicate
el: Αντιγραφή

en: Duplicate Event
el: Διπλό συμβάν

en: Duplicate appointment
el: Διπλό ραντεβού

en: Duplicate category
el: Διπλή κατηγορία

en: Duplicate coupon
el: Διπλό κουπόνι

en: Duplicate employee
el: Διπλότυπο υπαλλήλου

en: Duplicate fields are not allowed.
el: Δεν επιτρέπονται διπλά πεδία.

en: Duplicate location
el: Διπλή τοποθεσία

en: Duplicate package
el: Διπλό πακέτο

en: Duplicate resource
el: Διπλότυπο πόρου

en: Duplicate service
el: Διπλή υπηρεσία

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Duration:
el: Διάρκεια:

en: Duration Asc
el: Διάρκεια Asc

en: Duration Desc
el: Διάρκεια Περιγραφή

en: E-Ticket Scanner
el: Σαρωτής ηλεκτρονικών εισιτηρίων

en: E-Tickets
el: Επιλέξτε ώρα

en: E-ticket
el: Ηλεκτρονικό εισιτήριο

en: E-ticket QR code
el: QR κωδικός ηλεκτρονικού εισιτηρίου

en: E-ticket scanner
el: Σαρωτής ηλεκτρονικών εισιτηρίων

en: Each:
el: Κάθε:

en: Each spot counts as one attendee.
el: Κάθε θέση μετράει ως ένας συμμετέχων.

en: Easily export your customer data in one click
el: Εξάγετε εύκολα τα δεδομένα των πελατών σας με ένα κλικ

en: Easily organize multiple business locations in one place, ensuring smooth operations and a consistent booking experience no matter where your services are offered.
el: Οργανώστε εύκολα πολλαπλές επιχειρηματικές τοποθεσίες σε ένα μέρος, εξασφαλίζοντας ομαλή λειτουργία και συνεπή εμπειρία κράτησης, ανεξάρτητα από το πού προσφέρονται οι υπηρεσίες σας.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Appointment
el: Επεξεργασία ραντεβού

en: Edit Attendee
el: Επεξεργασία συμμετέχοντα

en: Edit Attendees
el: Επεξεργασία συμμετεχόντων

en: Edit Category
el: Επεξεργασία κατηγορίας

en: Edit Coupon
el: Επεξεργασία κουπονιού

en: Edit Customer
el: Επεξεργασία πελάτη

en: Edit Event
el: Επεξεργασία συμβάντος

en: Edit Extra
el: Επεξεργασία επιπλέον

en: Edit Package Booking
el: Επεξεργασία πακέτου κράτησης

en: Edit Tax
el: Επεξεργασία

en: Edit Tracking
el: Επεξεργασία παρακολούθησης

en: Edit Webhook
el: Επεξεργασία Webhook

en: Edit appointment
el: Επεξεργασία ραντεβού

en: Edit booking
el: Επεξεργασία κράτησης

en: Edit custom field
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένου πεδίου

en: Edit custom notification
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένης ειδοποίησης

en: Edit customer
el: Επεξεργασία πελάτη

en: Edit day off
el: Επεξεργασία ημέρα αργίας

en: Edit employee
el: Επεξεργασία υπαλλήλου

en: Edit event
el: Επεξεργασία συμβάντος

en: Edit event booking
el: Επεξεργασία κράτησης εκδήλωσης

en: Edit location
el: Επεξεργασία τοποθεσίας

en: Edit package
el: Επεξεργασία πακέτου

en: Edit resource
el: Επεξεργασία πόρου

en: Edit service
el: Επεξεργασία υπηρεσίας

en: Edit special day
el: Επεξεργασία ειδικής ημέρας

en: Edit table
el: Επεξεργασία πίνακα

en: Edit transaction
el: Επεξεργασία συναλλαγής

en: Edit work hours
el: Επεξεργασία ωρών εργασίας

en: Efficiently manage appointment cancellations by allowing customers to join a waiting list and manually fill newly opened time slots.
el: Διαχειριστείτε αποτελεσματικά τις ακυρώσεις ραντεβού, επιτρέποντας στους πελάτες να εγγραφούν σε λίστα αναμονής και να συμπληρώσετε χειροκίνητα τα νέα διαθέσιμα χρονικά διαστήματα.

en: Effortless management for every location
el: Εύκολη διαχείριση για κάθε τοποθεσία

en: Effortless tax management for every booking
el: Εύκολη διαχείριση φόρων για κάθε κράτηση

en: Effortlessly set up and manage events that repeat on your preferred schedule-offering flexibility, consistency, and a smooth experience for both your business and your customers.
el: Ρυθμίστε και διαχειριστείτε εύκολα εκδηλώσεις που επαναλαμβάνονται σύμφωνα με το προτιμώμενο πρόγραμμά σας, προσφέροντας ευελιξία, συνέπεια και ομαλή εμπειρία τόσο για την επιχείρησή σας όσο και για τους πελάτες σας.

en: Eliminate manual calculations with smart, automated tax application
el: Εξαλείψτε τους χειροκίνητους υπολογισμούς με την έξυπνη, αυτοματοποιημένη εφαρμογή φόρων

en: Email:
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο:

en: Email Address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email already exists with different name. Please check your name.
el: Το email αυτό υπάρχει ήδη με διαφορετικό όνομα. Παρακαλώ ελέγξτε το όνομά σας.

en: Email copied to clipboard.
el: Το email αντιγράφηκε στο πρόχειρο.

en: Email field is required
el: Το πεδίο email είναι υποχρεωτικό

en: Email or Username
el: Email ή όνομα χρήστη

en: Email with access link has been sent
el: Σας έχει σταλεί email με σύνδεσμο πρόσβασης

en: Employee
el: Εργαζόμενος

en: Employee Badge
el: Επισημογραφία υπαλλήλου

en: Employee Days off
el: Αργίες εργαζόμενου

en: Employee ID
el: Αριθμός υπαλλήλου

en: Employee Profile
el: Προφίλ υπαλλήλου

en: Employee Selection
el: Email εργαζόμενου

en: Employee badges
el: Εντοπισμός υπαλλήλων

en: Employee badges management
el: Διαχείριση καρτών υπαλλήλων

en: Employee calendar disconnected successfully
el: Το ημερολόγιο υπαλλήλων αποσυνδέθηκε με επιτυχία

en: Employee calendar has been updated successfully.
el: Το ημερολόγιο των υπαλλήλων ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Employee daily appointment limit has been reached. Please choose another date or employee.
el: Έχει επιτευχθεί το ημερήσιο όριο ραντεβού του υπαλλήλου. Παρακαλώ επιλέξτε άλλη ημερομηνία ή άλλο υπάλληλο.

en: Employee days off
el: Αργίες των υπαλλήλων

en: Employee description
el: Περιγραφή υπαλλήλου

en: Employee description popup
el: Αναδυόμενο παράθυρο περιγραφής υπαλλήλου

en: Employee details
el: Λεπτομέρειες υπαλλήλου

en: Employee dialog
el: Διάλογος υπαλλήλου

en: Employee email
el: Email εργαζόμενου

en: Employee filter
el: Φίλτρο υπαλλήλων

en: Employee first name
el: Όνομα εργαζόμενου

en: Employee full name
el: Ονοματεπώνυμο εργαζόμενου

en: Employee has been created.
el: Ο υπάλληλος έχει δημιουργηθεί.

en: Employee has been deleted.
el: Ο υπάλληλος έχει διαγραφεί.

en: Employee has been hidden.
el: Ο υπάλληλος έχει κρυφτεί.

en: Employee has been updated.
el: Ο υπάλληλος έχει ενημερωθεί.

en: Employee information
el: Πληροφορίες για τους υπαλλήλους

en: Employee is now visible.
el: Ο υπάλληλος είναι πλέον ορατός.

en: Employee last name
el: Επώνυμο εργαζόμενου

en: Employee name
el: Όνομα υπαλλήλου

en: Employee name, email & phone
el: Όνομα υπαλλήλου, email και τηλέφωνο

en: Employee note
el: Σημείωση υπαλλήλου

en: Employee note has been updated.
el: Η σημείωση για τους υπαλλήλους έχει ενημερωθεί.

en: Employee panel
el: Πίνακας υπαλλήλων

en: Employee panel access link
el: Σύνδεσμος πρόσβασης στον πίνακα υπαλλήλων

en: Employee panel page URL
el: URL της σελίδας του πίνακα εργαζομένων

en: Employee panel password
el: Κωδικός πρόσβασης πίνακα υπαλλήλων

en: Employee password
el: Κωδικός πρόσβασης υπαλλήλου

en: Employee phone
el: Τηλέφωνο εργαζόμενου

en: Employee price
el: Τιμή για υπαλλήλους

en: Employee profile
el: Προφίλ υπαλλήλου

en: Employee selection
el: Επιλογή υπαλλήλου

en: Employee selection logic
el: Email εργαζόμενου

en: Employee setup
el: Ρύθμιση υπαλλήλου

en: Employees
el: Εργαζόμενοι

en: Empower your team with seamless integrations
el: Ενδυναμώστε την ομάδα σας με απρόσκοπτες ενσωματώσεις

en: Empty state
el: Κενή κατάσταση

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable Amelia
el: Ενεργοποίηση Amelia

en: Enable Amelia Tabs on Profiles
el: Ενεργοποίηση καρτελών Amelia στα προφίλ

en: Enable Google Meet
el: Ενεργοποίηση Google Meet

en: Enable Microsoft Teams
el: Ενεργοποίηση Microsoft Teams

en: Enable Payment from Link
el: Ενεργοποίηση πληρωμής από σύνδεσμο

en: Enable auto-reply message
el: Ενεργοποίηση αυτόματου μηνύματος απάντησης

en: Enable customers to manage their appointments and events efficiently. Personalize colors and labels to create a seamless and branded experience.
el: Δώστε στους πελάτες τη δυνατότητα να διαχειρίζονται αποτελεσματικά τα ραντεβού και τις εκδηλώσεις τους. Προσαρμόστε τα χρώματα και τις ετικέτες για να δημιουργήσετε μια ομαλή και επώνυμη εμπειρία.

en: Enable guest booking
el: Ενεργοποίηση κράτησης επισκεπτών

en: Enable integration with WooCommerce
el: Ενεργοποίηση ενσωμάτωσης με το WooCommerce

en: Enable quick, contactless event check-ins with unique QR codes for each ticket.
el: Ενεργοποιήστε γρήγορες, ανέπαφες εγγραφές σε εκδηλώσεις με μοναδικούς κωδικούς QR για κάθε εισιτήριο.

en: Enable recurring event
el: Εισαγωγή εκκρεμών ραντεβού

en: Enable resource usage for a group booking
el: Ενεργοποίηση χρήσης πόρων για ομαδική κράτηση

en: Enable this option if you want customers to select at least one extra when booking. You can also choose how many extras are required.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή αν θέλετε οι πελάτες να επιλέγουν τουλάχιστον ένα επιπλέον κατά την κράτηση. Μπορείτε επίσης να επιλέξετε πόσα επιπλέον απαιτούνται.

en: Enable this option if you want to allow your customers to delete their profile data (bookings won't be deleted).
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή αν θέλετε να επιτρέψετε στους πελάτες σας να διαγράψουν τα δεδομένα του προφίλ τους (οι κρατήσεις δεν θα διαγραφούν).

en: Enable this option if you want to allow your customers to reschedule their own appointments.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή αν θέλετε να επιτρέψετε στους πελάτες σας να αναπρογραμματίσουν τα ραντεβού τους.

en: Enable this option if you want to count resource quantity usage for each additional person added during the booking.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να υπολογίσετε τη χρήση της ποσότητας των πόρων για κάθε επιπλέον άτομο που προστίθεται κατά τη διάρκεια της κράτησης.

en: Enable this option if you want to delete plugin tables, roles, files and settings<br>when deleting the plugin from plugins page
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή αν θέλετε να διαγράψετε πίνακες, ρόλους, αρχεία και ρυθμίσεις του plugin<br>όταν διαγράφετε το plugin από τη σελίδα plugins.

en: Enable this option if you want to include Microsoft Teams in your event.
el: Ενεργοποιήστε την επιλογή αυτή αν θέλετε οι πελάτες να λάβουν email σχετικά με το συμβάν αυτό.

en: Enable this option if you want to make time slot step the same as service duration in the booking process
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να κάνετε το βήμα του χρονικού διαστήματος ίδιο με τη διάρκεια της υπηρεσίας στη διαδικασία κράτησης.

en: Enable this option if you want to send ics file in email after approved bookings.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να στέλνετε αρχεία ics μέσω email μετά την έγκριση των κρατήσεων.

en: Enable this option if you want to send ics file in email after pending bookings.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή αν θέλετε να στέλνετε αρχεία ics μέσω email μετά από εκκρεμείς κρατήσεις.

en: Enable this option if you want your employee to receive data from the custom fields only for the last customer when there is a group booking
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε ο υπάλληλός σας να λαμβάνει δεδομένα από τα προσαρμοσμένα πεδία μόνο για τον τελευταίο πελάτη όταν υπάρχει ομαδική κράτηση.

en: Enable this option to add event attendees to employees’ Apple Calendar events.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να προσθέσετε τους συμμετέχοντες σε εκδηλώσεις στα συμβάντα του Ημερολογίου Apple των υπαλλήλων.

en: Enable this option to add event attendees to employees’ Google Calendar events.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να προσθέσετε τους συμμετέχοντες σε εκδηλώσεις στα συμβάντα του Ημερολογίου Google των υπαλλήλων.

en: Enable this option to add event attendees to employees’ Outlook Calendar events.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να προσθέσετε τους συμμετέχοντες σε εκδηλώσεις στα συμβάντα του Ημερολογίου Outlook των υπαλλήλων.

en: Enable this option to create meetings for appointments with pending status.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να δημιουργήσετε συναντήσεις για ραντεβού με εκκρεμή κατάσταση.

en: Enable this option to create spaces for appointments with pending status.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να δημιουργήσετε χώρους για ραντεβού με εκκρεμή κατάσταση.

en: Enable this option to display appointments with pending status in employees' calendars.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να εμφανίζονται τα ραντεβού με εκκρεμή κατάσταση στα ημερολόγια των υπαλλήλων.

en: Enable this option to ensure that customers using an existing email or phone number maintain consistent first and last names.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να διασφαλίσετε ότι οι πελάτες που χρησιμοποιούν ένα υπάρχον email ή αριθμό τηλεφώνου διατηρούν το ίδιο όνομα και επώνυμο.

en: Enable this option to include buffer time for scheduled appointments in Apple Calendar events.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να συμπεριλάβετε χρόνο αναμονής για προγραμματισμένα ραντεβού σε εκδηλώσεις του Ημερολογίου Apple.

en: Enable this option to include buffer time for scheduled appointments in Google Calendar events.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να συμπεριλάβετε χρόνο αναμονής για προγραμματισμένα ραντεβού σε εκδηλώσεις του Ημερολογίου Google.

en: Enable this option to include buffer time for scheduled appointments in Outlook Calendar events.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να συμπεριλάβετε χρόνο αναμονής για προγραμματισμένα ραντεβού σε συμβάντα του Ημερολογίου του Outlook.

en: Enable this option to make sure that the invoice will be sent to the customer after booking.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να βεβαιωθείτε ότι το τιμολόγιο θα σταλεί στον πελάτη μετά την κράτηση.

en: Enable this option to receive a reminder email when your SMS balance reaches set minimum
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να λαμβάνετε ένα email υπενθύμισης όταν το υπόλοιπο SMS σας φτάσει στο καθορισμένο ελάχιστο όριο.

en: Enable this option to repeat the notification at the defined interval.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να επαναλαμβάνεται η ειδοποίηση στο καθορισμένο διάστημα.

en: Enable this option to use this custom field as the location in Google and Outlook Calendar events, ICS files, and ‘Add to Calendar’ events.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να χρησιμοποιήσετε αυτό το προσαρμοσμένο πεδίο ως τοποθεσία σε συμβάντα του Ημερολογίου Google και Outlook, αρχεία ICS και συμβάντα «Προσθήκη στο ημερολόγιο».

en: Enable to display booking slots based on the client's time zone.
el: Ενεργοποιήστε για να εμφανίσετε τα διαθέσιμα χρονικά διαστήματα κράτησης με βάση τη ζώνη ώρας του πελάτη.

en: Enable to require a deposit payment.
el: Ενεργοποιήστε για να απαιτήσετε την καταβολή προκαταβολής.

en: Enabled
el: Ενεργοποίηση

en: End Date
el: Ημερομηνία

en: End Time
el: Ώρα λήξης

en: End Time Visibility:
el: Ορατότητα χρόνου λήξης:

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: End time
el: Ώρα λήξης

en: Endpoint
el: Τερματικό σημείο

en: Ends
el: Τέλος

en: Ends after
el: Τελειώνει μετά από

en: Ends on
el: Τελειώνει στις

en: Enhance bookings with customizable badges to strengthen your brand identity.
el: Βελτιώστε τις κρατήσεις με προσαρμόσιμα σήματα για να ενισχύσετε την ταυτότητα της επωνυμίας σας.

en: Enhance client trust by providing transparent, documented payment details for every booking
el: Ενισχύστε την εμπιστοσύνη των πελατών παρέχοντας διαφανείς, τεκμηριωμένες λεπτομέρειες πληρωμής για κάθε κράτηση.

en: Enhance customer loyalty by rewarding clients with exclusive, personalized offers
el: Ενισχύστε την αφοσίωση των πελατών σας, ανταμείβοντάς τους με αποκλειστικές, εξατομικευμένες προσφορές.

en: Enhance flexibility with customer information ready for marketing tools or external platforms
el: Βελτιώστε την ευελιξία με πληροφορίες πελατών έτοιμες για εργαλεία μάρκετινγκ ή εξωτερικές πλατφόρμες

en: Enhance the customer experience with clear, intuitive forms designed around your business needs
el: Βελτιώστε την εμπειρία των πελατών με σαφή, διαισθητικά έντυπα που έχουν σχεδιαστεί με βάση τις ανάγκες της επιχείρησής σας.

en: Enhance the customer experience with tailored add-ons that add convenience and value
el: Βελτιώστε την εμπειρία των πελατών με προσαρμοσμένα πρόσθετα που προσθέτουν ευκολία και αξία

en: Ensure accurate billing by applying the correct tax rates every time
el: Εξασφαλίστε την ακρίβεια της τιμολόγησης εφαρμόζοντας κάθε φορά τους σωστούς φορολογικούς συντελεστές.

en: Ensure accurate bookkeeping with clear, organized financial data
el: Εξασφαλίστε ακριβή λογιστική με σαφή και οργανωμένα οικονομικά δεδομένα

en: Enter, and re-enter your new password to continue
el: Εισάγετε και επανεισαγάγετε τον νέο σας κωδικό πρόσβασης για να συνεχίσετε

en: Enter Address
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε διεύθυνση

en: Enter Apple Calendar app specific password
el: Εισαγάγετε τον ειδικό κωδικό πρόσβασης της εφαρμογής Ημερολόγιο της Apple

en: Enter Apple Calendar iCloud Id
el: Εισαγάγετε το Apple Calendar iCloud Id

en: Enter E-Ticket details manually
el: Εισαγάγετε τα στοιχεία του ηλεκτρονικού εισιτηρίου χειροκίνητα

en: Enter Event Name
el: Εισαγωγή ονόματος εκδήλωσης

en: Enter a phone number, then press Enter to add
el: Εισάγετε έναν αριθμό τηλεφώνου και πατήστε Enter για να τον προσθέσετε.

en: Enter booking ID
el: Ομαδικό ραντεβού

en: Enter date of birth
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Enter email
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε email

en: Enter email, then press Enter to add
el: Εισάγετε το email και πατήστε Enter για να προσθέσετε

en: Enter first name
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε όνομα

en: Enter here URL of the page with [ameliacustomerpanel] shortcode if you want to send it to your customers in notifications. Make sure to also add the placeholder in notification so the URL can be sent.
el: Εισάγετε εδώ τη διεύθυνση URL της σελίδας με τον σύντομο κωδικό [ameliacustomerpanel] εάν θέλετε να την στείλετε στους πελάτες σας σε ειδοποιήσεις. Βεβαιωθείτε ότι έχετε προσθέσει επίσης τον σύμβολο κράτησης θέσης στην ειδοποίηση, ώστε να μπορεί να σταλεί η διεύθυνση URL.

en: Enter here URL of the page with [ameliaemployeepanel] shortcode if you want to send it to your employees in notifications. Make sure to also add the placeholder in notification so the URL can be sent.
el: Εισάγετε εδώ τη διεύθυνση URL της σελίδας με τον σύντομο κωδικό [ameliaemployeepanel] εάν θέλετε να την στείλετε στους υπαλλήλους σας σε ειδοποιήσεις. Βεβαιωθείτε ότι έχετε προσθέσει επίσης το σύμβολο κράτησης θέσης στην ειδοποίηση, ώστε να μπορεί να σταλεί η διεύθυνση URL.

en: Enter here an endpoint if you are using Mailgun from EU countries
el: Εισάγετε εδώ ένα τελικό σημείο εάν χρησιμοποιείτε το Mailgun από χώρες της ΕΕ.

en: Enter holiday or day off name
el: Πληκτρολογήστε το όνομα της αργίας

en: Enter last name
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε επίθετο

en: Enter phone
el: Εισάγετε τον αριθμό τηλεφώνου

en: Enter redirect URL
el: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL ανακατεύθυνσης

en: Enter the event name that will be sent for tracking purposes.
el: Εισάγετε το όνομα του συμβάντος που θα σταλεί για σκοπούς παρακολούθησης.

en: Enter ticket code
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε όνομα

en: Enter ticket code manually
el: Εισάγετε τον κωδικό εισιτηρίου χειροκίνητα

en: Enter your account email address and we will send you an access link to your inbox.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση email του λογαριασμού σας και θα σας στείλουμε έναν σύνδεσμο πρόσβασης στο inbox σας.

en: Enter your credentials to access your account.
el: Εισάγετε τα διαπιστευτήριά σας για να αποκτήσετε πρόσβαση στον λογαριασμό σας.

en: Enter your email
el: Εισάγετε το email σας

en: Enter your password
el: Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασής σας

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error occurred
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα

en: Error while generating CSV.
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία του CSV.

en: Estimated price
el: Εκτιμώμενη τιμή

en: Event
el: Επιλέξτε πελάτη και υπηρεσία

en: Event Asc
el: Εκδήλωση Asc

en: Event Available
el: Διαθέσιμος

en: Event Booking Details
el: Λεπτομέρειες κράτησης εκδήλωσης

en: Event Booking is shortcode that gives your customers the option to book one of the events that you've created on the back-end in a simple event calendar view.
el: Η κράτηση εκδήλωσης είναι ένας σύντομος κωδικός που δίνει στους πελάτες σας τη δυνατότητα να κάνουν κράτηση για μία από τις εκδηλώσεις που έχετε δημιουργήσει στο back-end σε μια απλή προβολή ημερολογίου εκδηλώσεων.

en: Event Booking is shortcode that gives your customers the option to book one of the events that you've created on the back-end in a simple event list view.
el: Το Event Booking είναι ένα σύντομο κωδικό που δίνει στους πελάτες σας τη δυνατότητα να κάνουν κράτηση για ένα από τα events που έχετε δημιουργήσει στο back-end σε μια απλή προβολή λίστας events.

en: Event Calendar Booking Form
el: Φόρμα κράτησης ημερολογίου εκδηλώσεων

en: Event Colors:
el: Χρώματα εκδηλώσεων:

en: Event Date and Time
el: Ημερομηνία και ώρα εκδήλωσης

en: Event Day
el: Ημέρα εκδήλωσης

en: Event Desc
el: Περιγραφή εκδήλωσης

en: Event Employee
el: Εκδήλωση Υπάλληλος

en: Event Ends
el: Το γεγονός τελειώνει

en: Event Gallery:
el: Γκαλερί εκδηλώσεων:

en: Event ID
el: Κωδικός πελάτη

en: Event Info
el: Πληροφορίες εκδήλωσης

en: Event List Booking Form
el: Φόρμα κράτησης λίστας εκδηλώσεων

en: Event Location
el: Τοποθεσία εκδήλωσης

en: Event Starts
el: Έναρξη εκδήλωσης

en: Event Status
el: Κατάσταση εκδήλωσης

en: Event Subtotal
el: Μερικό σύνολο

en: Event Type
el: Τύπος εκδήλωσης

en: Event available
el: Διαθέσιμο γεγονός

en: Event booking has been created.
el: Η κράτηση εκδήλωσης έχει δημιουργηθεί.

en: Event booking has been deleted.
el: Η κράτηση εκδήλωσης έχει διαγραφεί.

en: Event booking has been updated.
el: Η κράτηση εκδηλώσεων έχει ενημερωθεί.

en: Event booking is unavailable
el: Η χρονοθυρίδα δεν είναι διαθέσιμη

en: Event calendar booking from
el: Κράτηση ημερολογίου εκδηλώσεων από

en: Event card
el: Κάρτα εκδήλωσης

en: Event date & time period
el: Ημερομηνία και ώρα εκδήλωσης

en: Event date & time periods with Google Meet join links
el: Ημερομηνία και ώρες εκδήλωσης με συνδέσμους συμμετοχής στο Google Meet

en: Event date & time periods with Microsoft Teams join links
el: Ημερομηνία και ώρα εκδήλωσης με συνδέσμους συμμετοχής στο Microsoft Teams

en: Event date & time periods with Zoom join links
el: Ημερομηνία και ώρα εκδήλωσης με συνδέσμους συμμετοχής στο Zoom

en: Event date & time periods with Zoom start links
el: Ημερομηνία και ώρα εκδήλωσης με συνδέσμους έναρξης Zoom

en: Event date period
el: Περίοδος ημερομηνίας εκδήλωσης

en: Event date periods with Google Meet join links
el: Περίοδοι ημερομηνιών εκδηλώσεων με συνδέσμους συμμετοχής στο Google Meet

en: Event date periods with Microsoft Teams join links
el: Περίοδοι ημερομηνιών εκδηλώσεων με συνδέσμους συμμετοχής στο Microsoft Teams

en: Event date periods with Zoom join links
el: Περίοδοι ημερομηνιών εκδηλώσεων με συνδέσμους συμμετοχής στο Zoom

en: Event date periods with Zoom start links
el: Περίοδοι ημερομηνιών εκδηλώσεων με συνδέσμους έναρξης Zoom

en: Event deposit
el: Κατάθεση εκδήλωσης

en: Event description
el: Περιγραφή εκδήλωσης

en: Event details
el: Λεπτομέρειες εκδήλωσης

en: Event e-ticket
el: Ηλεκτρονικό εισιτήριο εκδήλωσης

en: Event employee
el: Εκδήλωση υπάλληλος

en: Event employees
el: Εκδηλώσεις υπάλληλοι

en: Event end date
el: Ημερομηνία λήξης εκδήλωσης

en: Event end date & time
el: Ημερομηνία και ώρα λήξης της εκδήλωσης

en: Event end time
el: Ώρα λήξης εκδήλωσης

en: Event ends
el: Το γεγονός τελειώνει

en: Event filter
el: Φίλτρο συμβάντων

en: Event gallery
el: Γκαλερί εκδηλώσεων

en: Event has been canceled
el: Η εκδήλωση έχει ακυρωθεί

en: Event has been canceled.
el: Η εκδήλωση έχει ακυρωθεί.

en: Event has been created.
el: Η εκδήλωση έχει δημιουργηθεί.

en: Event has been deleted
el: Το συμβάν έχει διαγραφεί

en: Event has been deleted.
el: Το συμβάν έχει διαγραφεί.

en: Event has been hidden.
el: Το συμβάν έχει αποκρυφτεί.

en: Event has been opened
el: Η εκδήλωση έχει ξεκινήσει

en: Event has been opened.
el: Η εκδήλωση έχει ξεκινήσει.

en: Event has been saved
el: Το συμβάν έχει αποθηκευτεί

en: Event has been updated.
el: Το συμβάν έχει ενημερωθεί.

en: Event info
el: Πληροφορίες για την εκδήλωση

en: Event initial start date
el: Αρχική ημερομηνία έναρξης εκδήλωσης

en: Event is now visible.
el: Το συμβάν είναι πλέον ορατό.

en: Event list booking from
el: Λίστα εκδηλώσεων κράτηση από

en: Event location
el: Τοποθεσία εκδήλωσης

en: Event name
el: Όνομα εκδήλωσης

en: Event price
el: Τιμή εκδήλωσης

en: Event slots capacity
el: Χωρητικότητα θέσεων εκδηλώσεων

en: Event space name
el: Όνομα χώρου εκδήλωσης

en: Event start date
el: Ημερομηνία έναρξης εκδήλωσης

en: Event start date & time
el: Ημερομηνία και ώρα έναρξης της εκδήλωσης

en: Event start date and time
el: Επιλέξτε πελάτη και υπηρεσία

en: Event start time
el: Ώρα έναρξης εκδήλωσης

en: Event starts
el: Η εκδήλωση ξεκινά

en: Event status
el: Κατάσταση εκδήλωσης

en: Event ticketing
el: Εκδοχή εισιτηρίων για εκδηλώσεις

en: Event tickets
el: Εισιτήρια εκδηλώσεων

en: Event title
el: Τίτλος εκδήλωσης

en: Event title and description
el: Τίτλος και περιγραφή εκδήλωσης

en: Event type
el: Τύπος εκδήλωσης

en: Events
el: Μέγιστο πλήθος λήψης συμβάντων

en: Events Available
el: Διαθέσιμος

en: Events Calendar
el: Ημερολόγιο εκδηλώσεων

en: Events List
el: Λίστα εκδηλώσεων

en: Events List Booking
el: Λίστα εκδηλώσεων Κράτηση

en: Events available
el: Διαθέσιμες εκδηλώσεις

en: Events calendar
el: Ημερολόγιο εκδηλώσεων

en: Events custom pricing
el: Προσαρμοσμένες τιμές εκδηλώσεων

en: Events list
el: Λίστα εκδηλώσεων

en: Events list view
el: Προβολή λίστας εκδηλώσεων

en: Events pricing
el: Τιμές εκδηλώσεων

en: Events setup
el: Ρύθμιση εκδηλώσεων

en: Events waiting list
el: Λίστα αναμονής εκδηλώσεων

en: Every
el: Κάθε

en: Every:
el: Κάθε:

en: Every Day until
el: Κάθε μέρα μέχρι

en: Exclude Taxes
el: Εξαίρεση φόρων

en: Expand all
el: Επεκτείνετε όλα

en: Expand your capacity by adding as many employees as your business needs
el: Επεκτείνετε τις δυνατότητές σας προσθέτοντας όσους υπαλλήλους χρειάζεται η επιχείρησή σας

en: Expiration date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Expired
el: Λήξη

en: Expires after
el: Λήγει μετά από

en: Expires at
el: Λήγει στις

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export all transaction records from the Finance page for effortless accounting, reconciliation, or sharing with your finance tools.
el: Εξάγετε όλα τα αρχεία συναλλαγών από τη σελίδα «Οικονομικά» για εύκολη λογιστική, συμφωνία ή κοινή χρήση με τα οικονομικά σας εργαλεία.

en: Export appointment data with ease
el: Εξαγωγή δεδομένων ραντεβού με ευκολία

en: Export bookings
el: Εξαγωγή κρατήσεων

en: Express Account
el: Λογαριασμός Express

en: Express account capabilities
el: Δυνατότητες λογαριασμού Express

en: Extra
el: Πρόσθετο:

en: Extra:
el: Πρόσθετο:

en: Extra people limit cannot exceed waiting list capacity
el: Ο περιορισμός επιπλέον ατόμων δεν μπορεί να υπερβαίνει τη χωρητικότητα της λίστας αναμονής.

en: Extra people limit must be 0 or greater
el: Το όριο επιπλέον ατόμων πρέπει να είναι 0 ή μεγαλύτερο

en: Extras
el: Πρόσθετα

en: Extras Cost:
el: Κόστος προσθέτων:

en: Extras Description
el: Περιγραφή πρόσθετων

en: Extras Duration
el: Επιπλέον διάρκεια

en: Extras Heading
el: Επιπλέον επικεφαλίδα

en: Extras Subtotal
el: Επιπλέον Υποσύνολο

en: Extras are included in the deposit amount.
el: Τα έξτρα περιλαμβάνονται στο ποσό της προκαταβολής.

en: Extras are not included in the deposit amount.
el: Τα έξτρα δεν περιλαμβάνονται στο ποσό της προκαταβολής.

en: Extras available
el: Διαθέσιμα πρόσθετα

en: Extras cost:
el: Επιπλέον κόστος:

en: Extras subtotal
el: Επιπλέον υποσύνολο

en: Extras total price
el: Κόστος προσθέτων:

en: Facebook app ID
el: Αναγνωριστικό εφαρμογής Facebook

en: Facebook app secret
el: Μυστικό εφαρμογής Facebook

en: Facebook social login
el: Σύνδεση μέσω Facebook

en: Failed
el: Αποτυχία

en: Failed to access camera. Please try again.
el: Αποτυχία πρόσβασης στην κάμερα. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Failed to load appointment details. Please try again later.
el: Αποτυχία φόρτωσης των λεπτομερειών του ραντεβού. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Failed to load package details. Please try again later.
el: Αποτυχία φόρτωσης λεπτομερειών πακέτου. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Failed to reorder packages.
el: Αποτυχία αναδιάταξης πακέτων.

en: Failed to reorder services.
el: Αποτυχία αναδιάταξης υπηρεσιών.

en: Failed to send invoice.
el: Αποτυχία αποστολής τιμολογίου.

en: Failed to send test SMS.
el: Αποτυχία αποστολής δοκιμαστικού SMS.

en: Failed to send test WhatsApp message.
el: Αποτυχία αποστολής δοκιμαστικού μηνύματος WhatsApp.

en: Failed to send test email.
el: Αποτυχία αποστολής δοκιμαστικού email.

en: Failed to update category positions.
el: Αποτυχία ενημέρωσης θέσεων κατηγοριών.

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Features & Integrations
el: Λειτουργίες και ενσωματώσεις

en: Female
el: Γυναίκα

en: Field Order
el: Σειρά πεδίων

en: Field order
el: Σειρά πεδίων

en: Field order, mandatory fields, labels and display options
el: Σειρά πεδίων, υποχρεωτικά πεδία, ετικέτες και επιλογές εμφάνισης

en: Fifth
el: Πέμπτο

en: Filled
el: Συμπληρώθηκε

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter by Employee
el: Επεξεργασία εργαζόμενου

en: Filter by Location
el: Επεξεργασία τοποθεσίας

en: Filter by employee
el: Φιλτράρισμα ανά υπάλληλο

en: Filter by location
el: Φιλτράρισμα κατά τοποθεσία

en: Filterable Field:
el: Φιλτράρισμα πεδίου:

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Filters block
el: Φίλτρα μπλοκ

en: Finance
el: Οικονομικά

en: Find Attendees
el: Εύρεση συμμετεχόντων

en: Finish
el: Τέλος

en: Finish Button Type
el: Τύπος κουμπιού ολοκλήρωσης

en: First
el: Όνομα

en: First Name:
el: Όνομα:

en: First and last names must be in two separate fields.
el: Το όνομα και το επώνυμο πρέπει να αναγράφονται σε δύο ξεχωριστά πεδία.

en: First booking only
el: Μόνο για την πρώτη κράτηση

en: First name
el: Όνομα

en: First {day}
el: Πρώτο {day}

en: Fixed
el: Διορθώθηκε

en: Fixed amount
el: Σταθερό ποσό

en: Flexible discount options let you set custom values or offer full-price waivers
el: Οι ευέλικτες επιλογές έκπτωσης σού επιτρέπουν να ορίσεις προσαρμοσμένες τιμές ή να προσφέρεις πλήρη απαλλαγή από την πληρωμή.

en: Flexible pricing lets you set a fixed package price and offer attractive discounts
el: Η ευέλικτη τιμολόγηση σού επιτρέπει να ορίσεις μια σταθερή τιμή πακέτου και να προσφέρεις ελκυστικές εκπτώσεις.

en: Follow up
el: Συνέχεια

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Font URL
el: URL γραμματοσειράς

en: Font family
el: Οικογένεια γραμματοσειρών

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Fonts and colors
el: Γραμματοσειρές και χρώματα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Footer buttons
el: Κουμπιά υποσέλιδου

en: Footer content
el: Περιεχόμενο υποσέλιδου

en: For multiselect: hold CTRL / Command (⌘).
el: Για πολλαπλή επιλογή: κρατήστε πατημένο το πλήκτρο CTRL / Command (⌘).

en: For this field to work correctly, please add your Google Maps API key in the General Settings. Otherwise, it will function as a simple text field.
el: Για να λειτουργήσει σωστά αυτό το πεδίο, προσθέστε το κλειδί API του Google Maps στις Γενικές ρυθμίσεις. Διαφορετικά, θα λειτουργεί ως απλό πεδίο κειμένου.

en: Forgot Password?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης;

en: Forgot password?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης;

en: Forgot your password?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασής σας;

en: Form
el: Φόρμα

en: Form Flow
el: Ροή φόρμας

en: Form colors
el: Χρώματα φόρμας

en: Forms
el: Φόρμες

en: Fourth
el: Τέταρτο

en: Fourth {day}
el: Τέταρτο {day}

en: Free
el: Δωρεάν

en: Fri
el: Παρασκευή

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From
el: Από

en: Front-end Booking Catalog is shortcode when you want to show your service in a form of a catalog
el: Ο κατάλογος κρατήσεων front-end είναι ένας σύντομος κωδικός που χρησιμοποιείται όταν θέλετε να παρουσιάσετε τις υπηρεσίες σας με τη μορφή καταλόγου.

en: Front-end Booking Catalog is shortcode when you want to show your service in a form of a cataloge
el: Ο κατάλογος κρατήσεων front-end είναι ένας σύντομος κωδικός που χρησιμοποιείται όταν θέλετε να παρουσιάσετε τις υπηρεσίες σας με τη μορφή καταλόγου.

en: Front-end Booking Search is shortcode that give your customers the possibility to search for appointment by selecting several filters so that they could find the best time slots and services for their needs.
el: Η αναζήτηση κρατήσεων στο front-end είναι ένας σύντομος κωδικός που δίνει στους πελάτες σας τη δυνατότητα να αναζητήσουν ραντεβού επιλέγοντας διάφορα φίλτρα, ώστε να βρουν τα καλύτερα χρονικά διαστήματα και τις υπηρεσίες που ταιριάζουν στις ανάγκες τους.

en: Front-end Customer Panel is a shortcode that gives your customers the possibility to manage their bookings and profile information.
el: Το Front-end Customer Panel είναι ένας σύντομος κωδικός που δίνει στους πελάτες σας τη δυνατότητα να διαχειρίζονται τις κρατήσεις και τις πληροφορίες του προφίλ τους.

en: Front-end Employee Panel is a shortcode that gives your employees the possibility to manage their bookings, working hours, days off, assigned services and profile information.
el: Το Front-end Employee Panel είναι ένας σύντομος κωδικός που δίνει στους υπαλλήλους σας τη δυνατότητα να διαχειρίζονται τις κρατήσεις, τις ώρες εργασίας, τις ημέρες αδείας, τις υπηρεσίες που τους έχουν ανατεθεί και τις πληροφορίες του προφίλ τους.

en: Front-end customer panel
el: Πίνακας ελέγχου πελατών front-end

en: Front-end employee panel
el: Πίνακας ελέγχου υπαλλήλων front-end

en: Frontend & Backend
el: Frontend &amp; Backend

en: Full
el: Πλήρης

en: Full events
el: Πλήρεις εκδηλώσεις

en: Fully booked
el: Πλήρως κλεισμένο

en: GSM (standard Latin) segments contain 160 characters, while UCS-2 (non-GSM - Cyrillic, emoji, non-standard symbols) contain 70 characters, etc.
el: Τα τμήματα GSM (τυπική λατινική γραφή) περιέχουν 160 χαρακτήρες, ενώ τα τμήματα UCS-2 (μη GSM - κυριλλική γραφή, emoji, μη τυπικά σύμβολα) περιέχουν 70 χαρακτήρες κ.λπ.

en: Gallery
el: Φωτοθήκη

en: Gender
el: Φύλο

en: Gender should be specified as either 'male' or 'female'.
el: Το φύλο πρέπει να προσδιορίζεται ως «αρσενικό» ή «θηλυκό».

en: General
el: Γενικά

en: Generate
el: Γενικά

en: Generate invoices automatically for bookings to streamline payments and improve client experience.
el: Δημιουργήστε αυτόματα τιμολόγια για τις κρατήσεις, ώστε να απλοποιήσετε τις πληρωμές και να βελτιώσετε την εμπειρία των πελατών.

en: Generate payment links
el: Δημιουργία συνδέσμων πληρωμής

en: Get in Touch
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Get in touch
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Global Settings
el: Παγκόσμιες ρυθμίσεις

en: Global Settings apply only to the Event Calendar and Search Booking forms, to customize other booking forms use the settings on the right.
el: Οι γενικές ρυθμίσεις ισχύουν μόνο για το Ημερολόγιο Εκδηλώσεων και τις φόρμες Αναζήτησης Κρατήσεων. Για να προσαρμόσετε άλλες φόρμες κρατήσεων, χρησιμοποιήστε τις ρυθμίσεις στα δεξιά.

en: Go Back
el: Επιστροφή

en: Go back
el: Επιστροφή

en: Go to Catalog form
el: Μετάβαση στη φόρμα καταλόγου

en: Go to Custom Fields
el: Μετάβαση στα Προσαρμοσμένα πεδία

en: Go to Notifications
el: Μετάβαση στις ειδοποιήσεις

en: Go to Step-by-step form
el: Μεταβείτε στη φόρμα βήμα προς βήμα

en: Google/Outlook location
el: Τοποθεσία Google/Outlook

en: Google Analytics setup
el: Ρύθμιση Google Analytics

en: Google Calendar
el: Ημερολόγιο Google

en: Google Calendar & Google Meet
el: Ημερολόγιο Google &amp; Google Meet

en: Google Calendar setup
el: Ρύθμιση Google Calendar

en: Google Map API key
el: Κλειδί API Google Map

en: Google Maps failed to load. Check your API key and restrictions.
el: Η φόρτωση του Google Maps απέτυχε. Ελέγξτε το κλειδί API και τους περιορισμούς σας.

en: Google Meet Link
el: Σύνδεσμος Google Meet

en: Google Meet join link
el: Σύνδεσμος συμμετοχής στο Google Meet

en: Google Meet link
el: Σύνδεσμος Google Meet

en: Google Meet setup
el: Ρύθμιση Google Meet

en: Google reCAPTCHA v2 secret key
el: Μυστικό κλειδί Google reCAPTCHA v2

en: Google reCAPTCHA v2 site key
el: Κλειδί ιστότοπου Google reCAPTCHA v2

en: Google social login
el: Σύνδεση μέσω Google

en: Green
el: Πράσινο

en: Grid view
el: Προβολή πλέγματος

en: Group Ticket
el: Ομαδικό εισιτήριο

en: Group appointment details
el: Εκκρεμή ραντεβού

en: Group booking
el: Ομαδική κράτηση

en: Group booking export format
el: Μορφή εξαγωγής ομαδικών κρατήσεων

en: Group event details
el: Λεπτομέρειες εκδήλωσης ομάδας

en: Group ticket has already been scanned
el: Η υπηρεσία έχει αποθηκευτεί

en: Grow your team with unlimited employee management
el: Αναπτύξτε την ομάδα σας με απεριόριστη διαχείριση υπαλλήλων

en: Gyms
el: Γυμναστήρια

en: HTML Mode
el: Λειτουργία HTML

en: HTML formatting may be overridden by plain text formatting upon switching between modes.
el: Η μορφοποίηση HTML μπορεί να αντικατασταθεί από μορφοποίηση απλού κειμένου κατά την εναλλαγή μεταξύ των λειτουργιών.

en: Header
el: Επικεφαλίδα

en: Header Image URL
el: URL εικόνας κεφαλίδας

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Heading Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Heading content
el: Περιεχόμενο επικεφαλίδας

en: Heading title
el: Τίτλος επικεφαλίδας

en: Healthcare
el: Υγειονομική περίθαλψη

en: Here, you can connect your personal Apple Calendar,<br/>so once the booking is scheduled,<br/>it will be automatically added to your calendar of choice.
el: Εδώ, μπορείτε να συνδέσετε το προσωπικό σας Ημερολόγιο Apple,<br/>, ώστε μόλις προγραμματιστεί η κράτηση,<br/>, να προστεθεί αυτόματα στο ημερολόγιο της επιλογής σας.

en: Here you can assign yourself to be the organizer of the Google/Outlook event.<br> Otherwise you will be assigned as staff and added as a guest in the event
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε τον εαυτό σας ως διοργανωτή της εκδήλωσης Google/Outlook.<br> Διαφορετικά, θα οριστείτε ως μέλος του προσωπικού και θα προστεθείτε ως επισκέπτης στην εκδήλωση.

en: Here you can choose the product that will be used for WooCommerce integration.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε το προϊόν που θα χρησιμοποιηθεί για την ενσωμάτωση του WooCommerce.

en: Here you can connect employee with Apple Calendar,<br/>so once the booking is scheduled it will be<br/>automatically added to employee's calendar.
el: Εδώ μπορείτε να συνδέσετε τον υπάλληλο με το Ημερολόγιο της Apple,<br/>, έτσι ώστε μόλις προγραμματιστεί η κράτηση, θα προστεθεί αυτόματα στο ημερολόγιο του υπαλλήλου<br/>.

en: Here you can connect employee with Outlook Calendar,<br/>so once the appointment is scheduled it will be<br/>automatically added to employee's calendar.
el: Εδώ μπορείτε να συνδέσετε τον υπάλληλο με το Ημερολόγιο του Outlook,<br/>, έτσι ώστε μόλις προγραμματιστεί το ραντεβού, θα προστεθεί αυτόματα στο ημερολόγιο του υπαλλήλου,<br/>.

en: Here you can define languages that you want to have in the plugin for translating dynamic strings (names, descriptions, notifications).
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε τις γλώσσες που θέλετε να περιλαμβάνονται στο πρόσθετο για τη μετάφραση δυναμικών συμβολοσειρών (ονόματα, περιγραφές, ειδοποιήσεις).

en: Here you can define the charge type that will be used for employees with "Stripe Connected Account"
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε τον τύπο χρέωσης που θα χρησιμοποιείται για τους υπαλλήλους με «Συνδεδεμένο λογαριασμό Stripe».

en: Here you can enter additional email addresses where all notifications will be sent. To add an address click Enter.
el: Εδώ μπορείτε να εισαγάγετε επιπλέον διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στις οποίες θα αποστέλλονται όλες οι ειδοποιήσεις. Για να προσθέσετε μια διεύθυνση, κάντε κλικ στο Enter.

en: Here you can enter additional phone numbers where all SMS messages will be sent. To add a number click Enter.
el: Εδώ μπορείτε να εισαγάγετε επιπλέον αριθμούς τηλεφώνου στους οποίους θα αποστέλλονται όλα τα μηνύματα SMS. Για να προσθέσετε έναν αριθμό, κάντε κλικ στο Enter.

en: Here you can select Zoom User,<br/>so once the appointment is scheduled,<br/>zoom meeting will be automatically created.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε «Zoom User» (Χρήστης Zoom), «<br/>» (Δημιουργία συνάντησης Zoom αυτόματα μετά την ολοκλήρωση της κράτησης), ώστε μόλις προγραμματιστεί το ραντεβού, να δημιουργηθεί αυτόματα μια συνάντηση Zoom με τίτλο «<br/>» (Συνάντηση Zoom για το ραντεβού με τον/την [όνομα] στις

en: Hey, there are special packages with this service, check them out!
el: Γεια, υπάρχουν ειδικά πακέτα με αυτήν την υπηρεσία, ρίξτε μια ματιά!

en: Hi %employee_full_name%, Thank you, %company_name%
el: Γεια σου %employee_full_name%, Ευχαριστώ, %company_name%

en: Hi <b>%employee_full_name%</b>, <br><br>Thank you, <br> <b>%company_name%</b>
el: Γεια σου <b>%employee_full_name%</b>, <br><br>Ευχαριστώ, <br> <b>%company_name%</b>

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide Employee Profile
el: Απόκρυψη προφίλ υπαλλήλου

en: Hide WooCommerce cart when price is 0
el: Απόκρυψη καλαθιού WooCommerce όταν η τιμή είναι 0

en: Hide coupon
el: Απόκρυψη κουπονιού

en: Hide employee
el: Απόκρυψη υπαλλήλου

en: Hide event
el: Απόκρυψη συμβάντος

en: Hide location
el: Απόκρυψη τοποθεσίας

en: Hide locked features
el: Απόκρυψη κλειδωμένων λειτουργιών

en: Hide package
el: Απόκρυψη πακέτου

en: Hide resource
el: Απόκρυψη πόρου

en: Hide service
el: Απόκρυψη υπηρεσίας

en: Hide tax
el: Απόκρυψη φόρου

en: Hide tips & suggestions
el: Απόκρυψη συμβουλών και προτάσεων

en: Higher price background
el: Υψηλότερη τιμή φόντου

en: Higher price text
el: Κείμενο υψηλότερης τιμής

en: Highest price
el: Κόστος υπηρεσίας

en: Host link
el: Σύνδεσμος φιλοξενίας

en: Hosted by:
el: Φιλοξενείται από:

en: Hour
el: Ώρα

en: Hours
el: Ωράριο λειτουργίας & Αργίες

en: How many attendees do you want to book event for?
el: Για πόσους συμμετέχοντες θέλετε να κάνετε κράτηση για την εκδήλωση;

en: How many people are coming?
el: Πόσοι άνθρωποι θα έρθουν;

en: How to
el: Πώς να

en: How to get your
el: Πώς να αποκτήσετε το

en: How will you use Amelia?
el: Πώς θα χρησιμοποιήσετε την Amelia;

en: ID
el: Live Client ID

en: ID Asc
el: Αναρρίχηση ID

en: ID Desc
el: ID Περιγραφή

en: I want to pay full amount
el: Θέλω να πληρώσω το πλήρες ποσό

en: Id
el: Live Client ID

en: Identify country code by user's IP address
el: Προσδιορισμός κωδικού χώρας από τη διεύθυνση IP του χρήστη

en: If all payment methods are disabled on the service/event, the default payment method will be used.
el: Εάν όλες οι μέθοδοι πληρωμής είναι απενεργοποιημένες στην υπηρεσία/εκδήλωση, θα χρησιμοποιηθεί η προεπιλεγμένη μέθοδος πληρωμής.

en: If disabled, booking must meet the minimum capacity, and the time slot closes after the first booking.
el: Εάν είναι απενεργοποιημένη, η κράτηση πρέπει να πληροί την ελάχιστη χωρητικότητα και το χρονικό διάστημα κλείνει μετά την πρώτη κράτηση.

en: If disabled, the price will remain the same regardless of how many people are included in the group appointment.
el: Εάν απενεργοποιηθεί, η τιμή θα παραμείνει η ίδια ανεξάρτητα από τον αριθμό των ατόμων που περιλαμβάνονται στο ομαδικό ραντεβού.

en: If enabled, customers can book with Pending status even after maximum capacity is reached.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη, οι πελάτες μπορούν να κάνουν κράτηση με κατάσταση «Σε αναμονή» ακόμα και μετά την επίτευξη της μέγιστης χωρητικότητας.

en: If enabled, customers can complete their payment using the link in their email notifications or through the customer panel.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη, οι πελάτες μπορούν να ολοκληρώσουν την πληρωμή τους χρησιμοποιώντας τον σύνδεσμο στις ειδοποιήσεις μέσω email ή μέσω του πίνακα ελέγχου πελατών.

en: If enabled, the default notification will not be sent for the selected events.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη, η προεπιλεγμένη ειδοποίηση δεν θα αποστέλλεται για τα επιλεγμένα συμβάντα.

en: If enabled, the default notification will not be sent for the selected services.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη, η προεπιλεγμένη ειδοποίηση δεν θα αποστέλλεται για τις επιλεγμένες υπηρεσίες.

en: If invalid, other values will be skipped and not imported.
el: Εάν είναι άκυρο, οι άλλες τιμές θα παραλειφθούν και δεν θα εισαχθούν.

en: If left empty, attachments will be uploaded to the default WordPress uploads folder.
el: Εάν παραμείνει κενό, τα συνημμένα θα μεταφορτωθούν στον προεπιλεγμένο φάκελο μεταφορτώσεων του WordPress.

en: If multiple customers have the same email address, only the first one will be imported.
el: Εάν περισσότεροι από ένας πελάτες έχουν την ίδια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, θα εισαχθεί μόνο ο πρώτος.

en: If this option is disabled, the item will be available only for booking from the backend.
el: Εάν αυτή η επιλογή είναι απενεργοποιημένη, το στοιχείο θα είναι διαθέσιμο μόνο για κράτηση από το backend.

en: If this option is enabled customers will be able to pay via email notifications or through their Customer panel.
el: Εάν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, οι πελάτες θα μπορούν να πληρώνουν μέσω ειδοποιήσεων email ή μέσω του πίνακα ελέγχου πελατών τους.

en: If this option is not checked the plugin will calculate the time <br> for closing the booking based on the selected time for the first event
el: Εάν αυτή η επιλογή δεν είναι επιλεγμένη, το πρόσθετο θα υπολογίσει το χρονικό διάστημα <br> για το κλείσιμο της κράτησης με βάση την επιλεγμένη ώρα για το πρώτο συμβάν.

en: If this option is not checked the plugin will calculate the time <br> for opening the booking based on the selected time for the first event
el: Εάν αυτή η επιλογή δεν είναι επιλεγμένη, το πρόσθετο θα υπολογίσει το χρόνο <br> για το άνοιγμα της κράτησης με βάση την επιλεγμένη ώρα για το πρώτο συμβάν.

en: If this option is unchecked, the plugin will calculate the booking closing time based on the time set for the first event.
el: Εάν αυτή η επιλογή δεν είναι επιλεγμένη, το πρόσθετο θα υπολογίσει την ώρα λήξης της κράτησης με βάση την ώρα που έχει οριστεί για την πρώτη εκδήλωση.

en: If this option is unchecked, the plugin will calculate the booking opening time based on the time set for the first event.
el: Εάν αυτή η επιλογή δεν είναι επιλεγμένη, το πρόσθετο θα υπολογίσει την ώρα έναρξης της κράτησης με βάση την ώρα που έχει οριστεί για την πρώτη εκδήλωση.

en: If you are in a country where VAT or GST applies, the applicable tax will be added to your transaction.
el: Εάν βρίσκεστε σε χώρα όπου ισχύει ΦΠΑ ή GST, ο ισχύων φόρος θα προστεθεί στη συναλλαγή σας.

en: If you are the admin of this page, see how to
el: Εάν είστε ο διαχειριστής αυτής της σελίδας, δείτε πώς να

en: If you disable this option, your customers will be able to access customer panel with link that is sent to their email account.
el: Εάν απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, οι πελάτες σας θα μπορούν να έχουν πρόσβαση στον πίνακα πελατών μέσω ενός συνδέσμου που θα σταλεί στον λογαριασμό email τους.

en: If you enable this option, Admin will be able to book appointment at any time (working hours, special days and days off for all employees will be ignored).
el: Εάν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, ο διαχειριστής θα μπορεί να κλείνει ραντεβού ανά πάσα στιγμή (οι ώρες εργασίας, οι ειδικές ημέρες και οι ημέρες αδείας για όλους τους υπαλλήλους θα αγνοούνται).

en: If you enable this option, Admin will be able to book appointment over or during another appointment.
el: Εάν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, ο διαχειριστής θα μπορεί να κλείνει ραντεβού κατά τη διάρκεια ή μετά από ένα άλλο ραντεβού.

en: If you enable this option every time a new customer schedules the appointment he will get Amelia Customer user role and automatic email with login details.
el: Εάν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, κάθε φορά που ένας νέος πελάτης κλείνει ραντεβού, θα λαμβάνει τον ρόλο χρήστη Amelia Customer και αυτόματο email με τα στοιχεία σύνδεσης.

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Color
el: Χρώμα εικόνας

en: Image thumbs
el: Μικρές εικόνες

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import Failed
el: Η εισαγωγή απέτυχε

en: Import Partially Successful
el: Εισαγωγή μερικώς επιτυχής

en: Import Rules
el: Κανόνες εισαγωγής

en: Import successful
el: Εισαγωγή επιτυχής

en: Importing customers
el: Εισαγωγή πελατών

en: Improve accuracy and professionalism with consistent, clearly formatted billing
el: Βελτιώστε την ακρίβεια και τον επαγγελματισμό με συνεπή και σαφή μορφοποίηση των λογαριασμών

en: Improve customer choice by letting clients book with the employee that suits them best
el: Βελτιώστε τις επιλογές των πελατών, επιτρέποντάς τους να κάνουν κράτηση με τον υπάλληλο που τους ταιριάζει καλύτερα.

en: Improve customer convenience by offering predictable, easy-to-book recurring options
el: Βελτιώστε την ευκολία των πελατών προσφέροντας προβλέψιμες, εύκολες στην κράτηση επαναλαμβανόμενες επιλογές.

en: Improve customer experience by letting clients choose the location that suits them best
el: Βελτιώστε την εμπειρία των πελατών, επιτρέποντάς τους να επιλέξουν την τοποθεσία που τους ταιριάζει καλύτερα.

en: Improve reporting accuracy by accessing complete appointment data instantly
el: Βελτιώστε την ακρίβεια των αναφορών με άμεση πρόσβαση σε πλήρη δεδομένα ραντεβού

en: Improved customer retention as clients return to use the remaining sessions in their package
el: Βελτίωση της διατήρησης πελατών, καθώς οι πελάτες επιστρέφουν για να χρησιμοποιήσουν τις υπόλοιπες συνεδρίες του πακέτου τους

en: In Amelia, a “service” is a specific appointment-type offering your business provides to clients - such as consultations, treatments, or classes - that can be fully customized with its own name, duration, price, capacity, availability, and extras, and booked online with assigned employees.
el: Στην Amelia, μια «υπηρεσία» είναι ένας συγκεκριμένος τύπος ραντεβού που προσφέρει η επιχείρησή σας στους πελάτες - όπως συμβουλές, θεραπείες ή μαθήματα - που μπορεί να προσαρμοστεί πλήρως με το δικό του όνομα, διάρκεια, τιμή, χωρητικότητα, διαθεσιμότητα και επιπλέον παροχές, και να κλείσει online με τους αρμόδιους υπαλλήλους.

en: In Amelia, an employee is a team member who provides services or hosts events, with their own schedule, working hours, and assigned offerings.
el: Στην Amelia, ένας υπάλληλος είναι ένα μέλος της ομάδας που παρέχει υπηρεσίες ή διοργανώνει εκδηλώσεις, με δικό του πρόγραμμα, ώρες εργασίας και ανατεθειμένες προσφορές.

en: In Amelia, an event is a booking-type offering designed for group activities or multi-day occasions - such as workshops, conferences, tours, or training series - that can be configured with its own schedule, capacity, pricing structure and assigned staff.
el: Στην Amelia, ένα event είναι μια προσφορά τύπου κράτησης που έχει σχεδιαστεί για ομαδικές δραστηριότητες ή εκδηλώσεις που διαρκούν περισσότερες από μία ημέρες, όπως εργαστήρια, συνέδρια, εκδρομές ή σειρές εκπαιδεύσεων, και μπορεί να διαμορφωθεί με το δικό του πρόγραμμα, χωρητικότητα, δομή τιμών και προσωπικό.

en: In Package
el: Μέσος όρος κρατήσεων

en: In package
el: Στο πακέτο

en: Incl. VAT
el: Συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ

en: Include Taxes
el: Συμπεριλάβετε τους φόρους

en: Include buffer time in calendar events
el: Συμπερίληψη χρόνου αναμονής στα συμβάντα του ημερολογίου

en: Include buffer time in slot calculation. When disabled, slots are based only on service duration.
el: Συμπεριλάβετε τον χρόνο buffer στον υπολογισμό των slot. Όταν είναι απενεργοποιημένο, τα slot βασίζονται μόνο στη διάρκεια της υπηρεσίας.

en: Include in invoice
el: Συμπερίληψη στο τιμολόγιο

en: Include service buffer time in time slots
el: Συμπερίληψη χρόνου buffer υπηρεσίας σε χρονοθυρίδες

en: Incorrect email or password
el: Λανθασμένο email ή κωδικός πρόσβασης

en: Increase conversions by motivating customers with attractive, limited-time deals
el: Αυξήστε τις μετατροπές παρακινώντας τους πελάτες με ελκυστικές προσφορές περιορισμένου χρόνου.

en: Increase revenue by encouraging customers to purchase additional services or products
el: Αυξήστε τα έσοδα ενθαρρύνοντας τους πελάτες να αγοράσουν επιπλέον υπηρεσίες ή προϊόντα.

en: Increase sales volume by encouraging customers to book more appointments at once
el: Αυξήστε τον όγκο των πωλήσεων ενθαρρύνοντας τους πελάτες να κλείνουν περισσότερα ραντεβού ταυτόχρονα.

en: Indicates the number of new and returning customers<br/>for the selected date range.
el: Εμφανίζει το πλήθος των νέων και παλιών πελατών για το επιλεγμένο χρονικό διάστημα.

en: Industries
el: Βιομηχανίες

en: Info
el: Στοιχεία

en: Info text
el: Κείμενο πληροφοριών

en: Initial end date & time of the event
el: Αρχική ημερομηνία και ώρα λήξης της εκδήλωσης

en: Initial end date of the event
el: Αρχική ημερομηνία λήξης της εκδήλωσης

en: Initial end time of the event
el: Αρχική ώρα λήξης της εκδήλωσης

en: Initial start date & time of the event
el: Αρχική ημερομηνία και ώρα έναρξης της εκδήλωσης

en: Initial start time of the event
el: Αρχική ώρα έναρξης της εκδήλωσης

en: Input Color
el: Χρώμα εισόδου

en: Input Text Color
el: Χρώμα κειμένου εισόδου

en: Input field
el: Πεδίο εισαγωγής

en: Input fields
el: Πεδία εισαγωγής

en: Insert Amelia Booking Shortcode
el: Εισαγωγή σύντομου κωδικού Amelia

en: Insert pending appointments
el: Εισαγωγή εκκρεμών ραντεβού

en: Integrate with WooCommerce to enable advanced e-commerce capabilities.
el: Ενσωματώστε το WooCommerce για να ενεργοποιήσετε προηγμένες δυνατότητες ηλεκτρονικού εμπορίου.

en: Integrations
el: Ενσωματώσεις

en: Interested in unlocking this feature?
el: Ενδιαφέρεστε να ξεκλειδώσετε αυτή τη λειτουργία;

en: Invalid Stripe secret key.
el: Μη έγκυρο μυστικό κλειδί Stripe.

en: Invisible reCAPTCHA badge
el: Αόρατο σήμα reCAPTCHA

en: Invoice
el: Τιμολόγιο

en: Invoice #
el: Αριθμός τιμολογίου

en: Invoice #{count}
el: Αριθμός τιμολογίου{count}

en: Invoice Format
el: Διάρκεια υπηρεσίας

en: Invoice Number Asc
el: Αριθμός τιμολογίου Asc

en: Invoice Number Desc
el: Αριθμός τιμολογίου Περιγραφή

en: Invoice date
el: Ημερομηνία τιμολογίου

en: Invoice details
el: Λεπτομέρειες τιμολογίου

en: Invoice has been sent.
el: Η τιμολόγηση έχει αποσταλεί.

en: Invoice not found.
el: Δεν βρέθηκε τιμολόγιο.

en: Invoice total
el: Σύνολο τιμολογίου

en: Invoices
el: Τιμολόγια

en: Invoices setup
el: Ρύθμιση τιμολογίων

en: Issued
el: Εκδόθηκε

en: It looks like this is your first time here, so let’s walk through a few simple steps to help you get started.
el: Φαίνεται ότι είναι η πρώτη σας φορά εδώ, οπότε ας δούμε μερικά απλά βήματα για να σας βοηθήσουμε να ξεκινήσετε.

en: It seems like there are no available or visible services assigned to the packages, at this moment.
el: Φαίνεται ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ή ορατές υπηρεσίες που να έχουν αντιστοιχιστεί στα πακέτα, αυτή τη στιγμή.

en: It seems like there are no employees or services created, or no  employees are assigned to the service, at this moment.
el: Φαίνεται ότι δεν έχουν δημιουργηθεί υπάλληλοι ή υπηρεσίες, ή ότι δεν έχουν ανατεθεί υπάλληλοι στην υπηρεσία, αυτή τη στιγμή.

en: It seems that Envato API is currently busy (please try again) or you don't have a valid purchase of Amelia
el: Φαίνεται ότι το Envato API είναι απασχολημένο (παρακαλώ δοκιμάστε ξανά) ή δεν έχετε έγκυρη αγορά του Amelia.

en: Item
el: Στοιχείο

en: Item status
el: Κατάσταση στοιχείου

en: Join
el: Συμμετοχή

en: Join Google Meeting
el: Συμμετοχή σε συνάντηση Google

en: Join Space
el: Ενταχθείτε στο Space

en: Join With Microsoft Teams
el: Συμμετοχή με το Microsoft Teams

en: Join Zoom
el: Εγγραφή στο Zoom

en: Join Zoom Meeting
el: Συμμετοχή σε συνάντηση Zoom

en: Join link
el: Σύνδεσμος συμμετοχής

en: Join waiting list
el: Εγγραφή στη λίστα αναμονής

en: Join with Google Meet
el: Συμμετοχή με το Google Meet

en: Join with Microsoft Teams
el: Συμμετοχή με το Microsoft Teams

en: Keep Individual
el: Διατήρηση ατομικών στοιχείων

en: Keep customers and employees informed by sending appointment and event notifications directly through WhatsApp - choose predefined messages or customize your own for a personal touch.
el: Ενημερώστε τους πελάτες και τους υπαλλήλους σας στέλνοντας ειδοποιήσεις για ραντεβού και εκδηλώσεις απευθείας μέσω του WhatsApp - επιλέξτε προκαθορισμένα μηνύματα ή προσαρμόστε τα δικά σας για μια προσωπική πινελιά.

en: Keep everyone on track using scheduled reminders that reduce no-shows and confusion
el: Κρατήστε όλους ενήμερους χρησιμοποιώντας προγραμματισμένες υπενθυμίσεις που μειώνουν τις απουσίες και τη σύγχυση.

en: Keep operations aligned with unified settings, availability, and resource control
el: Διατηρήστε τις λειτουργίες ευθυγραμμισμένες με τις ενοποιημένες ρυθμίσεις, τη διαθεσιμότητα και τον έλεγχο των πόρων

en: Keep slot available after first booking
el: Διατήρηση διαθέσιμου χώρου μετά την πρώτη κράτηση

en: Keep your data organized and meaningful with structured fields that standardize the information you collect
el: Διατηρήστε τα δεδομένα σας οργανωμένα και κατανοητά με δομημένα πεδία που τυποποιούν τις πληροφορίες που συλλέγετε.

en: Label
el: Ετικέτα

en: Label name
el: Όνομα ετικέτας

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Language
el: Γλώσσα

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Last
el: Επίθετο

en: Last Booking Asc
el: Τελευταία κράτηση Asc

en: Last Booking Desc
el: Τελευταία κράτηση Desc

en: Last Name:
el: Επίθετο:

en: Last booking
el: Τελευταία κράτηση

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Last on {date}
el: Τελευταίο {date}

en: Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος

en: Layout
el: Διάταξη

en: Layout & Inputs
el: Διάταξη &amp; Εισόδους

en: Layout and labels options
el: Επιλογές διάταξης και ετικετών

en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more
el: Περισσότερα

en: Left to pay
el: Απομένει να πληρωθεί

en: Less options
el: Λιγότερες επιλογές

en: Lesson Space
el: Χώρος μαθήματος

en: Lesson Space API key
el: Κλειδί API Lesson Space

en: Lesson Space Link
el: Σύνδεσμος χώρου μαθήματος

en: Lesson Space Links
el: Σύνδεσμοι χώρου μαθήματος

en: Lesson Space link
el: Σύνδεσμος χώρου μαθήματος

en: Lesson Space link to join space
el: Σύνδεσμος Lesson Space για να συμμετάσχετε στο χώρο

en: Lesson Space setup
el: Ρύθμιση χώρου μαθήματος

en: Light Theme
el: Ελαφρύ θέμα

en: Limit
el: Όριο

en: Limit additional people
el: Περιορισμός πρόσθετων ατόμων

en: Limit appointments per customer
el: Τιμή ραντεβού

en: Limit appointments per employee
el: Τιμή ραντεβού

en: Limit events per customer
el: Περιορισμός συμβάντων ανά πελάτη

en: Limit package purchases per customer
el: Περιορισμός αγορών πακέτων ανά πελάτη

en: Limit per customer
el: Όριο ανά πελάτη

en: Limit the additional number of people
el: Περιορισμός του επιπλέον αριθμού ατόμων

en: Limit the number of people that one customer can add during the booking
el: Περιορίστε τον αριθμό των ατόμων που μπορεί να προσθέσει ένας πελάτης κατά την κράτηση

en: Link copied to clipboard.
el: Ο σύνδεσμος αντιγράφηκε στο πρόχειρο.

en: Link this customer to a WordPress user so they can log in and view their appointments in Amelia’s back end.
el: Συνδέστε αυτόν τον πελάτη με έναν χρήστη WordPress, ώστε να μπορεί να συνδεθεί και να δει τα ραντεβού του στο back end της Amelia.

en: Linked
el: Συνδεδεμένο

en: List
el: Λίστα

en: List (default)
el: Λίστα (προεπιλογή)

en: List layout
el: Διάταξη λίστας

en: List of your appointments has changed. Take one more look and continue by clicking the Save button.
el: Η λίστα των ραντεβού σας έχει αλλάξει. Ελέγξτε την ξανά και συνεχίστε πατώντας το κουμπί Αποθήκευση.

en: List view
el: Προβολή λίστας

en: Live API key
el: Κλειδί API ζωντανής σύνδεσης

en: Live client ID
el: Αναγνωριστικό ζωντανού πελάτη

en: Live key ID
el: Ζωντανό αναγνωριστικό κλειδιού

en: Live key secret
el: Μυστικό κλειδί ζωντανής σύνδεσης

en: Live publishable key
el: Κλειδί που μπορεί να δημοσιευτεί ζωντανά

en: Live secret
el: Ζωντανό μυστικό

en: Live secret key
el: Ζωντανό μυστικό κλειδί

en: Load booking form manually
el: Φόρτωση φόρμας κράτησης χειροκίνητα

en: Load page
el: Φόρτωση σελίδας

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Local Time
el: Τοπική ώρα

en: Local Time:
el: Τοπική ώρα:

en: Local time
el: Τοπική ώρα

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Location 1
el: Θέση 1

en: Location ID
el: Αναγνωριστικό τοποθεσίας

en: Location Input Field
el: Τοπωνύμιο

en: Location Selection
el: Έκπτωση

en: Location WP Hooks
el: Τοποθεσία WP Hooks

en: Location address
el: Διεύθυνση τοποθεσίας

en: Location description
el: Περιγραφή τοποθεσίας

en: Location details
el: Λεπτομέρειες τοποθεσίας

en: Location filter
el: Φίλτρο τοποθεσίας

en: Location has been added.
el: Προστέθηκε η τοποθεσία.

en: Location has been deleted.
el: Η τοποθεσία έχει διαγραφεί.

en: Location has been hidden.
el: Η τοποθεσία έχει αποκρυφτεί.

en: Location has been updated.
el: Η τοποθεσία έχει ενημερωθεί.

en: Location information
el: Τοπωνύμιο

en: Location is now visible.
el: Η τοποθεσία είναι πλέον ορατή.

en: Location latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος τοποθεσίας

en: Location longitude
el: Γεωγραφικό μήκος τοποθεσίας

en: Location name
el: Τοπωνύμιο

en: Location phone
el: Τηλέφωνο τοποθεσίας

en: Location selection
el: Επιλογή τοποθεσίας

en: Locations
el: Τοποθεσίες

en: Locations must be active and have card processing enabled
el: Οι τοποθεσίες πρέπει να είναι ενεργές και να έχουν ενεργοποιημένη την επεξεργασία καρτών.

en: Locations setup
el: Ρύθμιση τοποθεσιών

en: Log In
el: Σύνδεση

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Login
el: Σύνδεση

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Lower price background
el: Χαμηλότερη τιμή φόντου

en: Lower price text
el: Κείμενο χαμηλότερης τιμής

en: Lowest price
el: Τιμή ραντεβού

en: Mail service
el: Υπηρεσία αλληλογραφίας

en: Mailchimp List
el: Λίστα Mailchimp

en: Mailchimp setup
el: Ρύθμιση Mailchimp

en: Mailgun API Key
el: Κλειδί API Mailgun

en: Mailgun Domain
el: Τομέας Mailgun

en: Main category button
el: Κουμπί κύριας κατηγορίας

en: Main content
el: Κύριο περιεχόμενο

en: Maintain consistent scheduling with customizable frequencies and patterns
el: Διατηρήστε συνεπή προγραμματισμό με προσαρμόσιμες συχνότητες και μοτίβα

en: Make extra mandatory
el: Κάντε το επιπλέον υποχρεωτικό

en: Make sure you are using the correct WhatsApp credentials.
el: Βεβαιωθείτε ότι χρησιμοποιείτε τα σωστά διαπιστευτήρια WhatsApp.

en: Male
el: Άνδρας

en: Manage badges
el: Διαχείριση εμβλημάτων

en: Manage bookings
el: Διαχείριση κρατήσεων

en: Manage company days off
el: Διαχείριση των αργιών της εταιρείας

en: Manage event cancellations efficiently by allowing customers to join waiting lists and filling open spots manually.
el: Διαχειριστείτε αποτελεσματικά τις ακυρώσεις εκδηλώσεων, επιτρέποντας στους πελάτες να εγγραφούν σε λίστες αναμονής και συμπληρώνοντας χειροκίνητα τις κενές θέσεις.

en: Manage languages
el: Διαχείριση γλωσσών

en: Manage personal schedule
el: Διαχείριση προσωπικού προγράμματος

en: Manage shared resources with ease
el: Διαχειριστείτε εύκολα τους κοινόχρηστους πόρους

en: Managing assigned services
el: Διαχείριση ανατεθειμένων υπηρεσιών

en: Managing packages
el: Διαχείριση πακέτων

en: Mandatory Field:
el: Υποχρεωτικό πεδίο:

en: Map a WordPress user to this employee to give them access to view their appointments in the plugin’s back-end.
el: Συνδέστε έναν χρήστη WordPress με αυτόν τον υπάλληλο για να του δώσετε πρόσβαση στην προβολή των ραντεβού του στο back-end του plugin.

en: Max
el: Μέγιστο

en: Max. Capacity
el: Μέγιστη χωρητικότητα

en: Max Capacity Asc
el: Μέγιστη χωρητικότητα Asc

en: Max Capacity Desc
el: Μέγιστη χωρητικότητα Desc

en: Maximum Quantity:
el: Μέγιστη διαθεσιμότητα:

en: Maximum allowed spots
el: Μέγιστος επιτρεπόμενος αριθμός θέσεων

en: Maximum bookings allowed
el: Μέγιστος επιτρεπόμενος αριθμός κρατήσεων

en: Maximum bookings reached
el: Έχει επιτευχθεί ο μέγιστος αριθμός κρατήσεων

en: Maximum capacity
el: Μέγιστη χωρητικότητα

en: Maximum capacity is reached
el: Έχει επιτευχθεί η μέγιστη χωρητικότητα

en: Maximum number of events returned
el: Μέγιστος αριθμός συμβάντων που επιστρέφονται

en: Maximum number of places is
el: Το μέγιστο πλήθος τοποθεσιών είναι

en: Maximum quantity
el: Μέγιστη ποσότητα

en: Maximum spots
el: Μέγιστος αριθμός θέσεων

en: Maximum usage per customer
el: Μέγιστη χρήση ανά πελάτη

en: Measurement ID
el: Αναγνωριστικό μέτρησης

en: Meeting agenda
el: Ημερήσια διάταξη της συνεδρίασης

en: Meeting title
el: Τίτλος συνεδρίασης

en: Menu
el: Μενού

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message content
el: Περιεχόμενο μηνύματος

en: Message template
el: Πρότυπο μηνύματος

en: Messages sent through WhatsApp are without a reply option, so we advise setting the “Auto-reply” message
el: Τα μηνύματα που αποστέλλονται μέσω WhatsApp δεν έχουν επιλογή απάντησης, επομένως συνιστούμε να ρυθμίσετε το μήνυμα «Αυτόματη απάντηση».

en: Meta Pixel
el: Μετα-εικονοστοιχείο

en: Meta Pixel setup
el: Ρύθμιση Meta Pixel

en: Method
el: Μέθοδος

en: Microsoft Teams Link
el: Σύνδεσμος Microsoft Teams

en: Microsoft Teams join link
el: Σύνδεσμος συμμετοχής στο Microsoft Teams

en: Microsoft Teams link
el: Σύνδεσμος Microsoft Teams

en: Microsoft Teams setup
el: Ρύθμιση Microsoft Teams

en: Min. Capacity
el: Ελάχιστη χωρητικότητα

en: Minimum bookings required
el: Ελάχιστος αριθμός κρατήσεων που απαιτείται

en: Minimum capacity
el: Ελάχιστη χωρητικότητα

en: Minimum number of attendees
el: Ελάχιστος αριθμός συμμετεχόντων

en: Minimum number of bookings
el: Ελάχιστος αριθμός κρατήσεων

en: Minimum number of required extras
el: Ελάχιστος αριθμός απαιτούμενων πρόσθετων

en: Minimum of attendees
el: Ελάχιστος αριθμός συμμετεχόντων

en: Minimum of bookings
el: Ελάχιστος αριθμός κρατήσεων

en: Minimum required extras
el: Ελάχιστα απαιτούμενα πρόσθετα

en: Minimum required extras:
el: Ελάχιστα απαιτούμενα πρόσθετα:

en: Minimum time required before booking
el: Ελάχιστος απαιτούμενος χρόνος πριν την κράτηση

en: Minimum time required before canceling
el: Ελάχιστος χρόνος πριν από ακύρωση

en: Minimum time required before rescheduling
el: Ελάχιστος χρόνος που απαιτείται πριν από την επαναπρογραμματισμό

en: Minutes
el: Πρακτικά

en: Missing required fields:
el: Λείπουν τα απαιτούμενα πεδία:

en: Mobile menu
el: Μενού για κινητά

en: Mollie payment link
el: Σύνδεσμος πληρωμής Mollie

en: Mon
el: Δευ

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Month
el: Μήνας

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: Months
el: Μήνας

en: More Features Zero Limits
el: Περισσότερες λειτουργίες Χωρίς όρια

en: More options
el: Περισσότερες επιλογές

en: Multiple
el: Πολλαπλά

en: Multiple Emails
el: Πολλαπλά email

en: Multiple Locations
el: Πολλαπλές τοποθεσίες

en: Multiple locations
el: Πολλαπλές τοποθεσίες

en: Multiple packages purchased.
el: Αγορά πολλαπλών πακέτων.

en: Multiply deposit amount by the number of people in one booking
el: Πολλαπλασιάστε το ποσό της κατάθεσης με τον αριθμό των ατόμων σε μία κράτηση

en: Multiply deposit amount by the number of people in one booking.
el: Πολλαπλασιάστε το ποσό της κατάθεσης με τον αριθμό των ατόμων σε μία κράτηση.

en: Multiply deposit by number of people
el: Πολλαπλασιάστε την κατάθεση με τον αριθμό των ατόμων

en: Multiply price by number of people
el: Πολλαπλασιάστε την τιμή με τον αριθμό των ατόμων

en: My Profile
el: Το προφίλ μου

en: My profile
el: Το προφίλ μου

en: Name
el: Όνομα

en: Name:
el: Όνομα

en: Name Asc
el: Όνομα Asc

en: Name Ascending
el: Όνομα αύξουσα

en: Name Desc
el: Όνομα Περιγραφή

en: Name Descending
el: Όνομα φθίνουσα

en: Name of the space (room) that will be created for appointments. You can use placeholders from the Notifications page. If left empty, the space will be named after the appointment ID.
el: Όνομα του χώρου (δωμάτιο) που θα δημιουργηθεί για τα ραντεβού. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε placeholders από τη σελίδα Ειδοποιήσεις. Εάν παραμείνει κενό, ο χώρος θα ονομαστεί με βάση το αναγνωριστικό του ραντεβού.

en: Need additional fields?
el: Χρειάζεστε επιπλέον πεδία;

en: Need help?
el: Χρειάζεστε βοήθεια;

en: Need to update your company's days off?
el: Πρέπει να ενημερώσετε τις ημέρες αργίας της εταιρείας σας;

en: New
el: Νέοι

en: New Appointment
el: Νέο ραντεβού

en: New Attendee
el: Νέος συμμετέχων

en: New Customer
el: Νέος πελάτης

en: New Event
el: Νέο γεγονός

en: New Location
el: Νέα τοποθεσία

en: New Password
el: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: New Space
el: Νέα υπηρεσία

en: New Update
el: Νέα ενημέρωση

en: New appointment
el: Νέο ραντεβού

en: New category
el: Νέα κατηγορία

en: New coupon
el: Νέο κουπόνι

en: New customer
el: Νέος πελάτης

en: New employee
el: Νέος υπάλληλος

en: New event
el: Νέο γεγονός

en: New event booking
el: Νέα κράτηση εκδήλωσης

en: New language
el: Νέα γλώσσα

en: New package
el: Νέο πακέτο

en: New package booking
el: Νέα κράτηση πακέτου

en: New password
el: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: New resource
el: Νέος πόρος

en: New service
el: Νέα υπηρεσία

en: New tax
el: Νέος φόρος

en: Next
el: Επόμενο

en: Next Service
el: Επόμενη υπηρεσία

en: Next day reminder
el: Υπενθύμιση επόμενης ημέρας

en: No
el: Όχι

en: No, just this one
el: Όχι, μόνο αυτό.

en: No-show
el: Μη εμφάνιση

en: No-show tag
el: Ετικέτα μη εμφάνισης

en: No Employees Assigned to This Location
el: Δεν υπάρχουν υπάλληλοι που έχουν ανατεθεί σε αυτήν την τοποθεσία

en: No Packages
el: Δεν υπάρχουν πακέτα

en: No Show
el: Δεν εμφανίζεται

en: No Show (1)
el: Δεν εμφανίζεται (1)

en: No Show (2)
el: Δεν εμφανίστηκε (2)

en: No Show (3+)
el: Δεν εμφανίστηκε (3+)

en: No Tags. Create a new one.
el: Δεν υπάρχουν ετικέτες. Δημιουργήστε μια νέα.

en: No WordPress users with the Amelia Customer role are available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι χρήστες WordPress με ρόλο πελάτη Amelia.

en: No WordPress users with the Amelia Employee role are available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι χρήστες WordPress με ρόλο υπαλλήλου Amelia.

en: No appointments found
el: Δεν βρέθηκαν ραντεβού

en: No appointments yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη ραντεβού

en: No attendees found
el: Δεν βρέθηκαν συμμετέχοντες

en: No booked appointments
el: Δεν υπάρχουν κλεισμένα ραντεβού

en: No bookings found
el: Δεν βρέθηκαν κρατήσεις

en: No camera found on this device.
el: Δεν βρέθηκε κάμερα σε αυτή τη συσκευή.

en: No coupons yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη κουπόνια

en: No custom fields yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη προσαρμοσμένα πεδία

en: No customers were imported to your customer list.
el: Δεν εισήχθησαν πελάτες στη λίστα πελατών σας.

en: No customers yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη πελάτες

en: No employees yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη υπάλληλοι

en: No event bookings yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη κρατήσεις για εκδηλώσεις

en: No events found
el: Δεν βρέθηκαν συμβάντα

en: No events yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη εκδηλώσεις

en: No extras yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη επιπλέον στοιχεία

en: No invoices yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη τιμολόγια

en: No limit per customer
el: Χωρίς όριο ανά πελάτη

en: No locations yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη τοποθεσίες

en: No matching data
el: Δεν υπάρχουν αντίστοιχα δεδομένα

en: No package bookings yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη κρατήσεις πακέτων

en: No packages found
el: Δεν βρέθηκαν πακέτα

en: No packages yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη πακέτα

en: No resources yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη πόροι

en: No results
el: αποτελέσματα

en: No results found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: No results found...
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα...

en: No results found for
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για

en: No services or employees available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες υπηρεσίες ή υπάλληλοι

en: No services yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη υπηρεσίες

en: No spots left
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις

en: No taxes yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη φόροι

en: No top trends
el: Δεν υπάρχουν κορυφαίες τάσεις

en: No transactions yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη συναλλαγές

en: No upcoming events
el: Δεν υπάρχουν προσεχείς εκδηλώσεις

en: No usage limit
el: Χωρίς όριο χρήσης

en: Not available
el: Δεν είναι διαθέσιμο

en: Not connected
el: Δεν υπάρχει σύνδεση

en: Not match to your current password
el: Δεν ταιριάζει με τον τρέχοντα κωδικό πρόσβασής σας

en: Note
el: Σημείωση

en: Note (Internal)
el: Σημείωση (εσωτερική)

en: Note (internal)
el: Σημείωση (εσωτερική)

en: Notice: Please select at least one panel.
el: Σημείωση: Επιλέξτε τουλάχιστον ένα πλαίσιο.

en: Notification
el: Ειδοποίηση

en: Notification Language
el: Ειδοποίηση

en: Notification Placeholder
el: Παραδειγματικό κείμενο ειδοποίησης

en: Notification has been deleted.
el: Η ειδοποίηση έχει διαγραφεί.

en: Notification has been saved.
el: Η ειδοποίηση έχει αποθηκευτεί.

en: Notification has not been saved.
el: Η ειδοποίηση δεν έχει αποθηκευτεί.

en: Notification interval
el: Διάστημα ειδοποίησης

en: Notification language
el: Γλώσσα ειδοποιήσεων

en: Notification name
el: Όνομα ειδοποίησης

en: Notification settings
el: Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων

en: Notification status has been updated.
el: Η κατάσταση της ειδοποίησης έχει ενημερωθεί.

en: Notification status has not been updated.
el: Η κατάσταση της ειδοποίησης δεν έχει ενημερωθεί.

en: Notification template
el: Πρότυπο ειδοποίησης

en: Notification type
el: Τύπος ειδοποίησης

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις με email

en: Notifications in Amelia
el: Ειδοποιήσεις στην Amelia

en: Notify attendees by email when event information is updated.
el: Ειδοποιήστε τους συμμετέχοντες μέσω email όταν ενημερώνονται οι πληροφορίες για την εκδήλωση.

en: Notify selected employees about empty package purchases
el: Ειδοποίηση επιλεγμένων υπαλλήλων για αγορές κενών πακέτων

en: Notify the attendee(s)
el: Ειδοποίηση του πελάτη (των πελατών)

en: Notify the attendees
el: Ειδοποίηση των συμμετεχόντων

en: Notify the customer(s)
el: Ειδοποίηση του πελάτη (των πελατών)

en: Number of Additional People
el: Αριθμός επιπλέον ατόμων

en: Number of Additional People:
el: Αριθμός επιπλέον ατόμων:

en: Number of Recurrences:
el: Αριθμός επαναλήψεων:

en: Number of Tickets
el: Αριθμός εισιτηρίων

en: Number of adjusted time slots:
el: Πλήθος ατόμων:

en: Number of appointments
el: Συνολικά ραντεβού

en: Number of appointments required for booking
el: Αριθμός ραντεβού που απαιτούνται για την κράτηση

en: Number of appointments with applied coupon is
el: Ο αριθμός των ραντεβού με εφαρμοσμένο κουπόνι είναι

en: Number of events
el: Περιορισμός πλήθους λήψης συμβάντων

en: Number of packages
el: Το μέγιστο πλήθος τοποθεσιών είναι

en: Number of people
el: Αριθμός ατόμων

en: Number of people on waiting list
el: Αριθμός ατόμων στην λίστα αναμονής

en: Number of people that are coming with you.
el: Αριθμός ατόμων που θα έρθουν μαζί σας.

en: Number of recurrences:
el: Αριθμός επαναλήψεων:

en: Number of tickets
el: Αριθμός εισιτηρίων

en: Occupancy rate
el: Ποσοστό πληρότητας

en: Occupied
el: Κατειλημμένο

en: Occurrences
el: Εμφανίσεις

en: Offer a clean, list-based booking experience with a design that grabs attention. Customers can easily explore and book from your full event lineup.
el: Προσφέρετε μια καθαρή, βασισμένη σε λίστες εμπειρία κράτησης με ένα σχεδιασμό που τραβά την προσοχή. Οι πελάτες μπορούν εύκολα να εξερευνήσουν και να κάνουν κράτηση από την πλήρη λίστα εκδηλώσεών σας.

en: Offer discounts or free appointments with customizable coupons.
el: Προσφέρετε εκπτώσεις ή δωρεάν ραντεβού με προσαρμόσιμα κουπόνια.

en: Offer multiple durations and prices for this service.
el: Προσφέρετε πολλαπλές διάρκειες και τιμές για αυτήν την υπηρεσία.

en: Offer optional or mandatory extras during the booking process - upsell additional services, products, or experiences to enhance appointments and delight your customers.
el: Προσφέρετε προαιρετικά ή υποχρεωτικά πρόσθετα κατά τη διαδικασία κράτησης - προωθήστε επιπλέον υπηρεσίες, προϊόντα ή εμπειρίες για να βελτιώσετε τα ραντεβού και να ικανοποιήσετε τους πελάτες σας.

en: Offer services with multiple duration options for customers to choose from.
el: Προσφέρετε υπηρεσίες με πολλαπλές επιλογές διάρκειας, από τις οποίες μπορούν να επιλέξουν οι πελάτες.

en: Offer upsells or additional benefits within a service using extras.
el: Προσφέρετε επιπλέον πωλήσεις ή πρόσθετα οφέλη στο πλαίσιο μιας υπηρεσίας χρησιμοποιώντας πρόσθετα.

en: On
el: Σχετικά με

en: On-Site
el: Επιτόπου

en: On-site
el: Επιτόπου

en: On-site payment
el: Πληρωμή επί τόπου

en: On:
el: Ενεργοποίηση:

en: On Break
el: Σε διάλειμμα

en: On hold
el: Σε αναμονή

en: On the same day
el: Την ίδια μέρα

en: On the same day each month
el: Την ίδια ημέρα κάθε μήνα

en: Once Off
el: Μία φορά

en: Once you add your first Coupon, it will appear here. Click + Coupon above to get started.
el: Μόλις προσθέσετε το πρώτο σας κουπόνι, θα εμφανιστεί εδώ. Κάντε κλικ στο + Κουπόνι παραπάνω για να ξεκινήσετε.

en: Once you add your first custom field, it will appear here. Click + Custom Field below to get started.
el: Μόλις προσθέσετε το πρώτο σας προσαρμοσμένο πεδίο, θα εμφανιστεί εδώ. Κάντε κλικ στο + Προσαρμοσμένο πεδίο παρακάτω για να ξεκινήσετε.

en: Once you add your first employee, it will appear here. Click + Employee below to get started.
el: Μόλις προσθέσετε τον πρώτο σας υπάλληλο, θα εμφανιστεί εδώ. Κάντε κλικ στο + Υπάλληλος παρακάτω για να ξεκινήσετε.

en: Once you add your first event, it will appear here. Click + Event below to get started.
el: Μόλις προσθέσετε το πρώτο σας event, θα εμφανιστεί εδώ. Κάντε κλικ στο + Event παρακάτω για να ξεκινήσετε.

en: Once you add your first extra, it will appear here. Click + Extra above to get started.
el: Μόλις προσθέσετε το πρώτο σας πρόσθετο, θα εμφανιστεί εδώ. Κάντε κλικ στο + Πρόσθετο παραπάνω για να ξεκινήσετε.

en: Once you add your first package, it will appear here. Click + Package below to get started.
el: Μόλις προσθέσετε το πρώτο σας πακέτο, θα εμφανιστεί εδώ. Κάντε κλικ στο + Πακέτο παρακάτω για να ξεκινήσετε.

en: Once you add your first resource, it will appear here. Click + Resource below to get started.
el: Μόλις προσθέσετε τον πρώτο σας πόρο, θα εμφανιστεί εδώ. Κάντε κλικ στο + Πόρος παρακάτω για να ξεκινήσετε.

en: Once you add your first service, it will appear here.
el: Μόλις προσθέσετε την πρώτη σας υπηρεσία, θα εμφανιστεί εδώ.

en: Once you add your first tax, it will appear here. Click + Tax below to get started.
el: Μόλις προσθέσετε τον πρώτο σας φόρο, θα εμφανιστεί εδώ. Κάντε κλικ στο + Φόρος παρακάτω για να ξεκινήσετε.

en: Once you receive bookings, your appointments will be displayed here. You can also get started by clicking the Add button below.
el: Μόλις λάβετε κρατήσεις, τα ραντεβού σας θα εμφανίζονται εδώ. Μπορείτε επίσης να ξεκινήσετε κάνοντας κλικ στο κουμπί Προσθήκη παρακάτω.

en: Once you receive event bookings, they will be displayed here. You can also get started by clicking the Book Event button below.
el: Μόλις λάβετε κρατήσεις για εκδηλώσεις, αυτές θα εμφανιστούν εδώ. Μπορείτε επίσης να ξεκινήσετε κάνοντας κλικ στο κουμπί «Κράτηση εκδήλωσης» παρακάτω.

en: Once you receive package bookings, they will be displayed here. You can also get started by clicking the Book Package button below.
el: Μόλις λάβετε κρατήσεις πακέτων, θα εμφανιστούν εδώ. Μπορείτε επίσης να ξεκινήσετε κάνοντας κλικ στο κουμπί «Κράτηση πακέτου» παρακάτω.

en: Once you start adding locations, they will appear here. You can also get started by clicking the Add button below.
el: Μόλις αρχίσετε να προσθέτετε τοποθεσίες, αυτές θα εμφανίζονται εδώ. Μπορείτε επίσης να ξεκινήσετε κάνοντας κλικ στο κουμπί Προσθήκη παρακάτω.

en: Once you start receiving bookings, invoices will be displayed here.
el: Μόλις αρχίσετε να λαμβάνετε κρατήσεις, οι τιμολόγια θα εμφανίζονται εδώ.

en: Once you start receiving bookings, transactions will be displayed here.
el: Μόλις αρχίσετε να λαμβάνετε κρατήσεις, οι συναλλαγές θα εμφανίζονται εδώ.

en: Once you start receiving bookings, your customers will be displayed here. You can also get started by clicking the Add or Import button below.
el: Μόλις αρχίσετε να λαμβάνετε κρατήσεις, οι πελάτες σας θα εμφανίζονται εδώ. Μπορείτε επίσης να ξεκινήσετε κάνοντας κλικ στο κουμπί Προσθήκη ή Εισαγωγή παρακάτω.

en: One booking can have multiple attendees/spots in it.
el: Μια κράτηση μπορεί να περιλαμβάνει πολλούς συμμετέχοντες/θέσεις.

en: One spot is equal to one attendee.
el: Μία θέση ισούται με έναν συμμετέχοντα.

en: Online meetings
el: Διαδικτυακές συναντήσεις

en: Only templates in the default language will be displayed in the back-end. If a template doesn’t exist in the customer’s language, the default language version will be sent instead.
el: Μόνο τα πρότυπα στην προεπιλεγμένη γλώσσα θα εμφανίζονται στο back-end. Εάν ένα πρότυπο δεν υπάρχει στη γλώσσα του πελάτη, θα αποσταλεί η προεπιλεγμένη γλωσσική έκδοση.

en: Oops...
el: Ουπς...

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open Event
el: Ανοιχτή εκδήλωση

en: Open following
el: Ανοίξτε το ακόλουθο

en: Opened
el: Άνοιξε

en: Opens at
el: Ανοίγει στο

en: Opens on
el: Ανοίγει σε

en: Opens on:
el: Ανοίγει σε:

en: Option {number}
el: Επιλογή {number}

en: Options
el: Επιλογές

en: Options:
el: Επιλογές:

en: Or
el: Ή

en: Or enter details below
el: Ή εισάγετε τις λεπτομέρειες παρακάτω

en: Or pay with card
el: Ή πληρώστε με κάρτα

en: Orange
el: Πορτοκαλί

en: Order
el: Τάξη

en: Order creation
el: Δημιουργία παραγγελίας

en: Order update
el: Ενημέρωση παραγγελίας

en: Organizer
el: Διοργανωτής

en: Organizers
el: Διοργανωτές

en: Other
el: Άλλα

en: Outline
el: Περίγραμμα

en: Outlook Calendar
el: Ημερολόγιο Outlook

en: Outlook Calendar & Microsoft Teams
el: Ημερολόγιο Outlook &amp; Microsoft Teams

en: Outlook Calendar WP hooks
el: Λήμματα ημερολογίου Outlook WP

en: Outlook Calendar setup
el: Ρύθμιση ημερολογίου Outlook

en: Outlook Mailer is not fully configured. Please complete the account setup in the Outlook Integration settings.
el: Το Outlook Mailer δεν έχει ρυθμιστεί πλήρως. Ολοκληρώστε τη ρύθμιση του λογαριασμού στις ρυθμίσεις ενσωμάτωσης του Outlook.

en: Overridden by employee
el: Αντικατάσταση από υπάλληλο

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Overwrite Records
el: Αντικατάσταση εγγραφών

en: PAYMENT METHOD
el: ΜΕΘΟΔΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ

en: Package
el: Μέσος όρος κρατήσεων

en: Package:
el: Μέσος όρος κρατήσεων

en: Package Asc
el: Πακέτο Asc

en: Package Canceled
el: Πακέτο ακυρώθηκε

en: Package Desc
el: Περιγραφή πακέτου

en: Package ID
el: Αναγνωριστικό πακέτου

en: Package Info
el: Πληροφορίες πακέτου

en: Package Selection
el: Επιλογή πακέτου

en: Package appointment has been updated.
el: Το πακέτο ραντεβού έχει ενημερωθεί.

en: Package appointments
el: Πακέτο ραντεβού

en: Package appointments details
el: Λεπτομέρειες πακέτου ραντεβού

en: Package badge
el: Σήμα πακέτου

en: Package booking details
el: Λεπτομέρειες κράτησης πακέτου

en: Package booking has been created.
el: Η κράτηση πακέτου έχει δημιουργηθεί.

en: Package booking has been deleted.
el: Η κράτηση πακέτου έχει διαγραφεί.

en: Package booking has been updated.
el: Η κράτηση πακέτων έχει ενημερωθεί.

en: Package booking is not available for this time slot.
el: Η κράτηση πακέτου δεν είναι διαθέσιμη για αυτό το χρονικό διάστημα.

en: Package canceled
el: Το πακέτο ακυρώθηκε

en: Package capacity
el: Χωρητικότητα πακέτου

en: Package category
el: Κατηγορία πακέτου

en: Package count
el: Αριθμός πακέτων

en: Package deal
el: Πακέτο προσφοράς

en: Package deposit
el: Κατάθεση πακέτου

en: Package description
el: Περιγραφή πακέτου

en: Package details
el: Λεπτομέρειες πακέτου

en: Package duration
el: Διάρκεια

en: Package filter
el: Φίλτρο πακέτου

en: Package has been created.
el: Το πακέτο έχει δημιουργηθεί.

en: Package has been deleted.
el: Το πακέτο έχει διαγραφεί.

en: Package has been hidden.
el: Το πακέτο έχει κρυφτεί.

en: Package has been updated.
el: Το πακέτο έχει ενημερωθεί.

en: Package includes
el: Το πακέτο περιλαμβάνει

en: Package info
el: Πληροφορίες πακέτου

en: Package is now visible.
el: Το πακέτο είναι πλέον ορατό.

en: Package location
el: Θέση πακέτου

en: Package management
el: Διαχείριση πακέτων

en: Package name
el: Όνομα πακέτου

en: Package overview
el: Επισκόπηση πακέτου

en: Package price
el: Τιμή πακέτου

en: Package price:
el: Τιμή πακέτου:

en: Package purchased
el: Αγορά πακέτου

en: Package rules and description
el: Κανόνες και περιγραφή πακέτου

en: Package selection
el: Επιλογή πακέτου

en: Package services list
el: Λίστα υπηρεσιών πακέτων

en: Packages
el: Το μέγιστο πλήθος τοποθεσιών είναι

en: Packages appointments
el: Πακέτα ραντεβού

en: Packages block
el: Πακέτα μπλοκ

en: Packages have been reordered.
el: Τα πακέτα έχουν αναδιαταχθεί.

en: Packages overview
el: Επισκόπηση πακέτων

en: Packages popup
el: Αναδυόμενο παράθυρο πακέτων

en: Paddle
el: Πάδο

en: Page
el: Σελίδα

en: Page card
el: Κάρτα σελίδας

en: Page content
el: Περιεχόμενο σελίδας

en: Page header
el: Επικεφαλίδα σελίδας

en: Page messages
el: Μηνύματα σελίδας

en: Page scroll
el: Κύλιση σελίδας

en: Paid
el: Πληρώθηκε

en: Paid deposit
el: Πληρωμένη προκαταβολή

en: Paid remaining amount
el: Υπόλοιπο πληρωμής

en: Panel & access permissions
el: Πίνακας ελέγχου και δικαιώματα πρόσβασης

en: Panel Button Type
el: Τύπος κουμπιού πίνακα

en: Panel access
el: Πρόσβαση στον πίνακα ελέγχου

en: Panel recovery
el: Ανάκτηση πίνακα

en: Panel subtab name
el: Όνομα υποκαρτέλας πίνακα

en: Paragraph
el: Παράγραφος

en: Partially Paid
el: Μερικώς πληρωμένο

en: Partially Refunded
el: Μερική επιστροφή χρημάτων

en: Partially paid
el: Μερικώς πληρωμένο

en: Parts
el: Μέρη

en: Password
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τον κωδικό SMTP

en: Password Updated!
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τον κωδικό SMTP

en: Password changed successfully
el: Η αλλαγή κωδικού πρόσβασης ολοκληρώθηκε με επιτυχία

en: Password has been changed
el: Ο κωδικός πρόσβασης έχει αλλάξει

en: Password is set
el: Ο κωδικός πρόσβασης έχει οριστεί

en: Password must be longer than 3 characters
el: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να έχει περισσότερα από 3 χαρακτήρες

en: Password reset link has been sent to your email.
el: Ο σύνδεσμος επαναφοράς κωδικού πρόσβασης έχει σταλεί στο email σας.

en: Passwords do not match
el: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν ταιριάζουν

en: Passwords don't match.
el: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν ταιριάζουν.

en: Paste the secret key you received after creating your API key pair in Google reCAPTCHA.
el: Επικολλήστε το μυστικό κλειδί που λάβατε μετά τη δημιουργία του ζεύγους κλειδιών API στο Google reCAPTCHA.

en: Paste the site key you received after generating your API key pair in Google reCAPTCHA.
el: Επικολλήστε το κλειδί ιστότοπου που λάβατε μετά τη δημιουργία του ζεύγους κλειδιών API στο Google reCAPTCHA.

en: Pay
el: Ημέρα

en: PayPal payment link
el: Σύνδεσμος πληρωμής PayPal

en: Pay for all appointments at once
el: Πληρώστε για όλα τα ραντεβού ταυτόχρονα

en: Pay now
el: Πληρώστε τώρα

en: Pay only for the first appointment
el: Πληρώστε μόνο για το πρώτο ραντεβού

en: Pay with payment link
el: Πληρωμή με σύνδεσμο πληρωμής

en: Payee email
el: Email εργαζόμενου

en: Paying later
el: Πληρωμή αργότερα

en: Paying now
el: Πληρώνω τώρα

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Payment History
el: Ιστορικό πληρωμών

en: Payment ID
el: Αναγνωριστικό πληρωμής

en: Payment Method
el: Τρόπος πληρωμής

en: Payment Method:
el: Τρόπος πληρωμής:

en: Payment Status
el: Κατάσταση πληρωμής

en: Payment Type:
el: Τύπος πληρωμής:

en: Payment amount
el: Ποσό πληρωμής

en: Payment created
el: Ημερομηνία πληρωμής

en: Payment currency
el: Νόμισμα πληρωμής

en: Payment date
el: Ημερομηνία πληρωμής

en: Payment details
el: Λεπτομέρειες πληρωμής

en: Payment due amount
el: Ποσό πληρωμής που οφείλεται

en: Payment error
el: Σφάλμα πληρωμής

en: Payment history
el: Ιστορικό πληρωμών

en: Payment link for Barion
el: Ενεργοποίηση ενσωμάτωσης με το WooCommerce

en: Payment method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: Payment method:
el: Μέθοδος πληρωμής:

en: Payment methods
el: Μέθοδοι πληρωμής

en: Payment protected by policy and powered by
el: Πληρωμή προστατευόμενη από πολιτική και υποστηριζόμενη από

en: Payment segment
el: Τμήμα πληρωμών

en: Payment status
el: Κατάσταση πληρωμής

en: Payment summary
el: Σύνοψη πληρωμών

en: Payment type
el: Τύπος πληρωμής

en: Payment type, deposit payment...
el: Τρόπος πληρωμής, κατάθεση πληρωμής...

en: Payment was canceled.
el: Η πληρωμή ακυρώθηκε.

en: Payments
el: Πληρωμές

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Pending appointments
el: Εκκρεμείς συναντήσεις

en: Pending payment
el: Εκκρεμής πληρωμή

en: People
el: Άτομα

en: People counting logic
el: Λογική μέτρησης ατόμων

en: Per Location
el: Ανά τοποθεσία

en: Per Service
el: Ανά υπηρεσία

en: Per customer
el: Ανά πελάτη

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Percentage amount
el: Ποσοστό

en: Percentage deposit will be calculated on the total booking price<br>and fixed amount can be multiplied by the number of people or stay fixed on the total booking price.
el: Το ποσοστό της προκαταβολής θα υπολογίζεται επί της συνολικής τιμής της κράτησης<br>και το σταθερό ποσό μπορεί να πολλαπλασιαστεί με τον αριθμό των ατόμων ή να παραμείνει σταθερό επί της συνολικής τιμής της κράτησης.

en: Percentage of Load
el: Ποσοστό φόρτωσης

en: Period
el: Περίοδος

en: Period available for booking in advance
el: Πόσο χρόνο πριν ανοίγει η διαθεσιμότητα των ραντεβού

en: Periods
el: Περίοδοι

en: Permanent access token
el: Μόνιμο διακριτικό πρόσβασης

en: Person
el: άτομο

en: Personal Information
el: Email πελάτη

en: Personal information
el: Προσωπικές πληροφορίες

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Phone:
el: Τηλέφωνο:

en: Phone Number
el: Ορισμός του τηλεφώνου ως υποχρεωτικού πεδίου

en: Phone already exists with different name. Please check your name.
el: Το email αυτό υπάρχει ήδη με διαφορετικό όνομα. Παρακαλώ ελέγξτε το όνομά σας.

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Phone number ID
el: Αναγνωριστικό αριθμού τηλεφώνου

en: Phone number copied to clipboard.
el: Ο αριθμός τηλεφώνου αντιγράφηκε στο πρόχειρο.

en: Phone number must include a country code.
el: Ο αριθμός τηλεφώνου πρέπει να περιλαμβάνει τον κωδικό χώρας.

en: Pick a date or range
el: Επιλέξτε ημερομηνία ή χρονικό διάστημα

en: Pick a year
el: Επιλέξτε έτος

en: Pick date & time
el: Επιλέξτε ημερομηνία & ώρα

en: Pick date & time:
el: Επιλέξτε ημερομηνία & ώρα

en: Pin icon
el: Εικονίδιο καρφίτσας

en: Pixel ID
el: Αναγνωριστικό pixel

en: Placeholder
el: Συμβολικό email

en: Placeholder Color
el: Συμβολικό email

en: Placeholder copied to clipboard.
el: Το σύμβολο κράτησης θέσης αντιγράφηκε στο πρόχειρο.

en: Placeholder text
el: Κείμενο κράτησης θέσης

en: Placeholders
el: Συμβολικό email

en: Places API (New) is required but not enabled. Please enable it in Google Cloud Console.
el: Το Places API (Νέο) απαιτείται αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο. Ενεργοποιήστε το στο Google Cloud Console.

en: Plain
el: Απλό

en: Plans
el: Σχέδια

en: Please Wait
el: Παρακαλώ περιμένετε

en: Please cancel the event first before deleting it.
el: Παρακαλώ ακυρώστε πρώτα την εκδήλωση πριν τη διαγράψετε.

en: Please check your .csv file and try again.
el: Ελέγξτε το αρχείο .csv και δοκιμάστε ξανά.

en: Please choose appointment date
el: Παρακαλώ επιλέξτε ημερομηνία ραντεβού

en: Please choose appointment time
el: Παρακαλώ επιλέξτε την ώρα του ραντεβού

en: Please confirm you are not a robot
el: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι δεν είστε ρομπότ

en: Please ensure that services and employees are created and that services are assigned to employees.
el: Βεβαιωθείτε ότι έχουν δημιουργηθεί οι υπηρεσίες και οι υπάλληλοι και ότι οι υπηρεσίες έχουν ανατεθεί στους υπαλλήλους.

en: Please enter Mailgun API key
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε το κλειδί API του Mailgun

en: Please enter Mailgun Domain
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τον τομέα του Mailgun

en: Please enter SMTP host
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τον διακομιστή SMTP

en: Please enter SMTP password
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τον κωδικό SMTP

en: Please enter SMTP port
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε την θύρα SMTP

en: Please enter SMTP username
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τον χρήστη SMTP

en: Please enter a code.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν κωδικό.

en: Please enter a content.
el: Παρακαλώ εισάγετε περιεχόμενο.

en: Please enter a first name.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα.

en: Please enter a last name
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα επώνυμο

en: Please enter a live publishable key.
el: Εισάγετε ένα κλειδί που μπορεί να δημοσιευτεί.

en: Please enter a live secret key.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα μυστικό κλειδί.

en: Please enter a name.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα.

en: Please enter a new password.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν νέο κωδικό πρόσβασης.

en: Please enter a new password again.
el: Παρακαλώ εισάγετε ξανά έναν νέο κωδικό πρόσβασης.

en: Please enter a notification name.
el: Εισάγετε ένα όνομα ειδοποίησης.

en: Please enter a password.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν κωδικό πρόσβασης.

en: Please enter a recipient email.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου παραλήπτη.

en: Please enter a recipient phone.
el: Παρακαλώ εισάγετε τον αριθμό τηλεφώνου του παραλήπτη.

en: Please enter a sender email.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα email αποστολέα.

en: Please enter a sender name.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα αποστολέα.

en: Please enter a subject.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα θέμα.

en: Please enter a tax amount.
el: Παρακαλώ εισάγετε το ποσό του φόρου.

en: Please enter a test publishable key.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα δοκιμαστικό κλειδί που μπορεί να δημοσιευτεί.

en: Please enter a test secret key.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα δοκιμαστικό μυστικό κλειδί.

en: Please enter a ticket code.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν κωδικό εισιτηρίου.

en: Please enter a ticket name.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα εισιτηρίου.

en: Please enter a valid URL with protocol (http:// or https://).
el: Εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL με πρωτόκολλο (http:// ή https://).

en: Please enter a valid email address
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε έγκυρη διεύθυνση email

en: Please enter a valid email address.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Please enter a valid phone number.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό τηλεφώνου.

en: Please enter an email.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα email.

en: Please enter an event.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα γεγονός.

en: Please enter appointment date...
el: Παρακαλώ επιλέξτε ημερομηνία ραντεβού...

en: Please enter coupon
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε κουπόνι

en: Please enter current password
el: Εισάγετε τον τρέχοντα κωδικό πρόσβασης

en: Please enter date
el: Παρακαλώ ορίστε ημερομηνία

en: Please enter date of birth
el: Παρακαλώ ορίστε ημερομηνία

en: Please enter email
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε email

en: Please enter email or username
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τον χρήστη SMTP

en: Please enter end time
el: Παρακαλώ εισάγετε την ώρα λήξης

en: Please enter first name
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε όνομα

en: Please enter last name
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε επίθετο

en: Please enter live API Key
el: Παρακαλώ εισάγετε το κλειδί API

en: Please enter live POSKey
el: Παρακαλώ ορίστε το live Secret

en: Please enter live client ID
el: Εισάγετε το αναγνωριστικό του ζωντανού πελάτη

en: Please enter live key ID
el: Παρακαλώ εισάγετε το αναγνωριστικό του live key

en: Please enter live key secret
el: Παρακαλώ εισάγετε το μυστικό κλειδί

en: Please enter live secret
el: Παρακαλώ εισάγετε το μυστικό κωδικό

en: Please enter name
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε όνομα

en: Please enter new password
el: Παρακαλώ εισάγετε νέο κωδικό πρόσβασης

en: Please enter new password again
el: Παρακαλώ εισάγετε ξανά τον νέο κωδικό πρόσβασης

en: Please enter password
el: Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης

en: Please enter payee email
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε email

en: Please enter phone
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε αριθμό τηλεφώνου

en: Please enter phone number
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε αριθμό τηλεφώνου

en: Please enter sandbox POSKey
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε το όνομα αποστολέα

en: Please enter start time
el: Παρακαλώ εισάγετε την ώρα έναρξης

en: Please enter tax rate name.
el: Εισάγετε το όνομα του φορολογικού συντελεστή.

en: Please enter test API Key
el: Παρακαλώ εισάγετε το δοκιμαστικό κλειδί API

en: Please enter test client ID
el: Εισάγετε το αναγνωριστικό πελάτη δοκιμής

en: Please enter test key ID
el: Εισάγετε το αναγνωριστικό κλειδιού δοκιμής

en: Please enter test key secret
el: Παρακαλώ εισάγετε το μυστικό κλειδί δοκιμής

en: Please enter test secret
el: Παρακαλώ εισάγετε το μυστικό δοκιμής

en: Please enter waiting list capacity
el: Παρακαλώ εισάγετε τη χωρητικότητα της λίστας αναμονής

en: Please fill in your address.
el: Παρακαλώ συμπληρώστε τη διεύθυνσή σας.

en: Please log in to Square
el: Συνδεθείτε στο Square

en: Please map corresponding data to columns:
el: Παρακαλώ αντιστοιχίστε τα αντίστοιχα δεδομένα στις στήλες:

en: Please note: For this option to work you need to add new payment link placeholders to the message templates
el: Σημείωση: Για να λειτουργήσει αυτή η επιλογή, πρέπει να προσθέσετε νέους χαρακτήρες-placeholder για συνδέσμους πληρωμής στα πρότυπα μηνυμάτων.

en: Please refine your search criteria
el: Παρακαλώ τροποποιήστε τα κριτήρια αναζήτησης

en: Please select
el: παρακαλώ επιλέξτε

en: Please select a category.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια κατηγορία.

en: Please select a closing date.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια ημερομηνία λήξης.

en: Please select a closing time.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια ώρα κλεισίματος.

en: Please select a color.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα χρώμα.

en: Please select a customer.
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν πελάτη.

en: Please select a date.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια ημερομηνία.

en: Please select a date range.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα χρονικό διάστημα.

en: Please select a date range that is within the period range.
el: Επιλέξτε ένα εύρος ημερομηνιών που βρίσκεται εντός του χρονικού διαστήματος.

en: Please select a duration.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια διάρκεια.

en: Please select a location
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια τοποθεσία

en: Please select a location.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια τοποθεσία.

en: Please select a package.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα πακέτο.

en: Please select a service.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια υπηρεσία.

en: Please select a start time.
el: Επιλέξτε μια ώρα έναρξης.

en: Please select a time.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια ώρα.

en: Please select a type.
el: Επιλέξτε έναν τύπο.

en: Please select an action.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια ενέργεια.

en: Please select an attendee.
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν συμμετέχοντα.

en: Please select an email template.
el: Επιλέξτε ένα πρότυπο email.

en: Please select an employee.
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν υπάλληλο.

en: Please select an end date.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια ημερομηνία λήξης.

en: Please select an end time.
el: Επιλέξτε μια ώρα λήξης.

en: Please select an event.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα γεγονός.

en: Please select an opening date.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια ημερομηνία έναρξης.

en: Please select an opening time.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια ώρα έναρξης.

en: Please select an option.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια επιλογή.

en: Please select at least one customer
el: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον έναν πελάτη

en: Please select at least one employee.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον έναν υπάλληλο.

en: Please select at least one service.
el: Επιλέξτε τουλάχιστον μία υπηρεσία.

en: Please select customer
el: Παρακαλώ επιλέξτε πελάτη

en: Please select date
el: Παρακαλώ επιλέξτε ημερομηνία

en: Please select employee
el: Παρακαλώ επιλέξτε εργαζόμενο

en: Please select location
el: Παρακαλώ επιλέξτε τοποθεσία

en: Please select package:
el: Παρακαλώ επιλέξτε πακέτο:

en: Please select repeat interval
el: Παρακαλώ επιλέξτε το διάστημα επανάληψης

en: Please select repeat period
el: Παρακαλώ επιλέξτε περίοδο επανάληψης

en: Please select service
el: Παρακαλώ επιλέξτε υπηρεσία

en: Please select the extra:
el: Παρακαλώ επιλέξτε το επιπλέον:

en: Please select time
el: Παρακαλώ επιλέξτε ώρα

en: Please upload the file
el: Παρακαλώ ανεβάστε το αρχείο

en: Please use the built-in Elementor shortcode widget instead of Amelia widget when adding Amelia to a popup
el: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε το ενσωματωμένο widget Elementor shortcode αντί για το widget Amelia όταν προσθέτετε το Amelia σε ένα αναδυόμενο παράθυρο.

en: Plugin Activation Error
el: Σφάλμα ενεργοποίησης προσθέτου

en: Plugin has been activated
el: Το πρόσθετο έχει ενεργοποιηθεί

en: Plugin has been deactivated
el: Το πρόσθετο έχει απενεργοποιηθεί

en: Popup Blocker is enabled! To add your appointment to your calendar, please allow popups and add this site to your exception list.
el: Το Popup Blocker είναι ενεργοποιημένο! Για να προσθέσετε το ραντεβού σας στο ημερολόγιό σας, επιτρέψτε τα αναδυόμενα παράθυρα και προσθέστε αυτόν τον ιστότοπο στη λίστα εξαιρέσεων.

en: Popup Heading
el: Εκκρεμεί

en: Popup buttons
el: Κουμπιά αναδυόμενων παραθύρων

en: Popup title
el: Τίτλος αναδυόμενου παραθύρου

en: Preload entities when page loads
el: Προφόρτωση οντοτήτων κατά τη φόρτωση της σελίδας

en: Prepared
el: Προετοιμασμένο

en: Preselect Booking Parameters
el: Προεπιλογή παραμέτρων κράτησης

en: Preselect Current Date
el: Προεπιλογή τρέχουσας ημερομηνίας

en: Preselect the “Subscribe” checkbox
el: Προεπιλέξτε το πλαίσιο ελέγχου «Εγγραφή».

en: Preset Colors
el: Προκαθορισμένα χρώματα

en: Prevent bookings during times marked as busy in the employee's Google Calendar.
el: Αποτρέψτε τις κρατήσεις κατά τις ώρες που έχουν επισημανθεί ως απασχολημένες στο Ημερολόγιο Google του υπαλλήλου.

en: Prevent scheduling conflicts with real-time calendar syncing for every employee.
el: Αποτρέψτε τις συγκρούσεις προγραμματισμού με συγχρονισμό ημερολογίου σε πραγματικό χρόνο για κάθε υπάλληλο.

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview Invoice
el: Προεπισκόπηση τιμολογίου

en: Preview invoice
el: Προεπισκόπηση τιμολογίου

en: Previous range
el: Προηγούμενο εύρος

en: Price
el: Τιμή

en: Price:
el: Τιμή:

en: Price Asc
el: Τιμή Asc

en: Price Ascending
el: Αύξουσα τιμή

en: Price Desc
el: Τιμή Περιγραφή

en: Price Descending
el: Φθίνουσα τιμή

en: Price indicators
el: Δείκτες τιμών

en: Price number of decimals
el: Αριθμός δεκαδικών ψηφίων τιμής

en: Price per Spot
el: Τιμή ανά θέση

en: Price separator
el: Διαχωριστικό τιμών

en: Price symbol position
el: Θέση συμβόλου τιμής

en: Price type
el: Τύπος τιμής

en: Pricing
el: Τιμολόγηση

en: Pricing & duration
el: Τιμές και διάρκεια

en: Pricing by Date range
el: Τιμολόγηση ανά χρονικό διάστημα

en: Pricing by date & time
el: Τιμολόγηση ανά ημερομηνία και ώρα

en: Pricing by date range
el: Τιμολόγηση ανά χρονικό διάστημα

en: Pricing by duration
el: Τιμολόγηση βάσει διάρκειας

en: Pricing by number of people
el: Τιμολόγηση ανά αριθμό ατόμων

en: Pricing by the number of people
el: Τιμολόγηση ανά αριθμό ατόμων

en: Primary
el: Βασικό χρώμα

en: Primary Button Type
el: Κύριος τύπος κουμπιού

en: Primary Gradient
el: Βασική χρωματική διαβάθμιση

en: Primary and state colors
el: Κύρια χρώματα και χρώματα κατάστασης

en: Primary button style
el: Κύριο στυλ κουμπιού

en: Primary color
el: Κύριο χρώμα

en: Primary text
el: Κύριο κείμενο

en: Process payments easily with Square.
el: Επεξεργαστείτε εύκολα τις πληρωμές με το Square.

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Profile
el: Προφίλ

en: Profile data updated successfully
el: Τα δεδομένα προφίλ ενημερώθηκαν με επιτυχία

en: Profile deleted
el: Προφίλ διαγραμμένο

en: Profile has been updated
el: Το προφίλ έχει ενημερωθεί

en: Property name
el: Όνομα ιδιοκτησίας

en: Property value
el: Τιμή ιδιοκτησίας

en: Protect your booking system from bots by integrating reCAPTCHA keys.
el: Προστατέψτε το σύστημα κρατήσεων σας από bots ενσωματώνοντας κλειδιά reCAPTCHA.

en: Provide a simplified, guided booking experience on your website. Customize the design and labels to improve usability and align with your business needs.
el: Προσφέρετε μια απλοποιημένη, καθοδηγούμενη εμπειρία κράτησης στον ιστότοπό σας. Προσαρμόστε το σχεδιασμό και τις ετικέτες για να βελτιώσετε τη χρηστικότητα και να ευθυγραμμίσετε τις ανάγκες της επιχείρησής σας.

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Publish Form
el: Φόρμα δημοσίευσης

en: Purchase code
el: Κωδικός αγοράς

en: Purchase is canceled
el: Η αγορά ακυρώθηκε

en: Purchased
el: Αγοράστηκε

en: Purple
el: Μωβ

en: Qty
el: Ποσότητα:

en: Qty:
el: Ποσότητα:

en: Quantity
el: Μέγιστο πλήθος

en: Quantity Asc
el: Ποσότητα Asc

en: Quantity Desc
el: Περιγραφή ποσότητας

en: Quantity is shared
el: Η ποσότητα είναι κοινή

en: Quantity per location
el: Ποσότητα ανά τοποθεσία

en: Quantity per service
el: Ποσότητα ανά υπηρεσία

en: Queued
el: Σε αναμονή

en: Quickly download all appointment details from the Bookings page, making reporting, analysis, and record-keeping simple and efficient.
el: Κατεβάστε γρήγορα όλες τις λεπτομέρειες των ραντεβού από τη σελίδα «Κρατήσεις», καθιστώντας την αναφορά, την ανάλυση και την τήρηση αρχείων απλή και αποτελεσματική.

en: Radio button
el: Κουμπί επιλογής

en: Random
el: Τυχαία

en: Rate
el: Βαθμολογία

en: Razorpay payment link
el: Σύνδεσμος πληρωμής Razorpay

en: Re-type New Password
el: Επανεισαγωγή νέου κωδικού πρόσβασης

en: Re-type new password
el: Επανεισαγωγή νέου κωδικού πρόσβασης

en: Read more
el: Περισσότερα

en: Recharge
el: Επαναφόρτιση

en: Recharge balance
el: Ανανέωση υπολοίπου

en: Recipient email
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου παραλήπτη

en: Recipient phone
el: Τηλέφωνο παραλήπτη

en: Recurrence
el: Επανάληψη

en: Recurrences
el: Επαναλήψεις

en: Recurring
el: Εισαγωγή εκκρεμών ραντεβού

en: Recurring Appointment
el: Εισαγωγή εκκρεμών ραντεβού

en: Recurring Appointments
el: Εκκρεμή ραντεβού

en: Recurring Appointments:
el: Εκκρεμή ραντεβού

en: Recurring Summary
el: Επαναλαμβανόμενη περίληψη

en: Recurring appointment
el: Επαναλαμβανόμενο ραντεβού

en: Recurring appointment payment
el: Πληρωμή επαναλαμβανόμενων ραντεβού

en: Recurring appointments
el: Επαναλαμβανόμενα ραντεβού

en: Recurring appointments:
el: Επαναλαμβανόμενα ραντεβού:

en: Recurring appointments details
el: Εκκρεμή ραντεβού

en: Recurring appointments setup
el: Ρύθμιση επαναλαμβανόμενων ραντεβού

en: Recurring events
el: Επαναλαμβανόμενα γεγονότα

en: Recurring notification
el: Επαναλαμβανόμενη ειδοποίηση

en: Recurring popup
el: Επαναλαμβανόμενο αναδυόμενο παράθυρο

en: Recurring summary
el: Επαναλαμβανόμενη περίληψη

en: Red
el: Κόκκινο

en: Redirect
el: Ανακατεύθυνση

en: Redirect URI
el: URI ανακατεύθυνσης

en: Redirect URL After Booking
el: Ανακατεύθυνση URL μετά την κράτηση

en: Redirect URL (denied)
el: Ανακατεύθυνση URL (απορρίφθηκε)

en: Redirect URL after Payment
el: Ανακατεύθυνση URL μετά την πληρωμή

en: Redirect URL after booking
el: Ανακατεύθυνση URL μετά την κράτηση

en: Redirect URL after payment
el: Ανακατεύθυνση URL μετά την πληρωμή

en: Redirect URL for successfully approved booking
el: URL ανακατεύθυνσης για επιτυχημένη έγκριση κράτησης

en: Redirect URL for successfully rejected booking
el: URL ανακατεύθυνσης για επιτυχώς απορριφθείσα κράτηση

en: Redirect URL for unsuccessfully approved booking
el: URL ανακατεύθυνσης για μη επιτυχημένη έγκριση κράτησης

en: Redirect URL for unsuccessfully rejected booking
el: URL ανακατεύθυνσης για αποτυχημένη απόρριψη κράτησης

en: Redirect URLs
el: URI ανακατεύθυνσης

en: Redirect page
el: Ανακατεύθυνση σελίδας

en: Reduce no-shows with timely reminders sent automatically
el: Μειώστε τις απουσίες με έγκαιρες υπενθυμίσεις που αποστέλλονται αυτόματα

en: Reflect On
el: Σκεφτείτε το

en: Refund
el: Επιστροφή χρημάτων

en: Refund Transaction
el: Συναλλαγή επιστροφής χρημάτων

en: Refunded
el: Επιστροφή χρημάτων

en: Registration, Telephone Number, Email
el: Εγγραφή, αριθμός τηλεφώνου, διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Reject appointment link
el: Απόρριψη συνδέσμου ραντεβού

en: Rejected
el: Απορρίφθηκε

en: Remaining Amount:
el: Υπόλοιπο ποσό:

en: Remaining of total amount will be paid on site.
el: Το υπόλοιπο του συνολικού ποσού θα καταβληθεί επιτόπου.

en: Remind me when my SMS balance is low
el: Να μου υπενθυμίζεις όταν το υπόλοιπο των SMS μου είναι χαμηλό

en: Remove Apple Calendar busy slots
el: Κατάργηση των απασχολημένων χρονοθυρίδων του Ημερολογίου της Apple

en: Remove Attendee
el: Κατάργηση συμμετέχοντα

en: Remove Google Calendar busy slots
el: Κατάργηση των απασχολημένων χρονοθυρίδων του Ημερολογίου Google

en: Remove Outlook Calendar busy slots
el: Κατάργηση των απασχολημένων χρονοθυρίδων του Ημερολογίου του Outlook

en: Reorder Packages
el: Επαναταξινόμηση πακέτων

en: Reorder Services
el: Επαναταξινόμηση υπηρεσιών

en: Reorder on website
el: Αναδιάταξη στην ιστοσελίδα

en: Reordering packages affects how they are displayed on the website.
el: Η αναδιάταξη των πακέτων επηρεάζει τον τρόπο εμφάνισής τους στον ιστότοπο.

en: Reordering services affects how they are displayed on the website.
el: Η αναδιάταξη των υπηρεσιών επηρεάζει τον τρόπο εμφάνισής τους στον ιστότοπο.

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Repeat:
el: Ετήσια επανάληψη

en: Repeat Appointment
el: Επανάληψη ραντεβού

en: Repeat Event
el: Επανάληψη εκδήλωσης

en: Repeat Every Year
el: Επανάληψη κάθε χρόνο

en: Repeat Yearly
el: Ετήσια επανάληψη

en: Repeat appointment
el: Επανάληψη ραντεβού

en: Repeat event
el: Επανάληψη εκδήλωσης

en: Repeat every
el: Επανάληψη κάθε χρόνο

en: Repeat every year
el: Επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο

en: Repeat new password
el: Επαναλάβετε τον νέο κωδικό πρόσβασης

en: Repeat on
el: Ετήσια επανάληψη

en: Repeat this appointment
el: Ημερομηνία του ραντεβού

en: Repeat yearly
el: Επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Reply-to email
el: Απάντηση σε email

en: Require password for login
el: Απαιτείται κωδικός πρόσβασης για σύνδεση

en: Required
el: Απαραίτητο

en: Required fields: <b>First Name</b> and <b>Last Name</b>.
el: Απαιτούμενα πεδία: <b>Όνομα</b> και <b>Επώνυμο</b>.

en: Reschedule
el: Αναπρογραμματισμός

en: Reschedule appointment
el: Αναπρογραμματισμός ραντεβού

en: Rescheduled
el: Το ραντεβού μεταφέρθηκε

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset Form
el: Επαναφορά φόρμας

en: Reset Password
el: Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Reset form settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων φόρμας

en: Reset password
el: Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Resource
el: Η υπηρεσία έχει διαγραφεί

en: Resource Details
el: Λεπτομέρειες πόρου

en: Resource booking setup
el: Ρύθμιση κράτησης πόρων

en: Resource has been added.
el: Ο πόρος έχει προστεθεί.

en: Resource has been deleted.
el: Ο πόρος έχει διαγραφεί.

en: Resource has been hidden.
el: Ο πόρος έχει κρυφτεί.

en: Resource has been updated.
el: Ο πόρος έχει ενημερωθεί.

en: Resource is now visible.
el: Ο πόρος είναι πλέον ορατός.

en: Resources
el: Οι πελάτες έχουν διαγραφεί

en: Return to Home
el: Επιστροφή στην αρχική σελίδα

en: Returning
el: Παλιοί

en: Revenue
el: Έσοδα

en: Ribbon
el: Κορδέλα

en: Role
el: Ρόλος

en: Roles & permissions
el: Ρόλοι και δικαιώματα

en: Roles settings
el: Ρυθμίσεις ρόλων

en: Rules
el: Κανόνες

en: SMS History
el: Ιστορικό SMS

en: SMS Settings
el: Ρυθμίσεις SMS

en: SMS balance
el: Υπόλοιπο SMS

en: SMS history
el: Ιστορικό SMS

en: SMTP Host
el: Διακομιστής SMTP

en: SMTP Password
el: Κωδικός SMTP

en: SMTP Port
el: Θύρα SMTP

en: SMTP Secure
el: Ασφαλές SMTP

en: SMTP Username
el: Χρήστης SMTP

en: SMTP credentials validation failed. Please check your settings.
el: Η επικύρωση των διαπιστευτηρίων SMTP απέτυχε. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας.

en: Same day
el: Την ίδια μέρα

en: Sandbox mode
el: Λειτουργία Sandbox

en: Sandbox secret key (POSKey)
el: Μυστικό κλειδί Sandbox (POSKey)

en: Sat
el: Σάβ

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save Special Day
el: Αποθήκευση ειδικής ημέρας

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save time and reduce manual work with instant, auto-generated invoices
el: Εξοικονομήστε χρόνο και μειώστε τη χειροκίνητη εργασία με άμεσες, αυτόματα δημιουργούμενες τιμολογίες

en: Save time by automating repeating events instead of creating them manually
el: Εξοικονομήστε χρόνο αυτοματοποιώντας επαναλαμβανόμενες εκδηλώσεις αντί να τις δημιουργείτε χειροκίνητα.

en: Save time with fast, one-click appointment exports
el: Εξοικονομήστε χρόνο με γρήγορες εξαγωγές ραντεβού με ένα κλικ

en: Save time with quick, hassle-free customer data exports
el: Εξοικονομήστε χρόνο με γρήγορες και εύκολη εξαγωγή δεδομένων πελατών

en: Scan
el: Σάρωση

en: Scan E-Ticket
el: Επιλέξτε ώρα

en: Scan e-ticket
el: Σάρωση ηλεκτρονικού εισιτηρίου

en: Schedule
el: Πρόγραμμα

en: Schedule:
el: Πρόγραμμα

en: Schedule setup required
el: Απαιτείται ρύθμιση χρονοδιαγράμματος

en: Scheduled
el: Προγραμματισμένο

en: Scheduled Before Appointment
el: Προγραμματισμένο πριν από το ραντεβού

en: Scheduled Before Event
el: Προγραμματισμένο πριν από το συμβάν

en: Scheduled notification
el: Προγραμματισμένη ειδοποίηση

en: Scope
el: Πεδίο εφαρμογής

en: Scopes
el: Πεδία εφαρμογής

en: Search
el: Αναζήτηση...

en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: Search Coupons
el: Αναζήτηση στα κουπόνια

en: Search Filters
el: Κριτήρια αναζήτησης

en: Search Input Field
el: Email εργαζόμενου

en: Search Resources
el: Αναζήτηση πόρων

en: Search Results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Search Taxes
el: Κριτήρια αναζήτησης

en: Search attendees
el: Αναζήτηση συμμετεχόντων

en: Search booked appointments
el: Αναζήτηση κλεισμένων ραντεβού

en: Search bookings
el: Αναζήτηση κρατήσεων

en: Search customers
el: Αναζήτηση πελατών

en: Search employees
el: Αναζήτηση υπαλλήλων

en: Search events
el: Αναζήτηση εκδηλώσεων

en: Search extras
el: Αναζήτηση πρόσθετων

en: Search features
el: Λειτουργίες αναζήτησης

en: Search for Events
el: Αναζήτηση στα κουπόνια

en: Search for events
el: Αναζήτηση εκδηλώσεων

en: Search integrations
el: Αναζήτηση ενσωματώσεων

en: Search invoices
el: Αναζήτηση τιμολογίων

en: Search locations
el: Θέσεις αναζήτησης

en: Search notifications
el: Ειδοποιήσεις αναζήτησης

en: Search packages
el: Αναζήτηση πακέτων

en: Search services
el: Υπηρεσίες αναζήτησης

en: Second
el: Δεύτερο

en: Second {day}
el: Δεύτερο {day}

en: Secondary
el: Δευτερεύον

en: Secondary Button Type
el: Δευτερεύων τύπος κουμπιού

en: Secondary button style
el: Δευτερεύον στυλ κουμπιού

en: Secondary color
el: Δευτερεύον χρώμα

en: Secondary text
el: Δευτερεύον κείμενο

en: Secret key (POSKey)
el: Μυστικό κλειδί (POSKey)

en: Section
el: Έκπτωση

en: Securely process payments using Stripe.
el: Επεξεργαστείτε με ασφάλεια τις πληρωμές χρησιμοποιώντας το Stripe.

en: Segment
el: Τμήμα

en: Segments
el: Τμήματα

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Select Address
el: Επιλογή διεύθυνσης

en: Select Apple Calendar
el: Επιλέξτε ημερολόγιο

en: Select Box
el: Πλαίσιο επιλογής

en: Select Calendar
el: Επιλέξτε ημερολόγιο

en: Select Catalog View
el: Επιλέξτε προβολή καταλόγου

en: Select Coupon
el: Επιλογή κουπονιού

en: Select Customer
el: Επιλέξτε πελάτη (-ες)

en: Select Customer(s)
el: Επιλέξτε πελάτη (-ες)

en: Select Date
el: Παρακαλώ επιλέξτε ημερομηνία

en: Select Employee
el: Επιλέξτε εργαζόμενο

en: Select Event
el: Επιλογή εκδήλωσης

en: Select Events
el: Επιλέξτε ώρα

en: Select Location
el: Επιλέξτε τοποθεσία

en: Select Package
el: Επιλογή πακέτου

en: Select Repeat Interval
el: Επιλογή διαστήματος επανάληψης

en: Select Repeat Period
el: Επιλέξτε περίοδο επανάληψης

en: Select Service
el: Επιλέξτε υπηρεσία

en: Select Service Category
el: Επιλέξτε κατηγορία υπηρεσιών

en: Select Tag
el: Επιλογή ετικέτας

en: Select Tags
el: Επιλέξτε ώρα

en: Select Tickets
el: Επιλέξτε ώρα

en: Select Time
el: Επιλέξτε ώρα

en: Select View
el: Επιλέξτε προβολή

en: Select WooCommerce product
el: Επιλέξτε προϊόν WooCommerce

en: Select Zoom User
el: Επιλογή χρήστη Zoom

en: Select a placeholder to insert it where your cursor is placed.
el: Επιλέξτε ένα σύμβολο κράτησης θέσης για να το εισαγάγετε στο σημείο όπου βρίσκεται ο κέρσορας.

en: Select at least one option.
el: Επιλέξτε τουλάχιστον μία επιλογή.

en: Select box
el: Πλαίσιο επιλογής

en: Select category
el: Επιλέξτε κατηγορία

en: Select customer, employee and service
el: Επιλέξτε πελάτη, εργαζόμενο και υπηρεσία

en: Select date
el: Επιλέξτε ημερομηνία

en: Select date and time
el: Επιλέξτε πελάτη και υπηρεσία

en: Select delimiter
el: Επιλέξτε διαχωριστικό

en: Select employee
el: Επιλογή υπαλλήλου

en: Select event
el: Επιλογή συμβάντος

en: Select location
el: Επιλέξτε τοποθεσία

en: Select only specific services for this period.<br/>If no services are selected, then all assigned services for this employee<br/>will be available for booking in this period.
el: Επιλέξτε μόνο συγκεκριμένες υπηρεσίες για αυτή την περίοδο.<br/>Εάν δεν επιλεγούν υπηρεσίες, τότε όλες οι υπηρεσίες που έχουν ανατεθεί σε αυτόν τον υπάλληλο<br/>θα είναι διαθέσιμες για κράτηση σε αυτή την περίοδο.

en: Select or Create New
el: Επιλέξτε ή δημιουργήστε μια νέα

en: Select or Create Tag
el: Επιλογή ή δημιουργία ετικέτας

en: Select package
el: Επιλέξτε πακέτο

en: Select placeholder
el: Επιλέξτε placeholder

en: Select service
el: Επιλέξτε υπηρεσία

en: Select specific location for each period.
el: Επιλέξτε συγκεκριμένη τοποθεσία για κάθε περίοδο.

en: Select specific location for this period.
el: Επιλέξτε συγκεκριμένη τοποθεσία για αυτή την περίοδο.

en: Select specific services for each period.
el: Επιλέξτε συγκεκριμένες υπηρεσίες για κάθε περίοδο.

en: Select the Appointment Time
el: Επιλέξτε την ώρα του ραντεβού

en: Select the Extras you'd like
el: Επιλέξτε τα πρόσθετα που επιθυμείτε

en: Select the WooCommerce product that will be used for this package.
el: Επιλέξτε το προϊόν WooCommerce που θα χρησιμοποιηθεί για αυτό το πακέτο.

en: Select the action that will trigger the event for tracking.
el: Επιλέξτε την ενέργεια που θα ενεργοποιήσει το συμβάν για παρακολούθηση.

en: Select the employee who will be added as the organizer of the Google/Outlook/Apple Calendar event. Employees selected under Staff will be added as guests.
el: Επιλέξτε τον υπάλληλο που θα προστεθεί ως διοργανωτής της εκδήλωσης στο ημερολόγιο Google/Outlook/Apple. Οι υπάλληλοι που έχουν επιλεγεί στην ενότητα Προσωπικό θα προστεθούν ως καλεσμένοι.

en: Select the events this coupon can be used for.
el: Επιλέξτε τις εκδηλώσεις για τις οποίες μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό το κουπόνι.

en: Select the number of tickets that you want to book for each ticket type
el: Επιλέξτε τον αριθμό των εισιτηρίων που θέλετε να κλείσετε για κάθε τύπο εισιτηρίου.

en: Select the packages this coupon can be used for.
el: Επιλέξτε τα πακέτα για τα οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό το κουπόνι.

en: Select the services this coupon can be used for.
el: Επιλέξτε τις υπηρεσίες για τις οποίες μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό το κουπόνι.

en: Select this Employee
el: Επιλέξτε αυτόν τον υπάλληλο

en: Select this employee
el: Επιλέξτε αυτόν τον υπάλληλο

en: Select tickets
el: Επιλογή εισιτηρίων

en: Select your Square Location
el: Επιλέξτε την τοποθεσία σας στο Square

en: Selected
el: Επιλεγμένα

en: Selected Customers
el: Επιλεγμένοι πελάτες

en: Selected date background
el: Επιλεγμένο φόντο ημερομηνίας

en: Selected date text
el: Επιλεγμένο κείμενο ημερομηνίας

en: Selected extras
el: Επιλεγμένα πρόσθετα

en: Selected extras details
el: Επιλέξτε τα πρόσθετα που επιθυμείτε

en: Selected services
el: Επιλεγμένες υπηρεσίες

en: Semicolon (;)
el: Ερωτηματικό (;)

en: Send
el: Αποστολή

en: Send Access Link
el: Αποστολή συνδέσμου πρόσβασης

en: Send ICS file for approved bookings
el: Αποστολή αρχείου ICS για εγκεκριμένες κρατήσεις

en: Send ICS file for pending bookings
el: Αποστολή αρχείου ICS για εκκρεμείς κρατήσεις

en: Send Reset Link
el: Αποστολή συνδέσμου επαναφοράς

en: Send access link
el: Αποστολή συνδέσμου πρόσβασης

en: Send after appointment
el: Αποστολή μετά το ραντεβού

en: Send after event
el: Αποστολή μετά το συμβάν

en: Send all SMS messages to additional numbers
el: Αποστολή όλων των μηνυμάτων SMS σε επιπλέον αριθμούς

en: Send all notifications to additional addresses
el: Αποστολή όλων των ειδοποιήσεων σε επιπλέον διευθύνσεις

en: Send appointment notifications directly via WhatsApp.
el: Αποστολή ειδοποιήσεων ραντεβού απευθείας μέσω WhatsApp.

en: Send at
el: Αποστολή στις

en: Send custom fields info for each customer separately
el: Αποστολή πληροφοριών προσαρμοσμένων πεδίων για κάθε πελάτη ξεχωριστά

en: Send event invitation email
el: Αποστολή email πρόσκλησης σε εκδήλωση

en: Send invoice
el: Αποστολή τιμολογίου

en: Send invoice to customer by default
el: Αποστολή τιμολογίου στον πελάτη από προεπιλογή

en: Send only this notification
el: Αποστολή μόνο αυτής της ειδοποίησης

en: Send personalized email and SMS notifications tailored to your business.
el: Στείλτε εξατομικευμένες ειδοποιήσεις μέσω email και SMS, προσαρμοσμένες στις ανάγκες της επιχείρησής σας.

en: Send smart, personalized notifications your way
el: Στείλτε έξυπνες, εξατομικευμένες ειδοποιήσεις με τον δικό σας τρόπο

en: Send test
el: Αποστολή δοκιμής

en: Send to e-mail
el: Αποστολή δοκιμαστικού email

en: Send your customer data to Mailchimp quickly and effortlessly.
el: Στείλτε τα δεδομένα των πελατών σας στο Mailchimp γρήγορα και εύκολα.

en: Sender ID must be between 3 and 11 characters
el: Το αναγνωριστικό αποστολέα πρέπει να έχει μήκος μεταξύ 3 και 11 χαρακτήρων.

en: Sender email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο αποστολέα

en: Sender name
el: Όνομα αποστολέα

en: Sent
el: Δυστυχώς αντιμετωπίσαμε σφάλμα διακομιστή και το email σας δεν έχει αποσταλεί.

en: Separate-row export
el: Εξαγωγή ξεχωριστών σειρών

en: Service
el: Υπηρεσία

en: Service/Event
el: Υπηρεσία/Εκδήλωση

en: Service Asc
el: Υπηρεσία Asc

en: Service Categories
el: Κατηγορίες υπηρεσιών

en: Service Category
el: Κατηγορία υπηρεσιών

en: Service Desc
el: Περιγραφή υπηρεσίας

en: Service ID
el: Αναγνωριστικό υπηρεσίας

en: Service Info
el: Πληροφορίες υπηρεσίας

en: Service Input Field
el: Email εργαζόμενου

en: Service Price
el: Τιμή υπηρεσίας

en: Service Selection
el: Επιλογή υπηρεσίας

en: Service Subtotal
el: Υπηρεσία Υποσύνολο

en: Service badge
el: Σήμα υπηρεσίας

en: Service capacity
el: Χωρητικότητα υπηρεσιών

en: Service category
el: Κατηγορία υπηρεσιών

en: Service count
el: Αριθμός υπηρεσιών

en: Service description
el: Περιγραφή υπηρεσίας

en: Service details
el: Λεπτομέρειες υπηρεσίας

en: Service duration
el: Διάρκεια υπηρεσίας

en: Service employees list
el: Λίστα υπαλλήλων υπηρεσιών

en: Service filter
el: Φίλτρο υπηρεσιών

en: Service has been added.
el: Η υπηρεσία έχει προστεθεί.

en: Service has been deleted.
el: Η υπηρεσία έχει διαγραφεί.

en: Service has been hidden.
el: Η υπηρεσία έχει αποκρυφτεί.

en: Service has been updated.
el: Η υπηρεσία έχει ενημερωθεί.

en: Service info
el: Πληροφορίες υπηρεσίας

en: Service information
el: Διάρκεια υπηρεσίας

en: Service is now visible.
el: Η υπηρεσία είναι πλέον ορατή.

en: Service location
el: Τοποθεσία υπηρεσίας

en: Service name
el: Όνομα υπηρεσίας

en: Service or event description
el: Περιγραφή υπηρεσίας ή εκδήλωσης

en: Service or event name
el: Όνομα υπηρεσίας ή εκδήλωσης

en: Service packages overview
el: Επισκόπηση πακέτων υπηρεσιών

en: Service price
el: Κόστος υπηρεσίας

en: Service selection
el: Επιλογή υπηρεσίας

en: Service subtotal
el: Υπηρεσία υποσύνολο

en: Services
el: Υπηρεσίες

en: Services & categories setup
el: Ρύθμιση υπηρεσιών και κατηγοριών

en: Services Asc
el: Υπηρεσίες Asc

en: Services Desc
el: Περιγραφή υπηρεσιών

en: Services and packages overview
el: Επισκόπηση υπηρεσιών και πακέτων

en: Services have been reordered.
el: Οι υπηρεσίες έχουν αναδιαταχθεί.

en: Services list, Appointments
el: Λίστα υπηρεσιών, Ραντεβού

en: Services overview
el: Επισκόπηση υπηρεσιών

en: Services setup
el: Ρύθμιση υπηρεσιών

en: Set ICS file description
el: Ορισμός περιγραφής αρχείου ICS

en: Set Limit
el: Ορισμός ορίου

en: Set Minimum
el: Ορισμός ελάχιστου

en: Set Password
el: Ορισμός κωδικού πρόσβασης

en: Set a maximum number of people a customer can add when booking.
el: Ορίστε τον μέγιστο αριθμό ατόμων που μπορεί να προσθέσει ένας πελάτης κατά την κράτηση.

en: Set coupons to be case insensitive
el: Ρύθμιση κουπονιών ώστε να μην διακρίνουν μεταξύ κεφαλαίων και μικρών γραμμάτων

en: Set different prices for specific days, times, or custom dates.
el: Ορίστε διαφορετικές τιμές για συγκεκριμένες ημέρες, ώρες ή προσαρμοσμένες ημερομηνίες.

en: Set dynamic pricing for services based on various conditions.
el: Ορίστε δυναμική τιμολόγηση για υπηρεσίες με βάση διάφορες συνθήκες.

en: Set event period first to enable pricing by date range.
el: Ορίστε πρώτα την περίοδο του συμβάντος για να ενεργοποιήσετε την τιμολόγηση ανά ημερομηνία.

en: Set flexible ticket pricing with categories and date-based ranges to maximize accessibility and revenue.
el: Ορίστε ευέλικτες τιμές εισιτηρίων με κατηγορίες και εύρη ημερομηνιών για να μεγιστοποιήσετε την προσβασιμότητα και τα έσοδα.

en: Set general settings
el: Ορισμός γενικών ρυθμίσεων

en: Set individual time zones for employees so availability and bookings are shown correctly for clients worldwide.
el: Ορίστε ξεχωριστές ζώνες ώρας για τους υπαλλήλους, ώστε η διαθεσιμότητα και οι κρατήσεις να εμφανίζονται σωστά για τους πελάτες σε όλο τον κόσμο.

en: Set metadata and description
el: Ορίστε τα μεταδεδομένα και την περιγραφή

en: Set minimum
el: Ορισμός ελάχιστου

en: Set new password
el: Ορισμός νέου κωδικού πρόσβασης

en: Set options, colors and labels for booking form
el: Ορίστε τις επιλογές, τα χρώματα και τις ετικέτες για τη φόρμα κράτησης

en: Set password
el: Ορισμός κωδικού πρόσβασης

en: Set pricing based on the number of people in the booking.
el: Ορίστε τις τιμές με βάση τον αριθμό των ατόμων στην κράτηση.

en: Set the description that will appear in the calendar event. You can use placeholders available on the Notifications page.
el: Ορίστε την περιγραφή που θα εμφανίζεται στο συμβάν του ημερολογίου. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τους διαθέσιμους χαρακτήρες κράτησης θέσης στη σελίδα Ειδοποιήσεις.

en: Set the event period first to enable pricing by date range.
el: Ορίστε πρώτα την περίοδο του συμβάντος για να ενεργοποιήσετε την τιμολόγηση ανά ημερομηνία.

en: Set the maximum number of busy events retrieved from calendar to block bookings in Amelia.
el: Ορίστε τον μέγιστο αριθμό απασχολημένων εκδηλώσεων που ανακτώνται από το ημερολόγιο για να αποκλείσετε κρατήσεις στο Amelia.

en: Set the maximum number of people allowed per appointment for this service.
el: Ορίστε τον μέγιστο αριθμό ατόμων που επιτρέπονται ανά ραντεβού για αυτήν την υπηρεσία.

en: Set the minimum number of people required per appointment for this service.
el: Ορίστε τον ελάχιστο αριθμό ατόμων που απαιτείται ανά ραντεβού για αυτήν την υπηρεσία.

en: Set the number of approved bookings after which the customer will automatically receive the coupon in a notification. Note: To enable this, the coupon placeholder must be included in the notification template.
el: Ορίστε τον αριθμό των εγκεκριμένων κρατήσεων μετά τον οποίο ο πελάτης θα λάβει αυτόματα το κουπόνι σε μια ειδοποίηση. Σημείωση: Για να ενεργοποιήσετε αυτήν τη λειτουργία, ο χώρος κράτησης του κουπονιού πρέπει να περιλαμβάνεται στο πρότυπο ειδοποίησης.

en: Set the time before the appointment when customers<br/>will not be able to cancel the appointment.
el: Ορίστε πόσο χρόνο πριν από το ραντεβού οι πελάτες δεν θα μπορούν να το ακυρώσουν.

en: Set the title that will appear in the calendar event. You can use placeholders available on the Notifications page.
el: Ορίστε τον τίτλο που θα εμφανίζεται στο συμβάν του ημερολογίου. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τους διαθέσιμους χαρακτήρες κράτησης θέσης στη σελίδα Ειδοποιήσεις.

en: Set this option if you want to limit the number of appointments that an employee can have daily no matter how many appointments ‘fit’ inside the working hours
el: Ορίστε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να περιορίσετε τον αριθμό των ραντεβού που μπορεί να έχει ένας υπάλληλος καθημερινά, ανεξάρτητα από τον αριθμό των ραντεβού που «χωράνε» εντός των ωρών εργασίας.

en: Set up
el: Ρύθμιση

en: Set up Calendar layout and Recurring popup options
el: Ρύθμιση της διάταξης του ημερολογίου και των επιλογών επαναλαμβανόμενων αναδυόμενων παραθύρων

en: Set up Content, Buttons and Labels
el: Ρύθμιση περιεχομένου, κουμπιών και ετικετών

en: Set up Employees selection options
el: Email εργαζόμενου

en: Set up Labels and Buttons
el: Ρύθμιση ετικετών και κουμπιών

en: Set up Location, Images, Filters, Capacity, Price, and Status visibility options
el: Ρυθμίστε τις επιλογές ορατότητας για την τοποθεσία, τις εικόνες, τα φίλτρα, τη χωρητικότητα, την τιμή και την κατάσταση.

en: Set up Locations selection options
el: Ρύθμιση επιλογών επιλογής τοποθεσιών

en: Set up Package detailed view
el: Ρύθμιση λεπτομερούς προβολής πακέτου

en: Set up Service detailed view
el: Στοιχεία υπηρεσίας

en: Set up Services, Locations, Employees selection options
el: Ρύθμιση επιλογών υπηρεσιών, τοποθεσιών, υπαλλήλων

en: Set up Services and Packages view
el: Ρύθμιση προβολής υπηρεσιών και πακέτων

en: Set up Services selection options
el: Στοιχεία υπηρεσίας

en: Set up Services view
el: Υπηρεσία Stripe

en: Set up Sidebar visibility and its content
el: Ρύθμιση της ορατότητας της πλευρικής στήλης και του περιεχομένου της

en: Set up button type and labels
el: Ρύθμιση τύπου κουμπιού και ετικετών

en: Set up button types and labels
el: Ρύθμιση τύπων κουμπιών και ετικετών

en: Set up categories cards
el: Ρύθμιση καρτών κατηγοριών

en: Set up display options and labels
el: Ρύθμιση επιλογών εμφάνισης και ετικετών

en: Set up labels
el: Ρύθμιση ετικετών

en: Set up labels and buttons
el: Ρύθμιση ετικετών και κουμπιών

en: Set up staff, location, gallery and other event information visibility
el: Ρύθμιση της ορατότητας των πληροφοριών σχετικά με το προσωπικό, την τοποθεσία, τη γκαλερί και άλλες πληροφορίες για την εκδήλωση

en: Set up visibility, button type and labels
el: Ρύθμιση ορατότητας, τύπου κουμπιού και ετικετών

en: Set up visibility and labels
el: Ρύθμιση ορατότητας και ετικετών

en: Set up visibility and labels of ticket selection
el: Ρύθμιση ορατότητας και ετικετών επιλογής εισιτηρίων

en: Set your Google Map API Key in General Settings
el: Ορίστε το κλειδί API του Google Map στις Γενικές ρυθμίσεις

en: Set your company working hours. This schedule will be used for all new employees, however you can customize schedule for each employee later.
el: Ορίστε τις ώρες εργασίας της εταιρείας σας. Αυτό το πρόγραμμα θα χρησιμοποιείται για όλους τους νέους υπαλλήλους, ωστόσο μπορείτε να προσαρμόσετε το πρόγραμμα για κάθε υπάλληλο αργότερα.

en: Setting up days off
el: Ρύθμιση ημερών αδείας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις έχουν αποθηκευτεί.

en: Shared
el: Κοινόχρηστο

en: Shared Pool
el: Κοινόχρηστη ομάδα

en: Shared capacity across services
el: Κοινή χωρητικότητα μεταξύ υπηρεσιών

en: Shared category capacity
el: Κοινή χωρητικότητα κατηγορίας

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show Add To Calendar option to customers
el: Εμφάνιση της επιλογής Προσθήκη στο ημερολόγιο στους πελάτες

en: Show All
el: Εμφάνιση όλων

en: Show All Periods
el: Εμφάνιση όλων των περιόδων

en: Show Less Periods
el: Εμφάνιση λιγότερων περιόδων

en: Show Type
el: Εμφάνιση τύπου

en: Show all categories
el: Εμφάνιση όλων των κατηγοριών

en: Show all employees
el: Εμφάνιση όλων των υπαλλήλων

en: Show all events
el: Εμφάνιση όλων των εκδηλώσεων

en: Show all locations
el: Εμφάνιση όλων των τοποθεσιών

en: Show all packages
el: Εμφάνιση όλων των πακέτων

en: Show all services
el: Εμφάνιση όλων των υπηρεσιών

en: Show all tags
el: Εμφάνιση όλων των ετικετών

en: Show booking slots in client's time zone
el: Εμφάνιση διαθέσιμων ωρών κράτησης στη ζώνη ώρας του πελάτη

en: Show bookings
el: Εμφάνιση κρατήσεων

en: Show catalog of all categories
el: Εμφάνιση καταλόγου όλων των κατηγοριών

en: Show checkout form
el: Εμφάνιση φόρμας ολοκλήρωσης αγοράς

en: Show coupon
el: Εμφάνιση κουπονιού

en: Show customer information form
el: Εμφάνιση φόρμας πληροφοριών πελάτη

en: Show employee
el: Εμφάνιση υπαλλήλου

en: Show event
el: Εμφάνιση εκδήλωσης

en: Show event on site
el: Εμφάνιση εκδήλωσης στον ιστότοπο

en: Show from date
el: Εμφάνιση από ημερομηνία

en: Show in Amelia Popup
el: Εμφάνιση στο αναδυόμενο παράθυρο Amelia

en: Show less
el: Εμφάνιση λιγότερων

en: Show location
el: Εμφάνιση τοποθεσίας

en: Show more
el: Εμφάνιση περισσότερων

en: Show more ({count})
el: Εμφάνιση περισσότερων ({count})

en: Show on website
el: Εμφάνιση στον ιστότοπο

en: Show package
el: Εμφάνιση πακέτου

en: Show recurring events
el: Εμφάνιση επαναλαμβανόμενων συμβάντων

en: Show resource
el: Εμφάνιση πόρου

en: Show service
el: Εμφάνιση υπηρεσίας

en: Show single Event details on the page
el: Εμφάνιση λεπτομερειών για μεμονωμένο συμβάν στη σελίδα

en: Show specific categories
el: Εμφάνιση συγκεκριμένων κατηγοριών

en: Show specific category
el: Εμφάνιση συγκεκριμένης κατηγορίας

en: Show specific package
el: Εμφάνιση συγκεκριμένου πακέτου

en: Show specific packages
el: Εμφάνιση συγκεκριμένων πακέτων

en: Show specific service
el: Εμφάνιση συγκεκριμένης υπηρεσίας

en: Show specific services
el: Εμφάνιση συγκεκριμένων υπηρεσιών

en: Show tag
el: Εμφάνιση ετικέτας

en: Show tax
el: Εμφάνιση φόρου

en: Show waiting list after booking is full
el: Εμφάνιση λίστας αναμονής μετά την πλήρωση των κρατήσεων

en: Showcase your services in stylish card layouts. Easily organize them by category and tailor the appearance to match your brand.
el: Προβάλετε τις υπηρεσίες σας με κομψές διατάξεις καρτών. Οργανώστε τις εύκολα ανά κατηγορία και προσαρμόστε την εμφάνισή τους ώστε να ταιριάζουν με το εμπορικό σήμα σας.

en: Showing
el: Εμφάνιση

en: Sidebar
el: Πλαϊνή στήλη

en: Sidebar area
el: Περιοχή πλευρικής στήλης

en: Sidebar visibility
el: Ορατότητα πλευρικής στήλης

en: Sign In
el: Σύνδεση

en: Sign In to Mailchimp
el: Κουμπιά επιλογής

en: Sign Out of Mailchimp
el: Αποσύνδεση από το Mailchimp

en: Sign in
el: Σύνδεση

en: Sign in as
el: Συνδεθείτε ως

en: Sign in with Google
el: Σύνδεση με το Google

en: Sign in with Microsoft
el: Σύνδεση με Microsoft

en: Sign in with Outlook
el: Σύνδεση με το Outlook

en: Sign out from Google
el: Αποσύνδεση από το Google

en: Sign out from Outlook
el: Αποσύνδεση από το Outlook

en: Sign up
el: Εγγραφή

en: Simple, secure payments powered by Barion.
el: Απλές, ασφαλείς πληρωμές με την υποστήριξη της Barion.

en: Simplify communication with customizable messages for both customers and employees
el: Απλοποιήστε την επικοινωνία με προσαρμόσιμα μηνύματα τόσο για τους πελάτες όσο και για τους υπαλλήλους

en: Simplify financial management with easy, one-click transaction exports
el: Απλοποιήστε τη διαχείριση των οικονομικών σας με την εύκολη εξαγωγή συναλλαγών με ένα κλικ

en: Simplify scheduling with individual availability, working hours, and assignments
el: Απλοποιήστε τον προγραμματισμό με ατομική διαθεσιμότητα, ώρες εργασίας και αναθέσεις

en: Simplify scheduling with recurring events
el: Απλοποιήστε τον προγραμματισμό με επαναλαμβανόμενα συμβάντα

en: Single-row export
el: Εξαγωγή μίας σειράς

en: Single Ticket
el: Ενιαίο εισιτήριο

en: Single booking
el: Μονή κράτηση

en: Skip Categories step
el: Κατηγορίες

en: Skip Import
el: Παράλειψη εισαγωγής

en: Skip packages and continue with the selected service
el: Παράλειψη πακέτων και συνέχιση με την επιλεγμένη υπηρεσία

en: Skip setup
el: Παράλειψη ρύθμισης

en: Slot end time
el: Ώρα λήξης θέσης

en: Social login
el: Κοινωνική σύνδεση

en: Social login setup
el: Ρύθμιση κοινωνικής σύνδεσης

en: Some employees assigned to this event are not connected to Zoom. Please go to their profiles and connect them to Zoom to use this integration properly.
el: Ορισμένοι υπάλληλοι που έχουν ανατεθεί σε αυτήν την εκδήλωση δεν είναι συνδεδεμένοι στο Zoom. Μεταβείτε στα προφίλ τους και συνδέστε τους στο Zoom για να χρησιμοποιήσετε σωστά αυτήν την ενσωμάτωση.

en: Some employees assigned to this service are not connected to Zoom. Please go to their profiles and connect them to Zoom to use this integration properly.
el: Ορισμένοι υπάλληλοι που έχουν ανατεθεί σε αυτήν την υπηρεσία δεν είναι συνδεδεμένοι στο Zoom. Μεταβείτε στα προφίλ τους και συνδέστε τους στο Zoom για να χρησιμοποιήσετε σωστά αυτήν την ενσωμάτωση.

en: Some of the desired slots are busy. We offered you the nearest time slots instead.
el: Ορισμένες από τις επιθυμητές θέσεις είναι κατειλημμένες. Σας προσφέρουμε τις πλησιέστερες διαθέσιμες θέσεις.

en: Some payment methods cannot be used together due to compatibility rules
el: Ορισμένοι τρόποι πληρωμής δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν μαζί λόγω κανόνων συμβατότητας.

en: Some records have an incorrect format.
el: Ορισμένες εγγραφές έχουν λανθασμένη μορφή.

en: Sorry, there was an error creating a payment link. Please try again later.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία της πληρωμής σας. Παρακαλώ ξαναδοκιμάστε αργότερα.

en: Sorry, there was an error processing your payment. Please try again later.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία της πληρωμής σας. Παρακαλώ ξαναδοκιμάστε αργότερα.

en: Sorry, there was an error while adding booking to WooCommerce cart.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσθήκη της κράτησης στο καλάθι του WooCommerce.

en: Sort
el: Ταξινόμηση

en: Space-comma
el: Κενό-κόμμα

en: Space-dot
el: Κενό-τελεία

en: Special Days
el: Ειδικές ημέρες

en: Special characters are not allowed
el: Δεν επιτρέπονται ειδικοί χαρακτήρες

en: Special days
el: Ειδικές ημέρες

en: Special days setup
el: Ρύθμιση ειδικών ημερών

en: Specific Date
el: Συγκεκριμένη ημερομηνία

en: Specific Date & Time
el: Ημερομηνία & ώρα του ραντεβού

en: Specific date
el: Συγκεκριμένη ημερομηνία

en: Specific date & time
el: Συγκεκριμένη ημερομηνία και ώρα

en: Spots
el: Σημεία

en: Spots capacity
el: Διαθεσιμότητα

en: Square
el: Τετράγωνο

en: Square account successfully disconnected
el: Ο λογαριασμός Square αποσυνδέθηκε με επιτυχία

en: Square payment link
el: Σύνδεσμος πληρωμής Square

en: Staff
el: Προσωπικό

en: Standard Account
el: Τυπικός λογαριασμός

en: Start
el: Έναρξη

en: Start Date
el: Ώρα έναρξης

en: Start Scanner
el: Ώρα έναρξης

en: Start Time
el: Ώρα έναρξης

en: Start Zoom
el: Έναρξη μεγέθυνσης

en: Start Zoom Meeting
el: Έναρξη συνάντησης Zoom

en: Start by clicking the add custom field button
el: Ξεκινήστε κάνοντας κλικ στο κουμπί «Προσθήκη προσαρμοσμένου πεδίου».

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Start scanner
el: Έναρξη σάρωσης

en: Start time
el: Ώρα έναρξης

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status Asc
el: Κατάσταση Asc

en: Status Desc
el: Κατάσταση Περιγραφή

en: Stay compliant with ease through consistent, reliable tax handling across your business
el: Διατηρήστε εύκολα τη συμμόρφωση με συνεπή και αξιόπιστη διαχείριση των φόρων σε όλη την επιχείρησή σας.

en: Stay connected with WhatsApp notifications
el: Μείνετε συνδεδεμένοι με τις ειδοποιήσεις WhatsApp

en: Stay organized with export files ready for analysis or external tools
el: Διατηρήστε την οργάνωσή σας με αρχεία εξαγωγής έτοιμα για ανάλυση ή εξωτερικά εργαλεία

en: Step-By-Step Booking Wizard gives your customers the option to choose everything about the booking in a few steps
el: Ο Οδηγός βήμα προς βήμα για κρατήσεις δίνει στους πελάτες σας τη δυνατότητα να επιλέξουν όλα τα στοιχεία της κράτησης σε λίγα μόνο βήματα.

en: Step-by-Step booking view guides the customers through several steps in order to make their bookings.
el: Η προβολή της κράτησης βήμα προς βήμα καθοδηγεί τους πελάτες σε διάφορα βήματα για να πραγματοποιήσουν τις κρατήσεις τους.

en: Step-by-step
el: Βήμα προς βήμα

en: Step-by-step booking form guide
el: Οδηγός βήμα προς βήμα για τη φόρμα κράτησης

en: Step 1
el: Βήμα 1

en: Step 2
el: Βήμα 2

en: Step 3
el: Βήμα 3

en: Step 4
el: Βήμα 4

en: Step Booking
el: Βήμα Κράτηση

en: Step By Step Booking Form
el: Βήμα προς βήμα φόρμα κράτησης

en: Step Popups
el: Αναδυόμενα παράθυρα βημάτων

en: Step content
el: Περιεχόμενο βήματος

en: Step header
el: Επικεφαλίδα βήματος

en: Step heading
el: Επικεφαλίδα βήματος

en: Step info tab
el: Καρτέλα πληροφοριών βημάτων

en: Step message
el: Μήνυμα βήματος

en: Step pagination
el: Σελιοποίηση βημάτων

en: Step tickets tab
el: Καρτέλα εισιτηρίων βημάτων

en: Steps
el: Βήματα

en: Steps order
el: Σειρά βημάτων

en: Stop Scanner
el: Διακοπή σάρωσης

en: Stop scanner
el: Διακοπή σαρωτή

en: Streamline operations with one central place to manage all resources across your business
el: Απλοποιήστε τις λειτουργίες με ένα κεντρικό σημείο για τη διαχείριση όλων των πόρων της επιχείρησής σας

en: Streamline virtual meetings by integrating popular meeting platforms directly into bookings.
el: Βελτιστοποιήστε τις εικονικές συναντήσεις ενσωματώνοντας δημοφιλείς πλατφόρμες συναντήσεων απευθείας στις κρατήσεις.

en: Stripe Account
el: Stripe

en: Stripe Connect
el: Σύνδεση

en: Stripe payment link
el: Σύνδεσμος πληρωμής Stripe

en: Studios
el: Στούντιο

en: Sub Steps
el: Υποβήματα

en: Sub step title
el: Τίτλος υποβήματος

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject placeholders
el: Θέσεις κράτησης θέματος

en: Subscribe to our mailing list
el: Εγγραφείτε στη λίστα αλληλογραφίας μας

en: Subtotal
el: Μερικό σύνολο

en: Subtotal:
el: Μερικό σύνολο:

en: Success
el: Επιτυχία

en: Successful cancellation redirect URL
el: Επιτυχής ακύρωση URL ανακατεύθυνσης

en: Successfully added booking
el: Η κράτηση προστέθηκε με επιτυχία

en: Suggest closest available date
el: Προτείνετε την πλησιέστερη διαθέσιμη ημερομηνία

en: Suggest customers to add an appointment to their calendar when booking is finalized.
el: Προτείνετε στους πελάτες να προσθέσουν ένα ραντεβού στο ημερολόγιό τους όταν ολοκληρωθεί η κράτηση.

en: Suggest next available date
el: Προτείνετε την επόμενη διαθέσιμη ημερομηνία

en: Suggest previous available date
el: Προτείνετε προηγούμενη διαθέσιμη ημερομηνία

en: Sum of payments
el: Άθροισμα πληρωμών

en: Summary
el: Περίληψη

en: Summary segment
el: Σύνοψη τμήματος

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Support Amelia by displaying a backlink
el: Υποστηρίξτε την Amelia εμφανίζοντας έναν σύνδεσμο προς την ιστοσελίδα της.

en: Support deeper insights by using exported data for analysis and reporting
el: Υποστηρίξτε βαθύτερες αναλύσεις χρησιμοποιώντας εξαγόμενα δεδομένα για ανάλυση και αναφορά

en: Support external workflows by seamlessly moving financial records into other systems
el: Υποστήριξη εξωτερικών ροών εργασίας με την απρόσκοπτη μεταφορά οικονομικών αρχείων σε άλλα συστήματα

en: Switch Camera
el: Αλλαγή κάμερας

en: Sync with
el: Συγχρονισμός με

en: Sync your Stripe Connect account for effortless payments and seamless payouts.
el: Συγχρονίστε τον λογαριασμό σας στο Stripe Connect για εύκολη διεκπεραίωση πληρωμών και απρόσκοπτες εκταμιεύσεις.

en: Sync your and your employee's personal and professional events by connection Outlook calendars.
el: Συγχρονίστε τα προσωπικά και επαγγελματικά σας γεγονότα και αυτά των υπαλλήλων σας συνδέοντας τα ημερολόγια του Outlook.

en: Sync your and your employees' personal and professional events by connecting Google calendars.
el: Συγχρονίστε τα προσωπικά και επαγγελματικά σας γεγονότα και αυτά των υπαλλήλων σας συνδέοντας τα ημερολόγια Google.

en: Sync your schedule with your personal Apple Calendar to prevent double bookings.
el: Συγχρονίστε το πρόγραμμά σας με το προσωπικό σας ημερολόγιο Apple για να αποφύγετε διπλές κρατήσεις.

en: Sync your schedule with your personal Google Calendar to prevent double bookings.
el: Συγχρονίστε το πρόγραμμά σας με το προσωπικό σας Ημερολόγιο Google για να αποφύγετε διπλές κρατήσεις.

en: Sync your schedule with your personal Outlook Calendar to prevent double bookings.
el: Συγχρονίστε το πρόγραμμά σας με το προσωπικό σας ημερολόγιο Outlook για να αποφύγετε διπλές κρατήσεις.

en: Tab title
el: Τίτλος καρτέλας

en: Table settings have been updated.
el: Οι ρυθμίσεις του πίνακα έχουν ενημερωθεί.

en: Tabs (All / Packages / Services)
el: Καρτέλες (Όλα / Πακέτα / Υπηρεσίες)

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Tax
el: Φόρος

en: Tax amount
el: Ποσό φόρου

en: Tax details
el: Λεπτομέρειες φόρου

en: Tax has been added.
el: Προστέθηκε φόρος.

en: Tax has been deleted.
el: Ο φόρος έχει διαγραφεί.

en: Tax has been hidden.
el: Ο φόρος έχει κρυφτεί.

en: Tax has been updated.
el: Ο φόρος έχει ενημερωθεί.

en: Tax is now visible.
el: Ο φόρος είναι πλέον ορατός.

en: Tax rate
el: Φορολογικός συντελεστής

en: Tax rate name
el: Όνομα φορολογικού συντελεστή

en: Tax setup
el: Ρύθμιση φόρων

en: Tax will be excluded from price calculation and showed separately.
el: Ο φόρος θα εξαιρείται από τον υπολογισμό της τιμής και θα εμφανίζεται ξεχωριστά.

en: Tax will be included in price calculation.
el: Ο φόρος θα συμπεριληφθεί στον υπολογισμό της τιμής.

en: Taxes
el: Φόροι

en: Taxes overview
el: Επισκόπηση φόρων

en: Template name
el: Όνομα προτύπου

en: Test API key
el: Δοκιμαστικό κλειδί API

en: Test SMS
el: Δοκιμαστικό SMS

en: Test SMS sent successfully.
el: Το δοκιμαστικό SMS αποστάληκε με επιτυχία.

en: Test WhatsApp
el: Δοκιμή WhatsApp

en: Test WhatsApp message sent successfully
el: Δοκιμαστικό μήνυμα WhatsApp αποσταλεί με επιτυχία

en: Test client ID
el: Δοκιμαστικό αναγνωριστικό πελάτη

en: Test email
el: Δοκιμαστικό email

en: Test email sent successfully.
el: Το δοκιμαστικό email αποστάληκε με επιτυχία.

en: Test mode
el: Λειτουργία δοκιμής

en: Test publishable key
el: Δοκιμαστικό κλειδί δημοσίευσης

en: Test secret
el: Μυστικό δοκιμής

en: Test secret Key
el: Δοκιμαστικό μυστικό κλειδί

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Mode
el: Λειτουργία κειμένου

en: Text area
el: Περιοχή κειμένου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text color on background
el: Χρώμα κειμένου στο φόντο

en: Text content
el: Περιεχόμενο κειμένου

en: Thank you! Your booking is completed.
el: Ευχαριστούμε! Η κράτησή σας έχει ολοκληρωθεί.

en: Thank you! Your booking is completed and now is pending confirmation.
el: Ευχαριστούμε! Η κράτησή σας έχει ολοκληρωθεί και περιμένει έγκριση.

en: The appointment can't be rescheduled.
el: Η συνάντηση δεν μπορεί να αναπρογραμματιστεί.

en: The coupon field is mandatory
el: Το πεδίο κουπονιού είναι υποχρεωτικό

en: The coupon you entered is not valid
el: Το κουπόνι που πληκτρολογήσατε δεν είναι έγκυρο

en: The currency in Amelia does not match the currency of your chosen Square location
el: Το νόμισμα στην Amelia δεν ταιριάζει με το νόμισμα της τοποθεσίας Square που έχετε επιλέξει.

en: The customer didn’t provide an email address, so the invoice couldn’t be sent.
el: Ο πελάτης δεν παρείχε διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, επομένως δεν ήταν δυνατή η αποστολή του τιμολογίου.

en: The first row should not contain column names.
el: Η πρώτη σειρά δεν πρέπει να περιέχει ονόματα στηλών.

en: The message body must be configured in the Facebook Developers settings.
el: Το σώμα του μηνύματος πρέπει να διαμορφωθεί στις ρυθμίσεις των προγραμματιστών του Facebook.

en: The message header must be configured in the Facebook Developers settings. The character limit is 60 characters after placeholders are replaced.
el: Η κεφαλίδα του μηνύματος πρέπει να διαμορφωθεί στις ρυθμίσεις των προγραμματιστών του Facebook. Ο περιορισμός χαρακτήρων είναι 60 χαρακτήρες μετά την αντικατάσταση των placeholders.

en: The original booking forms—Step-by-Step, Catalog, Event List, and Event Calendar—feature basic customization and label changes, serving as the foundation for our newer versions.
el: Τα αρχικά έντυπα κράτησης — Βήμα προς βήμα, Κατάλογος, Λίστα εκδηλώσεων και Ημερολόγιο εκδηλώσεων — διαθέτουν βασικές δυνατότητες προσαρμογής και αλλαγής ετικετών, και αποτελούν τη βάση για τις νεότερες εκδόσεις μας.

en: The package is time-limited to
el: Το πακέτο έχει χρονικό περιορισμό έως

en: The payment will be done on-site.
el: Η πληρωμή θα γίνει επιτόπου.

en: The price will multiply by the number of people/spots
el: Η τιμή θα πολλαπλασιαστεί με τον αριθμό των ατόμων/θέσεων

en: The proposed date and time are different from your selected pattern due to unavailable time slots on the expected date and time.
el: Η προτεινόμενη ημερομηνία και ώρα διαφέρουν από το μοτίβο που έχετε επιλέξει, λόγω μη διαθέσιμων χρονικών διαστημάτων στην αναμενόμενη ημερομηνία και ώρα.

en: The proposed date is different from your selected pattern due to unavailable time slots on the expected date.
el: Η προτεινόμενη ημερομηνία διαφέρει από το μοτίβο που έχετε επιλέξει, λόγω μη διαθέσιμων χρονικών διαστημάτων στην αναμενόμενη ημερομηνία.

en: The proposed time is different from your selected pattern due to unavailable time slots at the expected time.
el: Η προτεινόμενη ώρα διαφέρει από το πρότυπο που έχετε επιλέξει, λόγω μη διαθέσιμων χρονοθυρίδων την αναμενόμενη ώρα.

en: The purchase code is invalid or it has expired
el: Ο κωδικός αγοράς δεν είναι έγκυρος ή έχει λήξει.

en: The refund amount will be
el: Το ποσό της επιστροφής θα είναι

en: The remaining balance can be paid on-site or through a payment link.
el: Το υπόλοιπο ποσό μπορεί να καταβληθεί επιτόπου ή μέσω συνδέσμου πληρωμής.

en: The resource name is only visible to you and won't appear during booking. It's used for internal management purposes.
el: Το όνομα του πόρου είναι ορατό μόνο σε εσάς και δεν θα εμφανίζεται κατά τη διάρκεια της κράτησης. Χρησιμοποιείται για εσωτερικούς σκοπούς διαχείρισης.

en: The resource quantity is counted separately for each selected location.
el: Η ποσότητα των πόρων υπολογίζεται ξεχωριστά για κάθε επιλεγμένη τοποθεσία.

en: The resource quantity is counted separately for each selected service.
el: Η ποσότητα των πόρων υπολογίζεται ξεχωριστά για κάθε επιλεγμένη υπηρεσία.

en: The resource quantity is shared across all selected services, employees, and locations.
el: Η ποσότητα των πόρων μοιράζεται μεταξύ όλων των επιλεγμένων υπηρεσιών, υπαλλήλων και τοποθεσιών.

en: The rest of the appointments can be booked later on the Customers panel.
el: Οι υπόλοιπες συναντήσεις μπορούν να κλείνονται αργότερα στον πίνακα Πελάτες.

en: The time slot step defined here will apply to all time slots across the plugin.
el: Το βήμα χρονικού διαστήματος που ορίζεται εδώ θα ισχύει για όλα τα χρονικά διαστήματα σε όλο το πρόσθετο.

en: The time slot you tried to reschedule to is not available. Please select a different time slot for the selected date.
el: Το χρονικό διάστημα στο οποίο προσπαθήσατε να αλλάξετε το ραντεβού δεν είναι διαθέσιμο. Επιλέξτε ένα διαφορετικό χρονικό διάστημα για την επιλεγμένη ημερομηνία.

en: The total number of people for the booking.
el: Ο συνολικός αριθμός ατόμων για την κράτηση.

en: The total number of persons ({approvedPersonsCount}) exceeds the maximum capacity of {maxAppointmentCapacity}.
el: Ο συνολικός αριθμός ατόμων ({approvedPersonsCount}) υπερβαίνει τη μέγιστη χωρητικότητα του {maxAppointmentCapacity}.

en: The total number of persons ({waitingPersonsCount}) exceeds the maximum waiting list capacity of {waitingListMaxCapacity}.
el: Ο συνολικός αριθμός ατόμων ({waitingPersonsCount}) υπερβαίνει τη μέγιστη χωρητικότητα της λίστας αναμονής {waitingListMaxCapacity}.

en: There are no attendees yet...
el: Δεν υπάρχουν ακόμη συμμετέχοντες...

en: There are no booked appointments for this package.
el: Δεν υπάρχουν κρατημένα ραντεβού για αυτό το πακέτο.

en: There are no days off yet...
el: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα...

en: There are no future events scheduled. Please create a new event.
el: Δεν υπάρχουν προγραμματισμένα μελλοντικά γεγονότα. Δημιουργήστε ένα νέο γεγονός.

en: There are no packages. Please create a new package.
el: Δεν υπάρχουν πακέτα. Δημιουργήστε ένα νέο πακέτο.

en: There are no results...
el: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα...

en: There are no special days yet...
el: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα...

en: There are no upcoming events for this period
el: Δεν υπάρχουν επερχόμενες εκδηλώσεις για αυτή την περίοδο

en: There are upcoming appointments for the {service} service.
el: Υπάρχουν επικείμενες συναντήσεις για την υπηρεσία {service}.

en: There is an event in Google/Outlook Calendar that overlaps this one for a specific employee, are you sure you want to create another one?
el: Υπάρχει ένα συμβάν στο Ημερολόγιο Google/Outlook που επικαλύπτει αυτό για έναν συγκεκριμένο υπάλληλο. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να δημιουργήσετε ένα άλλο;

en: These employees will receive the package purchased e-mail notification when it is purchased without any appointments booked.
el: Αυτοί οι υπάλληλοι θα λάβουν ειδοποίηση μέσω email για την αγορά του πακέτου όταν αυτό αγοραστεί χωρίς να έχει γίνει καμία κράτηση.

en: Third
el: Τρίτο

en: Third {day}
el: Τρίτο {day}

en: This & Future
el: Αυτό &amp; Το μέλλον

en: This Only
el: Μόνο αυτό

en: This appointment is a part of a package.
el: Αυτή η συνάντηση είναι μέρος ενός πακέτου.

en: This booking is part of a package deal
el: Αυτή η κράτηση αποτελεί μέρος ενός πακέτου προσφοράς.

en: This category cannot be deleted because it is included in a package.
el: Αυτή η κατηγορία δεν μπορεί να διαγραφεί επειδή περιλαμβάνεται σε ένα πακέτο.

en: This category has services with {count} past appointment. | This category has services with {count} past appointments.
el: Αυτή η κατηγορία περιλαμβάνει υπηρεσίες με {count} προηγούμενα ραντεβού. | Αυτή η κατηγορία περιλαμβάνει υπηρεσίες με {count} προηγούμενα ραντεβού.

en: This change will lead to a price increase for certain bookings. Do you want payment links to be created?
el: Αυτή η αλλαγή θα οδηγήσει σε αύξηση της τιμής για ορισμένες κρατήσεις. Θέλετε να δημιουργηθούν σύνδεσμοι πληρωμής;

en: This charge type will not be be used when booking multiple appointments (cart feature or recurring feature) OR when booking event with multiple employees.
el: Αυτός ο τύπος χρέωσης δεν θα χρησιμοποιείται κατά την κράτηση πολλαπλών ραντεβού (λειτουργία καλαθιού ή επαναλαμβανόμενη λειτουργία) Ή κατά την κράτηση εκδήλωσης με πολλαπλούς υπαλλήλους.

en: This coupon has expired
el: Αυτό το κουπόνι έχει λήξει

en: This coupon is not valid anymore
el: Το κουπόνι αυτό δεν είναι πια έγκυρο

en: This email is already in use. Please enter a different email address.
el: Αυτή η διεύθυνση email χρησιμοποιείται ήδη. Παρακαλώ εισάγετε μια διαφορετική διεύθυνση email.

en: This employee is the only one assigned to {service}.
el: Αυτός ο υπάλληλος είναι ο μόνος που έχει ανατεθεί στο {service}.

en: This field is required
el: Το πεδίο αυτό είναι υποχρεωτικό

en: This field is required.
el: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό.

en: This file is forbidden for upload
el: Απαγορεύεται η μεταφόρτωση αυτού του αρχείου.

en: This is a temporary WhatsApp token and will automatically expire after 24 hours. Make sure to complete the setup before it expires.
el: Αυτό είναι ένα προσωρινό token WhatsApp και θα λήξει αυτόματα μετά από 24 ώρες. Βεβαιωθείτε ότι έχετε ολοκληρώσει τη ρύθμιση πριν από τη λήξη του.

en: This is a unique security token. Copy it into the 'Verify token' field in WhatsApp when creating a webhook.
el: Αυτό είναι ένα μοναδικό διακριτικό ασφαλείας. Αντιγράψτε το στο πεδίο «Επαλήθευση διακριτικού» στο WhatsApp κατά τη δημιουργία ενός webhook.

en: This is recurring event
el: Αυτό είναι επαναλαμβανόμενο γεγονός

en: This is the path in your application where users will be redirected after authenticating with Apple. Add this URI to your Apple project credentials under 'Redirect URIs'.
el: Αυτή είναι η διαδρομή στην εφαρμογή σας όπου οι χρήστες θα ανακατευθύνονται μετά την πιστοποίηση με την Apple. Προσθέστε αυτό το URI στα διαπιστευτήρια του έργου σας στην Apple, στην ενότητα «Redirect URIs» (Διαδρομές ανακατεύθυνσης).

en: This is the path in your application where users will be redirected after authenticating with Google. Add this URI to your Google project credentials under 'Authorized redirect URIs'.
el: Αυτή είναι η διαδρομή στην εφαρμογή σας όπου οι χρήστες θα ανακατευθύνονται μετά την πιστοποίηση με το Google. Προσθέστε αυτό το URI στα διαπιστευτήρια του έργου σας στο Google, στην ενότητα «Εξουσιοδοτημένα URI ανακατεύθυνσης».

en: This is the path in your application where users will be redirected after authenticating with Outlook. Add this URI to the 'Redirect URIs' section in your Outlook application settings.
el: Αυτή είναι η διαδρομή στην εφαρμογή σας όπου θα ανακατευθύνονται οι χρήστες μετά την πιστοποίηση με το Outlook. Προσθέστε αυτό το URI στην ενότητα «Redirect URIs» (Ανακατεύθυνση URI) στις ρυθμίσεις της εφαρμογής Outlook.

en: This limit is based on the customer's email address.
el: Αυτό το όριο βασίζεται στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του πελάτη.

en: This location has {count} service connected to it. | This location has {count} services connected to it.
el: Αυτή η τοποθεσία έχει συνδεδεμένη την υπηρεσία {count}. | Αυτή η τοποθεσία έχει συνδεδεμένες τις υπηρεσίες {count}.

en: This message is sent when a customer replies via WhatsApp, informing them that responses via WhatsApp are not supported.
el: Αυτό το μήνυμα αποστέλλεται όταν ένας πελάτης απαντά μέσω WhatsApp, ενημερώνοντάς τον ότι οι απαντήσεις μέσω WhatsApp δεν υποστηρίζονται.

en: This notification requires a cron job. Add the line below to your cron configuration.
el: Αυτή η ειδοποίηση απαιτεί μια εργασία cron. Προσθέστε την παρακάτω γραμμή στη διαμόρφωση cron.

en: This option requires adding the payment link placeholder to your message templates.
el: Αυτή η επιλογή απαιτεί την προσθήκη του placeholder του συνδέσμου πληρωμής στα πρότυπα μηνυμάτων σας.

en: This package deal will expire in
el: Αυτή η προσφορά πακέτου θα λήξει σε

en: This package has
el: Αυτό το πακέτο έχει

en: This package has {count} appointment in the future. | This package has {count} appointments in the future.
el: Αυτό το πακέτο έχει {count} ραντεβού στο μέλλον. | Αυτό το πακέτο έχει {count} ραντεβού στο μέλλον.

en: This package has {count} appointment in the past. | This package has {count} appointments in the past.
el: Αυτό το πακέτο έχει {count} ραντεβού στο παρελθόν. | Αυτό το πακέτο έχει {count} ραντεβού στο παρελθόν.

en: This placeholder's content will be applied wherever it is used.
el: Το περιεχόμενο αυτού του placeholder θα εφαρμοστεί όπου και αν χρησιμοποιείται.

en: This range
el: Αυτό το εύρος

en: This service cannot be deleted because it is included in a package.
el: Αυτή η υπηρεσία δεν μπορεί να διαγραφεί επειδή περιλαμβάνεται σε ένα πακέτο.

en: This service does not have any extras
el: Η υπηρεσία αυτή δεν διαθέτει πρόσθετα

en: This service has {count} appointment in the past. | This service has {count} appointments in the past.
el: Αυτή η υπηρεσία έχει {count} ραντεβού στο παρελθόν. | Αυτή η υπηρεσία έχει {count} ραντεβού στο παρελθόν.

en: This service is available for booking in purchased package. Are you sure you want to delete this service?
el: Αυτή η υπηρεσία είναι διαθέσιμη για κράτηση στο πακέτο που αγοράσατε. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτήν την υπηρεσία;

en: This service is available in a Package
el: Αυτή η υπηρεσία είναι διαθέσιμη σε ένα πακέτο

en: This service is available in a package
el: Αυτή η υπηρεσία είναι διαθέσιμη σε ένα πακέτο

en: This time slot is no longer available. Please select a different time.
el: Αυτή η χρονική περίοδος δεν είναι πλέον διαθέσιμη. Παρακαλώ επιλέξτε μια διαφορετική χρονική περίοδο.

en: This user has bookings in purchased package.. Are you sure you want to delete this user?
el: Αυτός ο χρήστης έχει κρατήσεις στο πακέτο που αγόρασε. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον χρήστη;

en: This user has {count} appointment in the past. | This user has {count} appointments in the past.
el: Αυτός ο χρήστης έχει {count} ραντεβού στο παρελθόν. | Αυτός ο χρήστης έχει {count} ραντεβού στο παρελθόν.

en: This user is an attendee in future event. Are you sure you want to delete this user? | This user is an attendee in future events. Are you sure you want to delete this user?
el: Αυτός ο χρήστης είναι συμμετέχων σε μελλοντική εκδήλωση. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον χρήστη; | Αυτός ο χρήστης είναι συμμετέχων σε μελλοντικές εκδηλώσεις. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον χρήστη;

en: This widget shows monthly data instead of using the global date range.
el: Αυτό το widget εμφανίζει μηνιαία δεδομένα αντί να χρησιμοποιεί το συνολικό εύρος ημερομηνιών.

en: Thu
el: Πέμπτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Ticket
el: Επιλέξτε ώρα

en: Ticket ID
el: Επιλέξτε ώρα

en: Ticket Name
el: Επιλέξτε ώρα

en: Ticket Type
el: Τύπος εισιτηρίου

en: Ticket Types
el: Τύποι εισιτηρίων

en: Ticket cannot be scanned for this date
el: Δεν είναι δυνατή η σάρωση του εισιτηρίου για αυτήν την ημερομηνία

en: Ticket code
el: Κωδικός εισιτηρίου

en: Ticket has already been scanned
el: Η υπηρεσία έχει αποθηκευτεί

en: Ticket is valid
el: Το εισιτήριο είναι έγκυρο

en: Ticket name
el: Όνομα εισιτηρίου

en: Ticket not found
el: Δεν βρέθηκε εισιτήριο

en: Ticket not valid
el: Το εισιτήριο δεν είναι έγκυρο

en: Ticket types
el: Τύποι εισιτηρίων

en: Tickets
el: Εισιτήρια

en: Tickets for events with attendees will not be updated
el: Τα εισιτήρια για εκδηλώσεις με συμμετέχοντες δεν θα ενημερωθούν.

en: Time
el: Ώρα

en: Time(s):
el: Ώρα:

en: Time:
el: Ώρα:

en: Time Range:
el: Χρονικό διάστημα:

en: Time Used Asc
el: Χρόνος χρήσης Asc

en: Time Used Desc
el: Χρόνος χρήσης Περιγραφή

en: Time frame
el: Χρονικό διάστημα:

en: Time needed after the appointment for rest, cleanup, or transition. During this period, the employee cannot be booked for any service.
el: Χρόνος που απαιτείται μετά το ραντεβού για ξεκούραση, καθαρισμό ή μετάβαση. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, ο υπάλληλος δεν μπορεί να κλείσει ραντεβού για καμία υπηρεσία.

en: Time needed before the appointment for preparation. During this period, the employee cannot be booked for any service.
el: Χρόνος που απαιτείται πριν από το ραντεβού για προετοιμασία. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, ο υπάλληλος δεν μπορεί να κλείσει ραντεβού για καμία υπηρεσία.

en: Time slot is unavailable
el: Η χρονοθυρίδα δεν είναι διαθέσιμη

en: Time slot price
el: Τιμή χρονοθυρίδας

en: Time slots are unavailable
el: Τα χρονικά διαστήματα δεν είναι διαθέσιμα

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Time zones
el: Ζώνες ώρας

en: Times bought
el: Αγορές

en: Times used
el: Χρόνοι χρήσης

en: Timetable
el: Χρονικό διάστημα:

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Tips & suggestions
el: Συμβουλές και προτάσεις

en: Title section
el: Τμήμα τίτλου

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: To
el: έως

en: To customer
el: Προς τον πελάτη

en: To employee
el: Προς υπάλληλο

en: To enable Google Maps, enter your Google Maps API key in the Google General Settings.
el: Για να ενεργοποιήσετε το Google Maps, εισαγάγετε το κλειδί API του Google Maps στις Γενικές ρυθμίσεις του Google.

en: To receive automatic updates license activation is required. Please visit %s to activate Amelia.
el: Για να λαμβάνετε αυτόματες ενημερώσεις, απαιτείται ενεργοποίηση της άδειας χρήσης. Επισκεφθείτε τη διεύθυνση %s για να ενεργοποιήσετε το Amelia.

en: To reschedule your appointment, select an available date time from the calendar, then click Confirm.
el: Για να επαναπρογραμματίσετε το ραντεβού σας, επιλέξτε μια διαθέσιμη ημερομηνία και ώρα από το ημερολόγιο και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο κουμπί Επιβεβαίωση.

en: To send a test SMS, please recharge your balance.
el: Για να στείλετε ένα δοκιμαστικό SMS, παρακαλούμε να ανανεώσετε το υπόλοιπό σας.

en: To send a test email, please configure the 'Sender Email' in Notification Settings.
el: Για να στείλετε ένα δοκιμαστικό email, παρακαλούμε ρυθμίστε το «Email αποστολέα» στις Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων.

en: To use WhatsApp notifications, connect your WhatsApp account in Settings.
el: Για να χρησιμοποιήσετε τις ειδοποιήσεις WhatsApp, συνδέστε τον λογαριασμό σας WhatsApp στις Ρυθμίσεις.

en: Today
el: Σήμερα

en: Toggle Sidebar
el: Κατηγορίες

en: Tomorrow
el: Αύριο

en: Top trends
el: Κορυφαίες τάσεις

en: Torch off
el: Σβήσιμο φακού

en: Torch on
el: Φακός αναμμένος

en: Total
el: Σύνολο

en: Total Amount
el: Συνολικό ποσό

en: Total Amount:
el: Συνολικό ποσό:

en: Total Cost:
el: Γενικό σύνολο:

en: Total Number of People:
el: Συνολικός αριθμός ατόμων:

en: Total Price
el: Συνολική τιμή

en: Total Services Booked
el: Συνολικά ραντεβού

en: Total amount
el: Συνολικό ποσό

en: Total appointments
el: Συνολικός αριθμός ραντεβού

en: Total bookings
el: Συνολικές κρατήσεις

en: Total capacity
el: Συνολική χωρητικότητα

en: Total custom fields
el: Συνολικά προσαρμοσμένα πεδία

en: Total events
el: Συνολικός αριθμός συμβάντων

en: Total extras
el: Σύνολο επιπλέον

en: Total number of appointments
el: Συνολικός αριθμός ραντεβού

en: Total number of people:
el: Συνολικός αριθμός ατόμων:

en: Total payments
el: Συνολικές πληρωμές

en: Total people
el: Συνολικός αριθμός ατόμων

en: Total price
el: Συνολική τιμή

en: Total services booked
el: Συνολικός αριθμός κρατήσεων υπηρεσιών

en: Total tickets
el: Συνολικός αριθμός εισιτηρίων

en: Track customers who miss appointments or events without sending notifications.
el: Παρακολουθήστε τους πελάτες που δεν εμφανίζονται σε ραντεβού ή εκδηλώσεις χωρίς να στέλνετε ειδοποιήσεις.

en: Trainers
el: Εκπαιδευτές

en: Transaction
el: Συναλλαγή

en: Transaction #{count}
el: Συναλλαγή #{count}

en: Transaction details
el: Λεπτομέρειες συναλλαγής

en: Transactions
el: Συναλλαγές

en: Transfer
el: Μεταφορά

en: Transfer amount (%)
el: Ποσό μεταφοράς (%)

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Trigger by attribute
el: Ενεργοποίηση με βάση το χαρακτηριστικό

en: Trigger type
el: Τύπος ενεργοποίησης

en: Try adjusting your filters or search criteria to find the services you're looking for.
el: Προσπαθήστε να προσαρμόσετε τα φίλτρα ή τα κριτήρια αναζήτησης για να βρείτε τις υπηρεσίες που αναζητάτε.

en: Try adjusting your search or filters.
el: Δοκιμάστε να προσαρμόσετε την αναζήτησή σας ή τα φίλτρα.

en: Try adjusting your search to find what you are looking for.
el: Προσπαθήστε να προσαρμόσετε την αναζήτησή σας για να βρείτε αυτό που ψάχνετε.

en: Tue
el: Τρίτη

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Turn your services into high-value packages that customers love. Combine multiple appointments into a single, discounted offer that drives bigger, more confident purchases.
el: Μετατρέψτε τις υπηρεσίες σας σε πακέτα υψηλής αξίας που οι πελάτες θα λατρέψουν. Συνδυάστε πολλαπλά ραντεβού σε μία μόνο προσφορά με έκπτωση που θα οδηγήσει σε μεγαλύτερες και πιο σίγουρες αγορές.

en: Type
el: Τύπος

en: Type Asc
el: Τύπος Asc

en: Type Desc
el: Τύπος Περιγραφή

en: URL on which will user be redirected if appointment can't be canceled because of 'Minimum time required before canceling' value
el: URL στην οποία θα ανακατευθυνθεί ο χρήστης εάν η συνάντηση δεν μπορεί να ακυρωθεί λόγω της τιμής «Ελάχιστος απαιτούμενος χρόνος πριν από την ακύρωση»

en: Unable to deactivate plugin. Please try again later.
el: Δεν είναι δυνατή η απενεργοποίηση του πρόσθετου. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Unable to retrieve payments results
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση των αποτελεσμάτων πληρωμών

en: Unable to save custom fields positions
el: Αποτυχία αποθήκευσης της θέσης των ειδικών πεδίων

en: Unavailable Time Slots
el: Μη διαθέσιμα χρονικά διαστήματα

en: Unavailable date background
el: Μη διαθέσιμο ιστορικό ημερομηνιών

en: Unavailable date text
el: Μη διαθέσιμο κείμενο ημερομηνίας

en: Unavailable time slots
el: Μη διαθέσιμα χρονικά διαστήματα

en: Unblock
el: Αποκλείστε

en: Unblock customer
el: Αποκλείστε τον πελάτη

en: Undelivered
el: Μη παραδοθέν

en: Unfortunately a server error occurred and your email was not sent.
el: Δυστυχώς αντιμετωπίσαμε σφάλμα διακομιστή και το email σας δεν έχει αποσταλεί.

en: Unique (Location)
el: Μοναδικό (Τοποθεσία)

en: Unique (Service)
el: Μοναδικό (Υπηρεσία)

en: Unit price
el: Μονάδα τιμής

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Unsuccessful cancellation redirect URL
el: Αποτυχημένη ανακατεύθυνση URL ακύρωσης

en: Until
el: Μέχρι

en: Until:
el: Μέχρι:

en: Until when?
el: Μέχρι πότε;

en: Upcoming
el: Προσεχείς

en: Upcoming appointments
el: Προσεχείς συναντήσεις

en: Upcoming events
el: Προσεχείς εκδηλώσεις

en: Upcoming events section
el: Ενότητα επερχόμενων εκδηλώσεων

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update Service Settings
el: Ενημέρωση ρυθμίσεων υπηρεσίας

en: Update booking status automatically
el: Αυτόματη ενημέρωση της κατάστασης της κράτησης

en: Update booking status to approved after succesfull payment from link
el: Ενημέρωση της κατάστασης της κράτησης σε «εγκρίθηκε» μετά την επιτυχή πληρωμή από τον σύνδεσμο

en: Update following
el: Ενημέρωση σύμφωνα με

en: Update for All
el: Ενημέρωση για όλους

en: Update for all
el: Ενημέρωση όλων

en: Updates
el: Ενημερώσεις

en: Upgrade
el: Αναβάθμιση

en: Upload
el: Ανεβάστε

en: Upload file here
el: Ανεβάστε το αρχείο εδώ

en: Upload image
el: Ανεβάστε εικόνα

en: Usage
el: Χρήση

en: Usage limit
el: Όριο χρήσης

en: Use Global Colors
el: Χρήση καθολικών χρωμάτων

en: Use custom fields as intake forms to collect customer information during booking.
el: Χρησιμοποιήστε προσαρμοσμένα πεδία ως φόρμες εισαγωγής για τη συλλογή πληροφοριών πελατών κατά την κράτηση.

en: Use service duration for booking a time slot
el: Χρήση της διάρκειας της υπηρεσίας για την κράτηση χρονοθυρίδας

en: Use this placeholder:
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το σύμβολο κράτησης θέσης:

en: Used
el: Χρησιμοποιήθηκε

en: Used coupon
el: Χρησιμοποιημένο κουπόνι

en: User
el: Χρήστης

en: User Profile
el: Προφίλ χρήστη

en: User profile
el: Προφίλ χρήστη

en: VAT
el: ΦΠΑ

en: VAT info
el: Πληροφορίες ΦΠΑ

en: VAT number
el: Αριθμός ΦΠΑ

en: Valid Until:
el: Ισχύει έως:

en: Valid first and last names are required fields.
el: Τα έγκυρα ονόματα και επώνυμα είναι υποχρεωτικά πεδία.

en: Valid until
el: Ισχύει έως

en: Validate required custom fields in the backend
el: Επικύρωση απαιτούμενων προσαρμοσμένων πεδίων στο backend

en: Validate ticket
el: Επικύρωση εισιτηρίου

en: Value
el: Τιμή

en: Verification expired. Please try again.
el: Η επαλήθευση έληξε. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Version
el: Έκδοση

en: Video tutorials
el: Βίντεο με οδηγίες

en: Videos
el: Βίντεο

en: View
el: Προβολή

en: View All
el: Προβολή

en: View Cart
el: Περισσότερα

en: View Employees
el: Νέος εργαζόμενος

en: View Less Packages
el: Προβολή λιγότερων πακέτων

en: View More
el: Περισσότερα

en: View More Packages
el: Περισσότερα

en: View all
el: Προβολή όλων

en: View all photos
el: Δείτε όλες τις φωτογραφίες

en: View appointments
el: Προβολή ραντεβού

en: View booking
el: Προβολή κράτησης

en: View employees
el: Προβολή υπαλλήλων

en: View events
el: Προβολή εκδηλώσεων

en: View in Calendar
el: Προβολή στο ημερολόγιο

en: View in Package
el: Περισσότερα

en: View invoice
el: Προβολή τιμολογίου

en: View less packages
el: Προβολή λιγότερων πακέτων

en: View message
el: Προβολή μηνύματος

en: View more
el: Περισσότερα

en: View more packages
el: Δείτε περισσότερα πακέτα

en: View packages
el: Προβολή πακέτων

en: View pricing for
el: Δείτε τις τιμές για

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Visible
el: Ορατό

en: Visible at
el: Ορατό

en: Waiting
el: Αναμονή

en: Waiting button background color
el: Χρώμα φόντου κουμπιού αναμονής

en: Waiting button text color
el: Χρώμα κειμένου κουμπιού αναμονής

en: Waiting for payment
el: Αναμονή για πληρωμή

en: Waiting list
el: Λίστα αναμονής

en: Waiting list availability
el: Διαθεσιμότητα λίστας αναμονής

en: Waiting list background
el: Ιστορικό λίστας αναμονής

en: Waiting list capacity
el: Χωρητικότητα λίστας αναμονής

en: Waiting list capacity must be at least 1
el: Η χωρητικότητα της λίστας αναμονής πρέπει να είναι τουλάχιστον 1

en: Waiting list confirmation
el: Επιβεβαίωση λίστας αναμονής

en: Waiting list is empty
el: Η λίστα αναμονής είναι κενή

en: Waiting list text
el: Κείμενο λίστας αναμονής

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Watch on YouTube
el: Παρακολουθήστε στο YouTube

en: We'll notify you if a spot opens up.
el: Θα σας ειδοποιήσουμε αν ανοίξει θέση.

en: We'll notify you if a spot opens up and your booking is approved.
el: Θα σας ειδοποιήσουμε αν ανοίξει θέση και η κράτησή σας εγκριθεί.

en: We've prepared a .csv file with the customers that were not imported. After fixing the issues, you can try again.
el: Έχουμε ετοιμάσει ένα αρχείο .csv με τους πελάτες που δεν εισήχθησαν. Αφού διορθώσετε τα προβλήματα, μπορείτε να δοκιμάσετε ξανά.

en: We were unable to cancel your booking. Please contact admin for assistance with canceling this booking.
el: Δεν καταφέραμε να ακυρώσουμε την κράτησή σας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή για βοήθεια με την ακύρωση αυτής της κράτησης.

en: We were unable to process your booking, and it was rejected. Please contact admin if you need help or want to try booking again.
el: Δεν μπορέσαμε να επεξεργαστούμε την κράτησή σας και αυτή απορρίφθηκε. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αν χρειάζεστε βοήθεια ή θέλετε να δοκιμάσετε να κάνετε ξανά κράτηση.

en: Web
el: Ιστό

en: Webhooks setup
el: Ρύθμιση webhooks

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Wed
el: Τετ

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Weeks
el: Εβδομάδα

en: Welcome Back
el: Καλώς ήρθατε ξανά

en: Welcome back
el: Καλώς ήρθατε ξανά

en: Welcome to Amelia!
el: Καλώς ήρθες στην Amelia!

en: Wellness
el: Ευεξία

en: What's New
el: Δημιουργία νέας

en: WhatsApp Not Connected
el: Το WhatsApp δεν είναι συνδεδεμένο

en: WhatsApp auto-reply message
el: Αυτόματο μήνυμα απάντησης WhatsApp

en: WhatsApp business account ID
el: Αναγνωριστικό λογαριασμού WhatsApp Business

en: WhatsApp history
el: Ιστορικό WhatsApp

en: WhatsApp settings
el: Ρυθμίσεις WhatsApp

en: WhatsApp setup
el: Ρύθμιση WhatsApp

en: WhatsApp webhook callback URL
el: URL επιστροφής κλήσης webhook WhatsApp

en: WhatsApp webhook verify token
el: WhatsApp webhook επαλήθευση token

en: When disabled, the employee chosen during the first booking will be used for this service throughout the entire package.
el: Όταν είναι απενεργοποιημένη, ο υπάλληλος που επιλέχθηκε κατά την πρώτη κράτηση θα χρησιμοποιηθεί για αυτήν την υπηρεσία σε όλο το πακέτο.

en: When enabled, all entities (services, employees, locations, packages, and tags) load as soon as the page opens, instead of being loaded dynamically via AJAX.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, όλες οι οντότητες (υπηρεσίες, υπάλληλοι, τοποθεσίες, πακέτα και ετικέτες) φορτώνονται μόλις ανοίξει η σελίδα, αντί να φορτώνονται δυναμικά μέσω AJAX.

en: When enabled, customers will receive a Google Calendar invitation for the event.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, οι πελάτες θα λαμβάνουν πρόσκληση για την εκδήλωση μέσω του Ημερολογίου Google.

en: When enabled, customers will see all attendees listed in their Google Calendar event.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, οι πελάτες θα βλέπουν όλους τους συμμετέχοντες να εμφανίζονται στο συμβάν του Ημερολογίου Google.

en: When enabled, reminders will not be sent if a booking is made within the selected time before the appointment or event.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, δεν θα αποστέλλονται υπενθυμίσεις εάν η κράτηση γίνει εντός του επιλεγμένου χρόνου πριν από το ραντεβού ή την εκδήλωση.

en: When enabled, the total number of appointments is shared across the entire package instead of being set per service.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, ο συνολικός αριθμός των ραντεβού μοιράζεται σε ολόκληρο το πακέτο αντί να ορίζεται ανά υπηρεσία.

en: When enabled, the “Subscribe” checkbox will be selected by default. Customers can manually uncheck it if they do not wish to join your Mailchimp list.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, το πλαίσιο ελέγχου «Εγγραφή» θα είναι επιλεγμένο από προεπιλογή. Οι πελάτες μπορούν να το αποεπιλέξουν χειροκίνητα αν δεν επιθυμούν να εγγραφούν στη λίστα Mailchimp.

en: When recurring dates are unavailable
el: Όταν οι επαναλαμβανόμενες ημερομηνίες δεν είναι διαθέσιμες

en: When this option is deactivated, the booking will be<br/>determined based on the Default Time Slot Step
el: Όταν αυτή η επιλογή είναι απενεργοποιημένη, η κράτηση θα καθορίζεται<br/>με βάση το προεπιλεγμένο βήμα χρονικού διαστήματος.

en: Whole amount
el: Συνολικό ποσό

en: Without expiration
el: Χωρίς λήξη

en: WooCommerce
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσθήκη της κράτησης στο καλάθι του WooCommerce.

en: WooCommerce Order Id
el: Αριθμός παραγγελίας WooCommerce

en: WooCommerce Product
el: Προϊόν WooCommerce

en: WooCommerce Service
el: Υπηρεσία WooCommerce

en: WooCommerce Thank you page
el: WooCommerce Σελίδα ευχαριστιών

en: WooCommerce payment link
el: Σύνδεσμος πληρωμής WooCommerce

en: Woo Order Id
el: Αριθμός παραγγελίας Woo

en: WordPress User
el: Χρήστης Wordpress

en: WordPress user
el: Χρήστης WordPress

en: Work Hours
el: Εργάσιμες ώρες

en: Work hours
el: Ωράριο εργασίας

en: Work hours setup
el: Ρύθμιση ωρών εργασίας

en: Working Hours
el: Ρυθμίσεις εργάσιμων ωρών & αργιών

en: Working hours
el: Ωράριο εργασίας

en: Wrong address?
el: Λάθος διεύθυνση;

en: Year
el: Επανάληψη κάθε χρόνο

en: Yearly
el: Ετήσια

en: Years
el: Χρόνια

en: Yes
el: Ναι

en: Yoga
el: Γιόγκα

en: You're changing settings that have been individually configured for employees. Do you want to apply these changes to all employees?
el: Αλλάζετε ρυθμίσεις που έχουν διαμορφωθεί ξεχωριστά για τους υπαλλήλους. Θέλετε να εφαρμόσετε αυτές τις αλλαγές σε όλους τους υπαλλήλους;

en: You're editing a recurring event. Apply changes only to this one, or to this and all future events? Note: Tickets for events with attendees will not be updated.
el: Επεξεργάζεστε μια επαναλαμβανόμενη εκδήλωση. Θέλετε να εφαρμόσετε τις αλλαγές μόνο σε αυτήν ή σε αυτήν και σε όλες τις μελλοντικές εκδηλώσεις; Σημείωση: Τα εισιτήρια για εκδηλώσεις με συμμετέχοντες δεν θα ενημερωθούν.

en: You are currently connected to Google Calendar by Admin. Overriding Google Calendar connection is not available.
el: Αυτή τη στιγμή είστε συνδεδεμένοι στο Google Calendar από τον διαχειριστή. Η παράκαμψη της σύνδεσης με το Google Calendar δεν είναι διαθέσιμη.

en: You are currently connected to Outlook Calendar by Admin. Overriding Outlook Calendar connection is not available.
el: Αυτή τη στιγμή είστε συνδεδεμένοι στο Ημερολόγιο του Outlook από τον Διαχειριστή. Η παράκαμψη της σύνδεσης με το Ημερολόγιο του Outlook δεν είναι διαθέσιμη.

en: You are on the waiting list with position
el: Βρίσκεστε στη λίστα αναμονής με θέση

en: You are the only provider for this service
el: Είστε ο μόνος πάροχος αυτής της υπηρεσίας

en: You are the only provider on
el: Είστε ο μόνος πάροχος στο

en: You are using a form that will be outdated soon!
el: Χρησιμοποιείτε μια φόρμα που σύντομα θα καταστεί παρωχημένη!

en: You can also cancel and delete its future events.
el: Μπορείτε επίσης να ακυρώσετε και να διαγράψετε μελλοντικά συμβάντα.

en: You can also cancel its future events.
el: Μπορείτε επίσης να ακυρώσετε μελλοντικές εκδηλώσεις.

en: You can also clear all filters to view all services.
el: Μπορείτε επίσης να διαγράψετε όλα τα φίλτρα για να δείτε όλες τις υπηρεσίες.

en: You can also delete its future events.
el: Μπορείτε επίσης να διαγράψετε τα μελλοντικά του συμβάντα.

en: You can also open its future events.
el: Μπορείτε επίσης να ανοίξετε τα μελλοντικά του γεγονότα.

en: You can edit or delete each appointment
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε αυτό το ραντεβού;

en: You can find below the appointments you selected for booking. If you want to book more, click on the button below.
el: Παρακάτω μπορείτε να βρείτε τα ραντεβού που επιλέξατε για κράτηση. Αν θέλετε να κάνετε περισσότερες κρατήσεις, κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω.

en: You can import the following columns: First name, Last name, Email, Phone, Gender, Birthday, Note.
el: Μπορείτε να εισαγάγετε τις ακόλουθες στήλες: Όνομα, Επώνυμο, Email, Τηλέφωνο, Φύλο, Ημερομηνία γέννησης, Σημείωση.

en: You can use this coupon for next booking:
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό το κουπόνι για την επόμενη κράτησή σας:

en: You can use this option to export attendees in CSV file<br/>for the selected event.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτήν την επιλογή για να εξαγάγετε τους συμμετέχοντες σε αρχείο CSV<br/>για την επιλεγμένη εκδήλωση.

en: You don't have any appointments
el: Δεν έχετε κανένα ραντεβού

en: You don't have any custom fields here yet...
el: Δεν υπάρχουν ακόμα ειδικά πεδία εδώ...

en: You don't have any events
el: Δεν έχετε κανένα συμβάν

en: You don't have any packages
el: Δεν έχετε πακέτα

en: You have already booked this appointment
el: Έχετε ήδη κλείσει αυτό το ραντεβού

en: You have already booked this event
el: Έχετε ήδη κάνει κράτηση για αυτή την εκδήλωση.

en: You have appointments for
el: Έχετε ραντεβού για

en: You have appointments for this service
el: Έχετε ραντεβού για αυτήν την υπηρεσία

en: You have disabled all available payment methods. The default payment method from the general settings will be used instead.
el: Έχετε απενεργοποιήσει όλες τις διαθέσιμες μεθόδους πληρωμής. Αντ' αυτού, θα χρησιμοποιηθεί η προεπιλεγμένη μέθοδος πληρωμής από τις γενικές ρυθμίσεις.

en: You have entered an incorrect email.
el: Έχετε εισάγει λάθος διεύθυνση email.

en: You have entered an incorrect password.
el: Έχετε εισάγει λάθος κωδικό πρόσβασης.

en: You have reached maximum number of registered domains
el: Έχετε φτάσει τον μέγιστο αριθμό καταχωρημένων τομέων

en: You have successfully declined this booking request. The status has been updated in the system.
el: Απορρίψατε με επιτυχία αυτό το αίτημα κράτησης. Η κατάσταση έχει ενημερωθεί στο σύστημα.

en: You will be redirected to the payment checkout.
el: Θα μεταφερθείτε στη σελίδα ολοκλήρωσης της πληρωμής.

en: Your API key
el: Το κλειδί API σας

en: Your ID must include at least one letter
el: Το αναγνωριστικό σας πρέπει να περιλαμβάνει τουλάχιστον ένα γράμμα

en: Your Information
el: Οι πληροφορίες σας

en: Your Name
el: Το όνομά σας

en: Your balance has been recharged.
el: Το υπόλοιπό σας έχει ανανεωθεί.

en: Your booking has been successfully canceled. If you have any questions or wish to reschedule, please contact admin.
el: Η κράτησή σας ακυρώθηκε με επιτυχία. Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή επιθυμείτε να αλλάξετε την ημερομηνία, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή.

en: Your booking has been successfully completed and approved. You're all set and can expect everything to proceed smoothly.
el: Η κράτησή σας ολοκληρώθηκε με επιτυχία και εγκρίθηκε. Όλα είναι έτοιμα και μπορείτε να περιμένετε ότι όλα θα προχωρήσουν ομαλά.

en: Your booking was approved, but there was an issue completing the process. Please reach out to admin to ensure everything is properly recorded.
el: Η κράτησή σας εγκρίθηκε, αλλά προέκυψε ένα πρόβλημα κατά την ολοκλήρωση της διαδικασίας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή για να βεβαιωθείτε ότι όλα έχουν καταγραφεί σωστά.

en: Your booking was successfully processed, but it could not be approved. Please contact admin if you need assistance.
el: Η κράτησή σας υποβλήθηκε με επιτυχία, αλλά δεν μπόρεσε να εγκριθεί. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αν χρειάζεστε βοήθεια.

en: Your card's expiration date is incomplete
el: Δεν έχει συμπληρωθεί η ημερομηνία λήξης της κάρτας σας

en: Your card's expiration year is in the past
el: Το έτος λήξης της κάρτας σας είναι στο παρελθόν

en: Your card's security code is incomplete
el: Δεν έχει συμπληρωθεί ο κωδικός ασφαλείας της κάρτας σας

en: Your card number is incomplete
el: Δεν έχει συμπληρωθεί ο αριθμός της κάρτας σας

en: Your card number is invalid
el: Δεν είναι έγκυρος ο αριθμός της κάρτας σας

en: Your current changes will be lost.
el: Οι τρέχουσες αλλαγές σας θα χαθούν.

en: Your data will be saved before redirecting to another form.
el: Τα δεδομένα σας θα αποθηκευτούν πριν από την ανακατεύθυνση σε άλλη φόρμα.

en: Your information
el: Οι πληροφορίες σας

en: Your name
el: Το όνομά σας

en: Your password has been changed successfully. Use your new password to log in.
el: Ο κωδικός πρόσβασής σας έχει αλλάξει με επιτυχία. Χρησιμοποιήστε τον νέο κωδικό πρόσβασης για να συνδεθείτε.

en: Your password has been reset successfully.
el: Ο κωδικός πρόσβασής σας έχει επαναρυθμιστεί με επιτυχία.

en: Your postal code is incomplete
el: Δεν έχει συμπληρωθεί ο ταχυδρομικός κωδικός

en: Zoom
el: Μεγέθυνση

en: Zoom Join Link (Participants)
el: Σύνδεσμος συμμετοχής στο Zoom (Συμμετέχοντες)

en: Zoom Link
el: Σύνδεσμος Zoom

en: Zoom Links
el: Σύνδεσμοι μεγέθυνσης

en: Zoom Start Link (Host)
el: Σύνδεσμος έναρξης ζουμ (κεντρικός υπολογιστής)

en: Zoom User
el: Χρήστης Zoom

en: Zoom join meeting (participants) link
el: Σύνδεσμος για συμμετοχή στη συνάντηση Zoom (συμμετέχοντες)

en: Zoom link
el: Σύνδεσμος Zoom

en: Zoom setup
el: Ρύθμιση ζουμ

en: Zoom start meeting (hosts) link
el: Σύνδεσμος για έναρξη σύσκεψης Zoom (διοργανωτές)

en: Zoom user
el: Χρήστης Zoom

en: (+ Woo Tax)
el: (+ Φόρος Woo)

en: (Paying now)
el: (Πληρώνω τώρα)

en:  (Incl. Tax)
el:  (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ)

en: and
el: και

en: application ID, client ID and client secret
el: αναγνωριστικό εφαρμογής, αναγνωριστικό πελάτη και μυστικό πελάτη

en: application (client) ID and secret
el: Αναγνωριστικό εφαρμογής (πελάτη) και μυστικό

en: appointment is required to be booked now.
el: η κράτηση ραντεβού πρέπει να γίνει τώρα.

en: appointment slots left to be booked
el: υπόλοιπα διαθέσιμα ραντεβού

en: appointments are required to be booked now.
el: Οι ραντεβού πρέπει να κλείνονται τώρα.

en: at
el: Ημερομηνία

en: at {time}
el: στο {time}

en: book appointments before the deal expires!
el: Σημειώσεις ραντεβού

en: day
el: Ημέρα

en: days
el: Αργίες

en: employee
el: Εργαζόμενος

en: employees
el: εργαζόμενοι

en: employees.
el: Εργαζόμενοι

en: filled
el: γεμάτο

en: from
el: Από

en: h
el: ω

en: iCloud App-specific Password
el: Κωδικός πρόσβασης ειδικός για την εφαρμογή iCloud

en: iCloud Email Address
el: Εταιρική διεύθυνση

en: iCloud app-specific password
el: Κωδικός πρόσβασης ειδικός για την εφαρμογή iCloud

en: iCloud email address
el: Διεύθυνση email iCloud

en: iCloud email address and iCloud app-specific password
el: Διεύθυνση email iCloud και κωδικός πρόσβασης ειδικός για την εφαρμογή iCloud

en: includes
el: περιλαμβάνει

en: includes:
el: περιλαμβάνει:

en: locations
el: τοποθεσίες

en: mandatory notice
el: υποχρεωτική ειδοποίηση

en: min
el: λ

en: month
el: Μήνας

en: months
el: Μήνας

en: of
el: από

en: on
el: Γραμματοσειρά

en: out of
el: από

en: people
el: άτομα

en: people waiting
el: άτομα που περιμένουν

en: person
el: άτομο

en: person waiting
el: πρόσωπο που περιμένει

en: placeholder
el: Συμβολικό email

en: plain
el: απλό

en: reCAPTCHA Type
el: Τύπος reCAPTCHA

en: reCAPTCHA challenge expired. Please try again.
el: Η πρόκληση reCAPTCHA έληξε. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: reCAPTCHA configuration is invalid.
el: Η διαμόρφωση reCAPTCHA δεν είναι έγκυρη.

en: reCAPTCHA could not be loaded.
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του reCAPTCHA.

en: reCAPTCHA on Customer Panel
el: reCAPTCHA στον Πίνακα Πελατών

en: reCAPTCHA on Employee Panel
el: reCAPTCHA στον πίνακα υπαλλήλων

en: reCAPTCHA setup
el: Ρύθμιση reCAPTCHA

en: reCAPTCHA validation failed.
el: Η επικύρωση reCAPTCHA απέτυχε.

en: results
el: αποτελέσματα

en: service
el: Υπηρεσία

en: services
el: Υπηρεσίες

en: settings
el: Ρυθμίσεις

en: slot left
el: υπόλοιπο διαθέσιμο χώρο

en: slots left
el: υπόλοιπες θέσεις

en: slots you selected are busy. We offered you the nearest time slots instead.
el: Οι διαθέσιμες θέσεις που επιλέξατε είναι κατειλημμένες. Σας προσφέρουμε τις πλησιέστερες διαθέσιμες θέσεις.

en: spot left
el: σημείο αριστερά

en: spots left
el: θέσεις που απομένουν

en: text
el: Κείμενο

en: ticket left
el: εισιτήριο που απομένει

en: tickets left
el: εισιτήρια που απομένουν

en: to
el: έως

en: try different email
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε email

en: until
el: μέχρι

en: week
el: Εβδομάδα

en: weeks
el: Εβδομάδα

en: {booked}/{total} Booked
el: {booked}/{total} Κρατημένο

en: {count} Appointment | {count} Appointments
el: {count} Ραντεβού | {count} Ραντεβού

en: {count} Assigned
el: {count} Ανατέθηκε

en: {count} Attendee | {count} Attendees
el: {count} Συμμετέχων | Συμμετέχοντες στο {count}

en: {count} Day | {count} Days
el: {count} Ημέρα | {count} Ημέρες

en: {count} Employees
el: {count} Υπάλληλοι

en: {count} Extras
el: {count} Επιπλέον

en: {count} Month | {count} Months
el: {count} Μήνας | {count} Μήνες

en: {count} Selected
el: {count} Επιλεγμένο

en: {count} Service | {count} Services
el: {count} Υπηρεσία | Υπηρεσίες {count}

en: {count} Spots
el: {count} Σημεία

en: {count} Total
el: {count} Σύνολο

en: {count} Week | {count} Weeks
el: {count} Εβδομάδα | {count} Εβδομάδες

en: {count} appointment has been deleted. | {count} appointments have been deleted.
el: {count} Το ραντεβού έχει διαγραφεί. | {count} Τα ραντεβού έχουν διαγραφεί.

en: {count} appointment has not been deleted. | {count} appointments have not been deleted.
el: {count} Το ραντεβού δεν έχει διαγραφεί. | {count} Τα ραντεβού δεν έχουν διαγραφεί.

en: {count} coupon has been deleted. | {count} coupons have been deleted.
el: {count} Το κουπόνι έχει διαγραφεί. | {count} Τα κουπόνια έχουν διαγραφεί.

en: {count} coupon has not been deleted. | {count} coupons have not been deleted.
el: {count} Το κουπόνι δεν έχει διαγραφεί. | {count} Τα κουπόνια δεν έχουν διαγραφεί.

en: {count} customer could not be deleted due to future bookings. | {count} customers could not be deleted due to future bookings.
el: {count} Ο πελάτης δεν μπόρεσε να διαγραφεί λόγω μελλοντικών κρατήσεων. | {count} Οι πελάτες δεν μπόρεσαν να διαγραφούν λόγω μελλοντικών κρατήσεων.

en: {count} customer deleted. | {count} customers deleted.
el: {count} ο πελάτης διαγράφηκε. | {count} οι πελάτες διαγράφηκαν.

en: {count} customers were not imported due to missing First Name, Last Name, invalid Email, Phone number, or a combination of these reasons.
el: {count} Οι πελάτες δεν εισήχθησαν λόγω έλλειψης ονόματος, επωνύμου, μη έγκυρου email, αριθμού τηλεφώνου ή συνδυασμού αυτών των λόγων.

en: {count} customers with the same email address already exist in your customer list. If you choose to overwrite these records, some of their current data will be replaced with new information.
el: {count} υπάρχουν ήδη πελάτες με την ίδια διεύθυνση email στη λίστα πελατών σας. Εάν επιλέξετε να αντικαταστήσετε αυτά τα αρχεία, ορισμένα από τα τρέχοντα δεδομένα τους θα αντικατασταθούν με νέες πληροφορίες.

en: {count} day | {count} days
el: {count} ημέρα | {count} ημέρες

en: {count} employee has been deleted. | {count} employees have been deleted.
el: {count} Ο υπάλληλος έχει διαγραφεί. | {count} Οι υπάλληλοι έχουν διαγραφεί.

en: {count} employee has not been deleted due to future bookings. | {count} employees have not been deleted due to future bookings.
el: {count} Ο υπάλληλος δεν έχει διαγραφεί λόγω μελλοντικών κρατήσεων. | {count} Οι υπάλληλοι δεν έχουν διαγραφεί λόγω μελλοντικών κρατήσεων.

en: {count} event booking has been deleted. | {count} event bookings have been deleted.
el: {count} Η κράτηση εκδήλωσης έχει διαγραφεί. | {count} Οι κρατήσεις εκδηλώσεων έχουν διαγραφεί.

en: {count} event booking has not been deleted. | {count} event bookings have not been deleted.
el: {count} Η κράτηση εκδήλωσης δεν έχει διαγραφεί. | {count} Οι κρατήσεις εκδηλώσεων δεν έχουν διαγραφεί.

en: {count} event has been deleted. | {count} events have been deleted.
el: {count} Το συμβάν έχει διαγραφεί. | {count} Τα συμβάντα έχουν διαγραφεί.

en: {count} event | {count} events
el: {count} εκδήλωση | {count} εκδηλώσεις

en: {count} hour | {count} hours
el: {count} ώρα | {count} ώρες

en: {count} item selected | {count} items selected
el: {count} επιλεγμένο στοιχείο | {count} επιλεγμένα στοιχεία

en: {count} location has been deleted. | {count} locations have been deleted.
el: {count} Η τοποθεσία έχει διαγραφεί. | {count} Οι τοποθεσίες έχουν διαγραφεί.

en: {count} location has not been deleted due to future bookings. | {count} locations have not been deleted due to future bookings.
el: {count} Η τοποθεσία δεν έχει διαγραφεί λόγω μελλοντικών κρατήσεων. | {count} Οι τοποθεσίες δεν έχουν διαγραφεί λόγω μελλοντικών κρατήσεων.

en: {count} minute | {count} minutes
el: {count} λεπτό | {count} λεπτά

en: {count} month | {count} months
el: {count} μήνας | {count} μήνες

en: {count} package booking has been deleted. | {count} package bookings have been deleted.
el: {count} Η κράτηση πακέτου έχει διαγραφεί. | {count} Οι κρατήσεις πακέτων έχουν διαγραφεί.

en: {count} package booking has not been deleted. | {count} package bookings have not been deleted.
el: {count} Η κράτηση πακέτου δεν έχει διαγραφεί. | {count} Οι κρατήσεις πακέτων δεν έχουν διαγραφεί.

en: {count} package has been deleted. | {count} packages have been deleted.
el: {count} Το πακέτο έχει διαγραφεί. | {count} Τα πακέτα έχουν διαγραφεί.

en: {count} package has not been deleted due to future bookings. | {count} packages have not been deleted due to future bookings.
el: {count} Το πακέτο δεν έχει διαγραφεί λόγω μελλοντικών κρατήσεων. | {count} Τα πακέτα δεν έχουν διαγραφεί λόγω μελλοντικών κρατήσεων.

en: {count} resource has been deleted. | {count} resources have been deleted.
el: {count} Ο πόρος έχει διαγραφεί. | {count} Οι πόροι έχουν διαγραφεί.

en: {count} resource has not been deleted. | {count} resources have not been deleted.
el: {count} Ο πόρος δεν έχει διαγραφεί. | {count} Οι πόροι δεν έχουν διαγραφεί.

en: {count} service has been deleted. | {count} services have been deleted.
el: {count} Η υπηρεσία έχει διαγραφεί. | {count} Οι υπηρεσίες έχουν διαγραφεί.

en: {count} service has not been deleted. | {count} services have not been deleted.
el: {count} Η υπηρεσία δεν έχει διαγραφεί. | {count} Οι υπηρεσίες δεν έχουν διαγραφεί.

en: {count} tax has been deleted. | {count} taxes have been deleted.
el: {count} Ο φόρος έχει διαγραφεί. | {count} Οι φόροι έχουν διαγραφεί.

en: {count} tax has not been deleted. | {count} taxes have not been deleted.
el: {count} Ο φόρος δεν έχει διαγραφεί. | {count} Οι φόροι δεν έχουν διαγραφεί.

en: {count} week | {count} weeks
el: {count} εβδομάδα | {count} εβδομάδες

en: {count}x Appointment | {count}x Appointments
el: {count}x Ραντεβού | {count}x Ραντεβού

en: {successfulImports} out of {totalRows} customers have been imported to your customer list.
el: {successfulImports} από τους πελάτες του {totalRows} έχουν εισαχθεί στη λίστα πελατών σας.

en: ‘Booking date and time’ will set the limit based on the date when the booking is created, regardless of the event’s date and time.<br>The ‘Event start date and time’ will set it based on the event’s start date and time.
el: Η «Ημερομηνία και ώρα κράτησης» θα ορίσει το όριο με βάση την ημερομηνία δημιουργίας της κράτησης, ανεξάρτητα από την ημερομηνία και την ώρα της εκδήλωσης.<br>Η «Ημερομηνία και ώρα έναρξης της εκδήλωσης» θα το ορίσει με βάση την ημερομηνία και την ώρα έναρξης της εκδήλωσης.
